:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Strażacka kronika Zdarzeń PSP w Garwolinie

Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika Zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 11 do 17 czerwca 2018 roku.

11 czerwca

Zderzenie BMW z łosiem

Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na Osiedlu Wilga, gdzie samochód osobowy marki BMW po zderzeniu z łosiem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy ewakuowali kierowcę z pojazdu, ułożyli na noszach i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

 

13 czerwca

Zdarzenie drogowe w gm. Maciejowice

Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podłęż, w którym uczestniczył samochód osobowy Citroen Xantia. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

14 czerwca

Mieszkańcy ugasili pożar domu

Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Przykorach (gm. Miastków Kościelny). Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pożar został ugaszony przez mieszkańców przy użyciu węża ogrodowego. Działania zastępów straży polegały na sprawdzeniu poddasza budynku przy użyciu kamery termowizyjnej, celem wykluczenia istnienia zarzewi ognia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

 

Pożar bel siana w Garwolinie

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze bel siana przy ul. Targowej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Dwa razy zabezpieczali miejsca lądowań śmigłowca LPR

Przed godz. 8 trzy zastępy OSP zostały zadysponowane do miejscowości Korytnica, gdzie strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania i startu śmigłowca LPR. Działania trwały ponad jedną godzinę.

16 czerwca

Po godz. 9 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Sobolewa, gdzie strażacy na łące zabezpieczyli miejsce lądowania i startu śmigłowca LPR. Działania trwały blisko jedną godzinę.

 

Potrącenie rowerzystki na ul. Stacyjnej w Garwolinie

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na ul. Stacyjnej w Garwolinie, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która znajdowała się w okolicy przejścia dla pieszych, w pozycji siedzącej. Poszkodowaną następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył zastęp OSP Garwolin.

 

17 czerwca

Zderzenie 2 osobówek w Puznówce

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Puznówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota RAV4 i Kia. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w jednym z uszkodzonych pojazdów oraz dokonali sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

PSP Garwolin, oprac. ur


Strażacka kronika Zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl