:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Święto parafii w Miętnem

10 września parafia pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem obchodziła trzy uroczystości – odpust, 23. parafiadę i 25-lecie parafii. Powodów do świętowania było jednak więcej – otwarty został plac zabaw dla dzieci oraz kompleks siłowni zewnętrznych.


Uroczystości rozpoczęła msza odpustowa koncelebrowana przez pierwszego proboszcza parafii Miętne - ks. Zbigniewa Daniluka i jej pierwszego wikariusza – ks. Jacka Muchę.
P o zakończonym nabożeństwie na mieszkańców okolicznych miejscowości czekało mnóstwo atrakcji. Wystąp iły dzieci z grupy „Leśne Skrzaty” z p rzedszkola w Michałówce, Zespół Ludowy Kądziołeczka i zespół „Wojtek i Przyjaciele”. Wieczorem do tańca porwał zespół Aneks. Degustacja pierogów, grochówki, ciast przygotowanych przez mieszkanki parafii Miętne, wyścig rowerowy i zabawa fantowa – to wszystko towarzyszyło popołudniowej zabawie. Także i w tym roku olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i licytacja wartościowych przedmiotów.
Podczas festynu nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla księży i osób zaangażowanych w życie parafii. S tarosta Marek Chciałowski wręczając pamiątkowe ryngrafy z herbem Powiatu Garwolińskiego powiedział - Przez te 25 lat powstała wspaniała wspólnota ludzi – Kościół Boży, ale również powstały wspaniałe efekty pracy dwóch proboszczów – ks. Zbigniewa, pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła, a także ks. Jerzego, który swoimi pomysłami artystycznymi wzbogacił tę wspólnotę.
Starosta zwrócił się też z podziękowaniami do Krzysztofa Ostrowskiego z Miętnego.  – Twoje zaangażowanie i pasja pracy społecznej przyczyniły się do stałego wzbogacania Parafiady, organizowanych dożynek czy festynów w Miętnem. Dziękuję i gratuluję – powiedział.

Wyjątkowym wydarzeniem było otwarcie nowego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców Miętnego. Jego powstanie było wspólną inwestycją mieszkańców Miętnego, samorządu powiatu i gminy Garwolin. Rok temu podpisano umowę użyczenia 59 arowej działki między powiatem garwolińskim a gminą Garwolin.
J ak podkreślał w swoim przemówieniu wójt Marcin Kołodziejczyk nie udałoby się tak szybko zakończyć prac , gdyby nie zaangażowanie mieszkańców Miętnego, którzy pomogli uzyskać środki i wspierali działania gminy. – Udało się porozumieć i wspólnie ze starostą rozpoczęliśmy inwestycję na tym terenie – mówił wójt.
Starosta Marek Chciałowski wspomniał też o innych inwestycjach na terenie gminy Garwolin, realizowanych wspólnie z powiatem
– Razem można więcej. Wspólnie robiliśmy drogę przez Miętne, drogę w Puznowie, teraz robimy drogę przez Wolę Rębkowską. Dziękuję za to co było, myślę, że przed nami kolejne inwestycje – powiedział włodarz powiatu.

(garwolin-starostwo.pl, oprac. MB) 2017-09-13 13:34:11


 


Święto parafii w Miętnem komentarze opinie

 • dul - niezalogowany 2017-09-18 21:07:48

  [quote name="katolik"]Jestem praktykującym katolikiem, Jedyne akty religijne, które odbywają się na ulicy to:Procesja Bożego Ciała, Droga Krzyżowa, pogrzeb, ewentualnie okazjonalnie msza z papieżem itp.Ale żadne nie jest impreza cykliczna, jak cyrk smoleński. Jeżeli kiedyś poleje się krew, to te krew będzie miał na swoich rekach polski Kościół Katolicki, za swoja bierność i przymykanie oka na 100% imprezę polityczna pod sztandarami religijnymi. Jestem naprawdę bardzo zniesmaczony postawa polskich hierarchów kościelnych, ze pozwalają na takie cyrki.[/quote]Katolik "praktykuje"swoją wiarę zawsze i wszędzie. To tak jakbyś zapomniał "prawdziwy katoliku"

 • katolik - niezalogowany 2017-09-18 19:40:58

  Jestem praktykującym katolikiem, Jedyne akty religijne, które odbywają się na ulicy to:Procesja Bożego Ciała, Droga Krzyżowa, pogrzeb, ewentualnie okazjonalnie msza z papieżem itp.Ale żadne nie jest impreza cykliczna, jak cyrk smoleński. Jeżeli kiedyś poleje się krew, to te krew będzie miał na swoich rekach polski Kościół Katolicki, za swoja bierność i przymykanie oka na 100% imprezę polityczna pod sztandarami religijnymi. Jestem naprawdę bardzo zniesmaczony postawa polskich hierarchów kościelnych, ze pozwalają na takie cyrki.

 • Ten sondaż to cios - niezalogowany 2017-09-18 19:37:46

  Ten sondaż to cios dla polskiego Kościoła. Nie podoba się to nawet zwolennikom PiSPrawie połowa dorosłych Polaków uważa, że relacje polskiego Kościoła i PiS, są zbyt bliskie, a 63 proc. badanych jest zdania, że Kościół powinien zachować neutralność wobec polityki rządu PiS - tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl . Natomiast 70 proc. jest również krytyczna wobec poruszania tematów politycznych podczas niedzielnej homilii.

 • głosuję na PIS - niezalogowany 2017-09-17 20:19:49

  [quote name="dobra zmiana"]Skandal na benefisie Jana Pietrzaka w Opolu. Tego nie pokazano na wizji.Sobotni benefis Jana Pietrzaka na tegorocznym festiwalu w Opolu trudno będzie uznać za udany. Abstrahując od poziomu artystycznego, bo o gustach się nie dyskutuje, raziło kompletne niezainteresowanie publiczności przed występem zasłużonego kabareciarza i rozczarowanie tych, którzy się już na nim pojawili. Widownia opolskiego amfiteatru w świeciła pustkami! Do końca benefisu Pietrzaka nie dotrwali nie tylko Ci, co się na nim ostatecznie pojawili, ale nawet prezes TVP Jacek Kurski. Co na to sam Jan Pietrzak?Widzowie przed telewizorami nie zauważyli, że amfiteatr na sobotnim benefisie Jana Pietrzaka świecił pustkami. To zasługa operatorów TVP, którzy nie pokazywali wszystkich sektorów, tylko skupili się na wybranych przez siebie zapełnionych ławach, gdzie ludzie rzeczywiście klaskali i dobrze się bawili.[/quote]lewacki bredni POwskiego apartczyka. PIS ma już 45% poparcia i już nic i nikt nie jest w stanie zatrzymać tego w drodze po pełnię władzy

 • dobra zmiana - niezalogowany 2017-09-17 11:54:10

  Skandal na benefisie Jana Pietrzaka w Opolu. Tego nie pokazano na wizji.Sobotni benefis Jana Pietrzaka na tegorocznym festiwalu w Opolu trudno będzie uznać za udany. Abstrahując od poziomu artystycznego, bo o gustach się nie dyskutuje, raziło kompletne niezainteresowanie publiczności przed występem zasłużonego kabareciarza i rozczarowanie tych, którzy się już na nim pojawili. Widownia opolskiego amfiteatru w świeciła pustkami! Do końca benefisu Pietrzaka nie dotrwali nie tylko Ci, co się na nim ostatecznie pojawili, ale nawet prezes TVP Jacek Kurski. Co na to sam Jan Pietrzak?Widzowie przed telewizorami nie zauważyli, że amfiteatr na sobotnim benefisie Jana Pietrzaka świecił pustkami. To zasługa operatorów TVP, którzy nie pokazywali wszystkich sektorów, tylko skupili się na wybranych przez siebie zapełnionych ławach, gdzie ludzie rzeczywiście klaskali i dobrze się bawili.

 • rolnik z Miętnego - niezalogowany 2017-09-17 11:31:22

  Apel do premier Szydło. ?Sytuacja jest tragiczna. Rolnicy nie wiedzą, co mają robić".Starostowie aż czterech powiatów wystosowali oficjalny apel do premier Beaty Szydło o natychmiastową reakcję i pomoc. Ma to związek z afrykańskim pomorem świń. Tylko w powiecie bialskim w tym roku wykryto aż 38 ognisk tego wirusa. - Sytuacja jest tragiczna. Uważamy że ministrowie rolnictwa i środowiska nie prowadzą właściwych działań. Dlatego w liście do pani premier zwracamy się z prośbą aby to premier stanęła na czele sztabu kryzysowego, bo pełnomocnik rządu powołany do tych zadań, sobie nie radzi.

 • pytanie - niezalogowany 2017-09-13 20:10:00

  Święto parafii a redakcja znaczną część tekstu piszę o staroście. To nie pierwszy raz....dziwne.

 • konio - niezalogowany 2017-09-13 16:55:20

  Czy ten starosta z PSL wogóle pracuje, ciagle Go widac na jakiejs uroczystosci.Tu kawka tam obiadek jakas butelczyna a w urzedzie Go nie widac.Wiec za co On pobiera kase i to nie małą.A może za udzielaniei promowanie swej patri PSL.Z Tego widac ze "chłopisko" ma parcie NA IMPREZKI i media

 • An.Na - niezalogowany 2017-09-13 12:23:21

  Czy redakcja jest pewna, ze to zespol Powislacy wystepowal na parafiadzie w Mietnem???

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl