:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie

Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 2 do 8 lipca 2018 roku.

2 lipca

DK17 – Zderzenie ciężarówki z osobówką

Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Józefowie (gm. Górzno), w którym uczestniczył samochód ciężarowy Renault Magnum i samochód osobowy Renault Traffic. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

 

Kolizja w Domaszewie

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Domaszewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Honda Civic i Skoda Octavia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Wilga – Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca LPR

Przed godz. 17 jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Wilgi, gdzie strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania i startu śmigłowca LPR. Działania trwały ponad jedną godzinę.

 

3 lipca

Pilawa – Zderzenie pociągu z samochodem dostawczym

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Pilawie. Uczestniczył w nim samochód dostawczy Renault Master i pociąg osobowy, którym podróżowało łącznie siedem osób. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Strażacy zabezpieczyli teren działania i odłączyli zasilanie elektryczne w samochodzie. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

5 lipca

Gm. Trojanów – Pożar ciągnika siodłowego

Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze ciągnika siodłowego marki Mercedes Actros w miejscowości Dudki (gm. Trojanów). Pożar powstały w komorze silnika został częściowo stłumiony przez kierującego pojazdem przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania zastępów straży polegały na podaniu piany, co doprowadziło do całkowitego ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

 

DK17 – Audi w rowie

Przed godz. 24 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17”w Mierżączce (gm. Górzna), gdzie samochód osobowy Audi A4 zjechał z drogi i znalazł się w rowie. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

 

6 lipca

Zgórze – Zderzenie volkswagena i opla

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zgórzu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Sharan i Opel Tigra. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie przekazali przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach i dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

7 lipca

Opel uderzył w ogrodzenie posesji

Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Górznie, gdzie samochód osobowy Opel Astra zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Górzno.

 

8 lipca

Żelechów – Kolizja dwóch samochodów

Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Fiesta i Volkswagen Polo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych pojazdach i sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

PSP Garwolin, oprac. ur

Fot. arch. eG


Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl