:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Święto 1. Pułku Strzelców Konnych już w maju

Dwudniowe święto 1. Pułku Strzelców Konnych odbędzie się w dniach 7 i 8 maja. W programie uroczystości zaplanowano między innymi mszę świętą polową, akademię, pokazy sprawności kawaleryjskich, pokazy grupy kaskaderskiej, a także spotkanie integracyjne oraz poczęstunek z kuchni polowej.

 

Stowarzyszenie kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych, pod patronatem starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego oraz burmistrza miasta Garwolin Tadeusza Mikulskiego zapraszają na święto 1. Pułku Strzelców Konnych, które odbędzie się 7 i 8 maja 2016 roku.

 

Uroczysta akademia, spotkanie okolicznościowe i przejazd formacji konnych

Uroczystości rozpoczną się w sobotę 7 maja o godzinie 16.00 uroczystą akademią w Zespole Szkół nr 2 przy Alei Legionów. O godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie okolicznościowe w świetlicy Zespołu Szkół nr 2. Następnie o godzinie 18.00 nastąpią przemówienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek pod pomnikiem 1. PSK przy Sądzie Rejonowym (dawniej budynek sztabu 1. PSK). Ostatnim punktem obchodów w pierwszym dniu będzie przejazd formacji konnych i pojazdów zabytkowych ulicami miasta z Koszar do Leszczyn, który rozpocznie się o godzinie 18.30 oraz złożenie wiązanek pod tablicą chor. Narcyza Witczak-Witaczyńskiego przy ul. Polnej, a także pod kamieniem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Staszica.

Imprezą towarzyszącą w pierwszym dniu obchodów są Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. Odbędą się one o godzinie 18.00 w strzelnicy KSS „SNAJPER” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie.

 

Pokazy sprawności kawaleryjskich i spotkanie integracyjne

Niedzielne uroczystości zainauguruje msza święta polowa na terenie OSP Leszczyny przy ul. Sławińskiej, która zostanie odprawiona o godzinie 13.30. Po nabożeństwie o godzinie 15.00 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej OSP Garwolin, po którym nastąpią pokazy sprawności kawaleryjskich (godzina 15.30). Kolejnym punktem w programie są pokazy grupy kaskaderskiej „East Riders" zaplanowane na godzinę 16.00. Wręczenie nagród zwycięzcom zawodów strzeleckich i biegu „Ułańskiego” odbędzie się o godzinie 17.00. Zwieńczeniem dwudniowego święta 1. Pułku Strzelców Konnych będzie spotkanie integracyjne oraz poczęstunek z kuchni polowej o godzinie 17.00.

Imprezy towarzyszące: V Grand Prix Ziemi Garwolińskiej - Bieg „Ułański” (truchtacz.pl), przejażdżki czołgiem rozpoznawczym TKS i zabytkowym wozem strażackim, strzelnica ASG, grill, wystawy okolicznościowe.


(dw) 2016-04-27 10:19:52

fot. poglądowe archiwum eGarwolinŚwięto 1. Pułku Strzelców Konnych już w maju komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl