:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Świąteczna tradycja łączy pokolenia w Miętnem

W Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Dworku w Miętnem miało miejsce niezwykłe spotkanie pokoleń podczas trwania warsztatów tworzenia ozdób choinkowych.

 

Helena Stachowska i Stanisława Kot - członkinie Stowarzyszenia "Korzenie" z Żabieńca w gminie Parysów, wspólnie z dziećmi jednej z klas ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce i z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Trzciance wykonywały ozdoby bożonarodzeniowe.

Powstawały zarówno łańcuchy i bombki na choinkę, jak też stroiki z szyszek. Panie ze Stowarzyszenia "Korzenie" uczyły uczestników warsztatów tworzenia łańcuchów choinkowych ze słomy i bibuły oraz wycinanych z papieru. Chciały w ten sposób przekazać młodemu pokoleniu dawne zwyczaje rękodzieła i rzemiosła oraz pomóc poznać i upowszechniać zapomnianą historię.

Był czas na pogadanki o dawnych zwyczajach świątecznych. Młode pokolenie zaś zaprezentowało swój sposób tworzenia ozdób. Były więc wykonywane bombki z cekinów czy też brokatowe ozdoby. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zaowocowało ogromną ilością ozdób, które uczestnicy spotkania zabrali do domu.

Na zakończenie blisko czterogodzinnych warsztatów był czas na słodki poczęstunek i wspólne zdjęcie. To pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie członkiń Stowarzyszenia "Korzenie" z młodym pokoleniem. W planach są kolejne warsztaty, na których powstawać będą m.in.: koszyki i ozdoby z papierowej wikliny.

 

(Inf. pras., oprac. ur) 2016-12-19 16:17:31

Świąteczna tradycja łączy pokolenia w Miętnem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl