:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia
31/12/2018 15:39

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 17 do 30 grudnia 2018 r.

18 grudnia

Volkswagen uderzył w drzewo

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Celinowie, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Polo zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

19 grudnia

Dachowanie w Woli Życkiej

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Życkiej, gdzie samochód osobowy marki Seat Leon zjechał z drogi i dachował. Kierujący pojazdem mężczyzna nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu LPG w pojeździe. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i trzy zastępy OSP.

 

21 grudnia

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Sulbinach

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w Sulbinach. Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przewietrzono i oddymiono pomieszczenia. W działaniach trwających blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Zderzenie opla i audi

Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rębkowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Corsa i Audi A4. Osoby nimi podróżujące nie wymagały udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

 

22 grudnia

DK 17 – Renault zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Trzciance (gm. Sobolew), gdzie samochód osobowy marki Renault Kangoo zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Osoby nim podróżujące nie odniosły obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu akumulatora. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

 

23 grudnia

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego

O godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Goźlinie Małym (gm. Wilga). Działania zastępów straży polegały na strąceniu i usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył dwa zastępy OSP.

 

24 grudnia

Dachowanie w Woli Żelechowskiej

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Żelechowskiej, gdzie samochód osobowy marki Opel Zafira zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

 

25 grudnia
Pożar budynku mieszkalnego

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Oblin-Grądki (gm. Maciejowice). Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody na palący się dach budynku, a także od wewnątrz na poddasze, przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Następnie przystąpiono prac rozbiórkowych oraz oddymiania budynku. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

 

26 grudnia

BMW uderzyło w słup energetyczny

Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Rębkowskiej, gdzie samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Pierwszej pomocy kierującemu pojazdem udzielili funkcjonariusze Policji, którzy byli najwcześniej na miejscu zdarzenia, a następnie zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na odłączeniu akumulatora oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Uszkodzona linia energetyczna została zabezpieczona przez pracowników Pogotowia Energetycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

 

28 grudnia

Przewróciła się na chodniku – pomogli jej strażacy

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Parysów kobieta przewróciła się na chodniku i doznała rozcięcia łuku brwiowego. Z uwagi na wydłużony czas dojazdu zespołu ratownictwa medycznego do działań zadysponowano jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP. Strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez opatrzenie rany, zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz wsparcie psychiczne. Następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

 

29 grudnia

Pożar kontenera biurowego

O godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera biurowego znajdującego się wewnątrz sortowni owoców w Goźlinie Górnym. Działania zastępów polegały na podaniu prądu wody przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie spalony kontener wyniesiono na zewnątrz i przystąpiono do oddymiania hali. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

 

Pożar garażu

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze garażu znajdującego się w budynku mieszkalnym w miejscowości Stoczek (gm. Garwolin). Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w budynku oraz podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania i przewietrzenia pomieszczenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

30 grudnia 2018 r.

Dachowanie w Żelechowie

Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się na pobliskim polu w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

 

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem

Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

PSP Garwolin, oprac. ur

Zdj. poglądowe: arch. eG

 

 

Reklama

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Zobacz ogłoszenie

POMOC CUKIERNICZA

Poszukujemy do naszego zespołu osoby na stanowisko POMOC CUKIERNICZA Jeżeli chciałabyś/chciałbyś *pracowac w zespole cukierniczym, ktory zajmuje sie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlaną

Sprzedam 3 działki budowlane o łącznej powierzchni 26 arów. Znajdują się one w Rębkowie w kierunku na Ewelin. Więcej informacji udzielę..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy CWIEKARZA -

Praca polega na maszynowym montażu obuwia; możliwość zapewnienia przez pracodawcę zakwaterowania. Dobre wynagrodzenie uzależnione od umiejętności..


Zobacz ogłoszenie

praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


Zobacz ogłoszenie

GOLF 3 - bolid - sportowy -

cena do negocjacji - zadzwoń sprawdź - dogadamy się 1,8 Etylina + GAZ rok produkcji : 1992 ważne OC do 29.05 i przegląd do 09.07 OC już od 150..


Zobacz ogłoszenie

Likwidacja hodowli - gołębie

Sprzedam około 90 szt. gołębi pocztowych roczniki 2018, 2017, 2016 i kilka starszych, gołębnik o wymiarach 3,5m x 9m, zegar, akcesoria (klatki),..


Zobacz ogłoszenie

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Zobacz ogłoszenie

Kurczaki 6-tygodniowe

Kurczaki 6-tygodniowe. Od 8 kwietnia 2019r.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Witam. Mam do sprzedania działkę budowlaną 655m w Pilawie koło Garwolina. Działka położona jest 300m od stacji PKP na nowo powstającym osiedlu. Do..


Zobacz ogłoszenie

Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"