:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Świąteczne spotkania opłatkowe w Maciejowicach i Pilawie

W minionym tygodniu odbyły się świąteczne spotkania opłatkowe m.in. w Maciejowicach i Pilawie. Podczas spotkań nie brakowało podsumowań, planów, podziękowań i życzeń na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

 

Świąteczne spotkanie w Maciejowicach odbyło się w czwartek 15 grudnia w gminnej hali sportowej. W spotkaniu, na które zaprosili wójt gminy Maciejowice Sylwester Dymiński, przewodniczący rady gminy Paweł Jaworski oraz radni gminni, uczestniczyli m.in.: wieloletnia poseł na Sejm RP Stanisława Prządka, starosta garwoliński Marek Chciałowski, komendant PSP w Garwolinie st. bryg. Dariusz Sadkowski, prezes PKS Garwolin Stefan Gora, powiatowy inspekto r nadzoru budowlanego Janusz Krawczyk, prezes Banku Spółdzielczego w Łaskarzewie Stanisław Niezgoda, Rajmund Mączyński, radni powiatowi Janusz Zaczek i Tomasz Kwiatkowski, radni gminni, księża, dyrektorzy szkół, nauczyciele, sołtysi, właściciele firm, producenci, rolnicy, handlowcy, policjanci, strażacy, sportowcy, KGW, kapele, zespół dziecięcy „Obereczek”, młodzież, członkowie chóru kościelnego, klubu 50+, członkowie stowarzyszeń działających na terenie gminy: Rozwoju Powiśla, Patriotyzm Jutra.

Podczas spotkania nie zabrakło podsumowania tego, co udało się dokonać oraz planów na przyszłość. Wójt gminy Sylwester Dymiński podkreślił, że chciałby, aby to spotkanie umocniło pomiędzy jego uczestnikami wspólnotę odpowiedzialności za losy gminy i za wszystkich jej mieszkańców. Tego dnia głos zabrali również zaproszeni goście, którzy gratulowali rozwoju gminy, życzyli dalszych sukcesów oraz składali najlepsze życzenia na zbliżające się święta.

Ówczesny prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Stefan Gora wręczył tego dnia złote medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Wśród odznaczonych znaleźli się prezes gminny OSP Stanisław Olechowski, prezes OSP Podłęż Adam Gliwka oraz Jacek Robak z OSP Podłęż.

 

W piątek 16 grudnia w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz samorządowych Miasta i Gminy Pilawa z przedstawicielami organizacji społecznych, instytucji, zakładów pracy, z przedsiębiorcami oraz wykonawcami i projektantami.

Zaproszonych gości powitała przewodnicząca rady miejskiej w Pilawie Dorota Niemiec-Jóźwicka. Następnie głos zabrała burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian. W swoim wystąpieniu krótko podsumowała działalność samorządu oraz najważniejsze osiągnięcia inwestycyjne mijającego roku. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyła wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, cudownego nastroju w ciepłej rodzinnej atmosferze oraz spełnienia marzeń zarówno osobistych, jak i zawodowych w nadchodzącym Nowym Roku.

Najważniejszą częścią obu okolicznościowych spotkań było podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania.


(maciejowice.pl/pilawa.com, oprac. i fot. ur) 2016-12-22 11:40:03

{gallery}2016/arts/oplatek_pilawa{/gallery}


Świąteczne spotkania opłatkowe w Maciejowicach i Pilawie komentarze opinie

  • gwiazda - niezalogowany 2016-12-23 08:24:45

    Szalikowcy w Maciejowicach dla sztucznego tłumu...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl