:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie

Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 1 do 7 października 2018 roku.

3 października

Pożar budynku mieszkalnego w Sokole

Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Sokole (gm. Sobolew). Działania zastępów straży polegały na podaniu dwóch prądów wody do pomieszczenia na parterze, które objęte było pożarem oraz odłączeniu zasilania elektrycznego do budynku. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów ścian oraz sufitu. W wyniku zdarzenia nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

 

Potrącenie rowerzysty w Garwolinie

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w na ul. Sobieskiego w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki Skoda Fabia potrącił rowerzystę, któremu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

 

Dachował i uderzył w ogrodzenie posesji
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sobolewie, gdzie samochód osobowy marki Opel Corsa zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu, uderzając w ogrodzenie jednej z posesji. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Sobolew.

 

Pożar samochodu na DK 17

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Renault Scenic, który znajdował się na drodze krajowej nr 17 w Sulbinach. Działania zastępów straży polegały na podaniu piany ciężkiej na palące się auto, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Ruda Talubska.

 

4 października

Zderzenie dostawczego volkswagena z nissanem

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łaskarzewie, w którym uczestniczył samochód dostawczy Volkswagen Transporter i samochód osobowy Nissan Primera. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Łaskarzew.

 

Zderzenie ciągnika rolniczego z audi

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gózdek, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi i ciągnik rolniczy. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń, które wymagałyby udzielenia pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz zakręceniu zaworu LPG w samochodzie osobowym. Ponadto dokonano sorpcji dużej ilości oleju napędowego, który wyciekł ze zbiornika ciągnika rolniczego. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

 

6 października

Opatrzyli stopę potrąconej kobiecie

Po godz. 8 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ul. Kościuszki w Garwolinie, celem udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie potrąconej przez samochód na parkingu przed sklepem. Strażacy opatrzyli stopę poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

 

7 października

Samochód potrącił rowerzystę

Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Pomocy medycznej poszkodowanemu udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej pół godziny uczestniczył zastęp OSP Żelechów.

 

PSP Garwolin, oprac. ur


Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl