:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Sukces licealistki z Żelechowa w Konkursie Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej

Wysokie miejsce zajęła uczennica żelechowskiego Liceum im. Lelewela w tegorocznym Konkursie Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej.W finale rozgrywanym 12 kwietnia w Siedlcach Natalia Ciołek była trzecia.

Konkurs miał szczególny wymiar, gdyż odbywał się w roku jubileuszowym. W 2018 obchodzona jest rocznica 200-lecia utworzenia diecezji siedleckiej.
W etapie szkolnym wzięło udział 627 uczniów z 46 szkół. Do kolejnej rundy zakwalifikowało się 56 z nich.
W trudnym teście przygotowanym przez Komisję Konkursową, uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi powstania, kasaty i wskrzeszenia diecezji, męczeństwa Unitów Podlaskich, udziału duchowieństwa w powstaniu styczniowym. Uczniowie musieli się też wykazać znajomością historii katedry w Siedlcach. Pojawiły się też pytania z nowszej historii, m.in. o obronę krzyża w Miętnem w 1983 roku i wizytę Jana Pawła II w Siedlcach.

Natalia, której katechetą jest ks. Leszek Mućka przygotowywała się do konkursu dłuższy czas. Jak sama mówi, by zostać finalistom trzeba było opanować naprawdę szeroki zakres wiadomości.

W auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach nagrody laureatom wręczył m.in. ksiądz biskup Kazimierz Gurda, dyrektor Archiwum Diecezjalnego ks. prałat Bernard Błoński,dyrektor  Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie Małgorzata Kiec oraz dyrektor siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie Adam Skup.

(inf. prasowa, oprac. MB)


Sukces licealistki z Żelechowa w Konkursie Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej komentarze opinie

  • gość 2018-04-14 19:47:28

    ile jeszcze tej bezrozumności - poczytajcie Kościuszkę , Staszica , dowiecie czym jest religia i tzw. pasterze - o ... ostatnio w Chile gwałcili dzieci -proponuje konkurs wiedzy o pedofilii w kościele: ile dzieci zostało zgwałconych - tylko zdrowe czy też np głuchonieme w ośrodkach prowadzonych przez księży, kim był arcybiskup Wesołowski ,jaki papież miał najlepsze domy publiczne w Rzymie - czy były tam dzieci , czy proboszcz z Tylawy jest jeszcze księdzem- ile nędzy , strachu , upokorzeń ,ile tysięcy zmarnowanych i upodlonych dziecięcych serc , ile zatuszowanych gwałtów . Czy was tzw. wierzących nie bije w oczy , w serca olbrzymia-jak czarna noc krzywda DZIECI!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl