:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie

Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 4 do 10 czerwca 2018 r.

8 czerwca

Zabezpieczyli lądowanie śmigłowca LPR

Przed godz. 9 dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do miejscowości Godzisz, gdzie strażacy zabezpieczyli miejsca lądowania i startu śmigłowca LPR oraz pomogli w transporcie kobiety do helikoptera. Działania trwały ponad jedną godzinę.

 

Potrącenie rowerzysty w Maciejowicach

Po godzinie 15.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Maciejowicach, gdzie samochód Toyota RAV4 potrącił rowerzystę. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który znajdował się w pozycji leżącej na poboczu drogi. Poszkodowanego następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły zastępy JRG Otwock i OSP Świdry Małe, które najechały na to zdarzenie wracając z ćwiczeń przeciwpowodziowych, a ponadto JRG Garwolin i OSP Maciejowice.

 

9 czerwca

Pożar garażu w Gościewiczu

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Gościewiczu (gmina Borowie). Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody do wnętrza garażu oraz w obronie na przylegający do niego budynek gospodarczy. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania budynku i przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

 

10 czerwca

Zdarzenie drogowe w Sobolewie

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sobolewie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne i zakręcono instalację gazową w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

W minionym tygodniu doszło do pożarów poszycia w lesie w Pilawie i Maciejowicach. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody.

 

O pozostałych interwencjach strażaków informowaliśmy na bieżąco.

 

PSP Garwolin, oprac. ur

Fot. poglądowe: arch. eG


Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl