Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie


Portal eGarwolin.pl
10/09/2019

Pożary - interwencje straży #Wypadek Garwolin #PSP Garwolin
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, odnotowanych na terenie powiatu garwolińskiego od 2 do 8 września 2019 roku.

2 września

Zderzenie i pożar samochodów w Głoskowie

Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze krajowej nr 76 w Głoskowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra i Ford Mondeo. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pojazdy są objęte pożarem, a cztery osoby nimi podróżujące znajdują się pod opieką zespołów ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu piany ciężkiej na palące się samochody. Po ich ugaszeniu odłączono akumulatory i zakręcono zawór instalacji LPG. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

Śmiertelny wypadek w miejscowości Ostrybór

Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ostrybór, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 801 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującego Oplem Vectra, a po jego ewakuacji z pojazdu lekarz stwierdził zgon. Ponadto działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie zostały przekazane przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko trzy godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

 

3 września

Wypadek – Osobówka zjechała do rowu i uderzyła w drzewo

Tuż po godz. 9 na drodze powiatowej w miejscowości Ruda Tarnowska samochód osobowy zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do kierującego pojazdem przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie poszkodowany został ewakuowany i przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. W działaniach brały udział dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

Zderzenie samochodów dostawczych

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Goźlinie Małym, w którym uczestniczyły dwa pojazdy dostawcze. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

 

5 września

Zderzenie samochodu z motorowerem

O godz. 8 na Al. Legionów w Garwolinie doszło do zderzenia samochodu osobowego i motoroweru. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Kolejne czynności zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. Działania trwały pół godziny.

 

7 września

Pożar samochodu w Czyszkówku

Tuż przed godz. 9 w Czyszkówku doszło do pożaru samochodu znajdującego się w budynku gospodarczym. Działania zastępów straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów oraz oddymiania pomieszczeń. W działaniach trwających ponad pół godziny uczestniczyło pięć zastępów straży.

 

Osobówka stanęła w płomieniach

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu na drodze gminnej w Prandocinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu pojazdu, który został ugaszony przez właściciela. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastęp OSP.

 

8 września

Dachowanie samochodu na DK 76

Po godz. 2 na drodze krajowej nr 76 w Niecieplinie doszło do dachowania samochodu osobowego. Na skutek zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu. Działania zastępów straży trwały pół godziny i polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojeździe.

 

PSP Garwolin, oprac. ur

Zdj. poglądowe: arch. eG

 
Strażacka kronika zdarzeń PSP w Garwolinie - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Pożary - interwencje straży


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu