:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Studniówka 2018 w powiecie garwolińskim – niedrogo i bez alkoholu

 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3

Ogromnymi krokami zbliża się czas studniówek. Nim zabrzmią pierwsze nuty poloneza i rozpoczną się najważniejsze w życiu młodych ludzi bale, starosta garwoliński przypomina, że studniówka powinna być imprezą bezalkoholową i dostępną dla każdego ucznia, a więc niedrogą.

Studniówka to najważniejsza impreza dla uczniów liceum i technikum. Większość tegorocznych maturzystek z pewnością ma już wybrane kreacje i zarezerwowane wizyty u fryzjerek i kosmetyczek. Maturzyści, oczekując na ten najważniejszy bal, zapominają na chwilę o zbliżającym się egzaminie dojrzałości i myślą o dobrej zabawie, która zostanie w ich pamięci na długo.

 

Studniówka dostępna dla wszystkich uczniów i bez alkoholu

Nim zabrzmią pierwsze nuty poloneza i rozpoczną się najważniejsze w życiu młodych ludzi bale, starosta garwoliński Marek Chciałowski przypomina, że studniówka powinna być imprezą bezalkoholową i dostępną dla każdego ucznia, a więc niedrogą.

– Studniówki powinny być w miarę tanie, na tyle, żeby cała młodzież mogła z nich skorzystać. Zawsze uważałem, że lepiej skromniej, a z możliwością dostępu dla wszystkich osób, które chodzą do szkół. Studniówka to nie jest bal wykwintny, tylko to jest pewna tradycja, która powinna patrzeć na realia życia codziennego i dostępność młodzieży do studniówki. Oczywiście to jest impreza szkolna i nie może na niej być alkoholu. To podkreślam i będę podkreślał. Będę stale wrogiem obecności alkoholu na studniówkach. To jest w dalszym ciągu impreza szkolna, za którą w pewnym zakresie bierze odpowiedzialność dyrektor szkoły – mówi włodarz powiatu.

 

Starosta Chciałowski dodaje, że stara się uczestniczyć w balach maturalnych, na które jest zapraszany. – Staram się być na studniówkach symbolicznie około 2 godziny na każdej, oczywiście jeżeli się nie nakładają – przyznaje włodarz.

 

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy udanych balów studniówkowych!

ur

Fot. Przemysław Chudzik – Studniówka ZS Miętne w Las Wodzie w Wildze

Video: Studio Foto-Video Darex

 


Studniówka 2018 w powiecie garwolińskim – niedrogo i bez alkoholu komentarze opinie

 • Ŝmiech na sali - niezalogowany 2018-01-03 11:06:57

  Bezalkoholowa studniówka..lepszych żartów starosta nie zna? XDl

 • XD - niezalogowany 2018-01-03 14:07:29

  Niedrogo? Nie oszukujmy się, studniówka to bardzo duży koszt, w większości szkół około 500 zł i taniej już raczej nie będzie. Jeżeli doliczymy do tego koszt garnituru czy sukienki otrzymujemy ponad 1000 zł. Więc nie wiem po co zaklinać rzeczywistość takimi głupotami. A alkohol był, jest i będzie obecny na studniówkach, nie widzę w tym nic złego, każdy uczestnik jest pełnoletni.

 • . - niezalogowany 2018-01-03 14:58:15

  Zostałaby w pamięci maturzystów gdyby na stołach pojawiło się chociażby wino i młodzież nie musiałaby kitrać się po kiblach i pić na szybko po kryjomu. Chyba że picie w ukryciu to również tradycja... Czasy się zmieniają i dla młodzieży impreza bez alkoholu to nie jest impreza. Pragnę zauważyć, że w zasadzie wszyscy maturzyści to dorośli ludzie. Można pić, ale z głową.

 • wychowawca - niezalogowany 2018-01-03 16:29:40

  Pomysł jak najbardziej słuszny ale należy go motywować względami wychowawczymi a nie ekonomicznymi bo to nie alkohol winduje ceny imprezy. Zrobić studniówki na salach gimnastycznych jak kiedyś było i będzie tanio. I nie zapraszać różnych darmozjadów tylko uczniowie i ich nauczyciele.

 • gość 2018-01-03 16:53:19

  Byłoby taniej, gdyby była to impreza dla uczniów i nauczycieli, a nie dla prowincjonalnych dygnitarzy

 • Studniowkarz - niezalogowany 2018-01-04 12:34:46

  Studniówki po 500zl to realia. Nauczyciele moim zdaniem tez powinni dolozyc swoje 5 groszy. Znamy polskie realia, wiec by zarobic na taka studniówkę trzeba odkladac duzooo.

 • gość40% - niezalogowany 2018-01-05 10:41:57

  na trzezwo nie da sie tego czytac...:)

 • gość 2018-01-05 13:47:51

  Aby zmniejszyć koszty większości szkół nauczyciele już kilka lat płacą za siebie i to nikogo nie dziwi.

 • gość 2018-01-07 19:08:46

  Koszt studniówki ( samej imprezy) to ok. 500zł do tego garnitur/ sukienka, buty i jest ponad 1000zł. Co do alkoholu, dlaczego młodzież ma go nie pić skoro nauczyciele piją?? Hellooo wszyscy są już pełnoletni!

 • gość 2018-01-08 06:19:38

  Studniówki odbywają sie poza terenem szkół, uczestnicy sa pełnoletni wiec wara nauczycielom od tego czy alkoholowa czy nie.Każdy moze pic jeżeli tylko chce.Studniówka jest dla uczni a nie dla tych DARMOZIADÓW nauczycieli czy włodarzy powiatu ,Oni zawsze na "krzywy ryj" sie wpraszaja za pomoca dyspozycyjnych dyrektorów

Dodajesz jako: Zaloguj się