:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Sukces uczniów z Miętnego w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dobrze spisali się uczniowie Zespołu Szkół CKP i CKU w Miętnem na eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W zmaganiach wzięło udział ponad 200 uczniów z całej Polski. Finałowa rywalizacja odbyła się w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Uczniowie startowali w jednym z jedenastu bloków tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, technologia żywności, gastronomia, weterynaria, agrobiznes oraz leśnictwo.
Zadania składają się z części teoretycznej (test) i części praktycznej.

VI miejsce i tytuł laureata w bloku mechanizacja rolnictwa wywalczył Piotr Guba z kl. IV TMR. Otrzymał on stypendium z programu Agrotalenty ufundowane przez BGŻ BNP Paribas. Dodatkowa nagroda to roczna prenumerata miesięcznika ROLNICZY PRZEGLĄD TECHNICZNY, wydawanego przez APRA sp. z o.o. Laureat przygotowywał się do konkursu pod opieką Tadeusza Gory.

Dominik Żaczek z kl. II TŻ startujący w bloku technologia żywności,zajął 12 miejsce wśród 24 startujących, uzyskując tytuł finalisty. Na podkreślenie zasługuje fakt, że z testu pisemnego uzyskał najwyższą wśród uczestników bloku notę - 52 pkt. na 60 możliwych. Do konkursu przygotowywała go Sabina Benicka.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w Polsce. Patronuje mu  Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska, oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.


(inf. prasowa, fot. owiur.pl, oprac. MB)

Sukces uczniów z Miętnego w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl