:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Pożary - interwencje straży, Strażacka kronika zdarzeń Garwolinie - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 09/04/2019 16:09

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 1 do 7 kwietnia 2019 r.

2 kwietnia

Próba samobójcza w miejscowości Parcele Rębków

Po godz. 5 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do miejscowości Parcele Rębków, gdzie mężczyzna wszedł na dach budynku mieszkalnego i groził, że z niego skoczy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawieniu skokochronu w celu ograniczenia skutków upadku z wysokości. W wyniku prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji negocjacji mężczyzna zszedł samodzielnie z dachu. Akcja straży trwała trzy godziny.

 

Pożar budynku inwentarskiego w Brzegach

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku inwentarskiego w Brzegach (gm. Miastków Kościelny), który powstał na jego poddaszu, gdzie znajdowały się niewielkie ilości słomy. Działania zastępów straży polegały na ewakuacji części zwierząt oraz podaniu prądów wody przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania budynku. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

 

Pożar desek na stosie w miejscowości Wilchta

Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze desek ułożonych na stosie w pobliżu budynku mieszkalnego w miejscowości Wilchta. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przelania pogorzeliska. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Pożar butli z gazem propan-butan w miejscowości Łukówiec

Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze butli z gazem propan-butan w miejscowości Łukówiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP, butla z gazem znajdowała się przed budynkiem mieszkalnym z widocznymi oznakami pożaru. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto zakręcono zawór butli oraz podano prąd wody, w celu schłodzenia płaszcza butli. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

Zderzenie dwóch audi

O godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Ogrodowej w Woli Rębkowskiej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Audi A4 oraz Audi A6. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

Pożary sadzy w kominach budynków mieszkalnych

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Samorządki-Kolonia. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Trąbkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. Ze względu na brak wyłazu dachowego w budynku, działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Izdebnie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. Ze względu na brak wyłazu dachowego w budynku, działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

 

3 kwietnia

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Uninie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

4 kwietnia

Zdarzenie na przejeździe kolejowym w Pilawie

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Pilawie, w którym uczestniczył pociąg osobowy oraz samochód ciężarowy marki Scania z naczepą. Żadna z osób podróżujących pociągiem ani kierowca ciężarówki nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gocławiu

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczył samochód ciężarowy marki Renault Midlum, przewożący wodę. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem zastępu straży i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

 

5 kwietnia

Zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Poschła, gdzie samochód osobowy marki Renault Thalia zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do dwóch osób poszkodowanych, udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuowali z pojazdu, a następnie przekazali poszkodowanych przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Zderzenie opla i volkswagena

Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Passat i Opel Corsa. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

6 kwietnia

Udzielili pomocy oraz poszukiwali kierowcy i pasażerów auta

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zwoli Poduchownej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Superb oraz Mercedes. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu terenu w celu odnalezienia osób, które opuściły pojazd i oddaliły się z miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

 

Zabezpieczenie lądowania LPR

O godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Ryczyska mężczyzna uskarża się na złe samopoczucie. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

7 kwietnia

Zderzenie trzech samochodów w Górznie

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Józefa Piłsudskiego w Górznie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Fiat Punto, Peugeot 206 oraz Fiat Panda. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzieliły zespoły ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Samochód uderzył w słup energetyczny

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Puznówce, gdzie samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w słup energetyczny. Podróżujący opuścili pojazd przed przybyciem zastępów straży i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu LPG. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Usunęli plamę płynów eksploatacyjnych

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych na ul. Kopernika w Łaskarzewie, powstałej na skutek kolizji drogowej. Działania zastępów straży polegały na sorpcji płynów. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

 

Pożar drewnianej stodoły

Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Kraski Dolne. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP.

 

Volkswagen uderzył w drzewo

Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sobolewie, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Passat zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

 

Pożary traw, lasów i nieużytków rolnych

W ubiegłym tygodniu odnotowano 26 zdarzeń związanych z pożarami traw, lasów i nieużytków rolnych w Antoniówce Świerżowskiej, dwukrotnie w Samogoszczy, Sobolewie, Babicach, Woli Rowskiej, Kozicach, Zabruzdach, Łucznicy, trzykrotnie w Nowej Krępie, Wildze, Rudzie Tarnowskiej, dwukrotnie w Podłężu, Chrominie, Uścieńcu, dwukrotnie w Jaźwinach, Pilawie, Topolinie, dwukrotnie w Maciejowicach, Garwolinie i Kraskach Dolnych.

 

PSP Garwolin, oprac. ur

Zdj.: OSP Zwola, Czytelnik, arch. eG

Reklama

Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Sprzedam dom

Sprzedam dom piętrowy (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Pojska Polskiego 75. Działka 350m2, powierzchnia użytkowa 110 m2 (kuchnia, 2..


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Praca Stacja Paliw

Stacja Paliw Shell w Garwolinie poszukuje pana do obsługi klienta. Bez względu na wiek i wykształcenie, czekamy na Ciebie . Wystarczy, że jesteś..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"