Święto plonów w Mariańskim Porzeczu – Dożynki parafialno-gminne 2019


Portal eGarwolin.pl
11/09/2019

Uroczystości Powiat #Marek Chciałowski #Wilga #Grzegorz Woźniak Wilga GminaW niedzielę 8 września w Mariańskim Porzeczu odbyły się dożynki parafialno-gminne. Święto plonów w gminie Wilga obfitowało w tradycyjne, dożynkowe atrakcje.

Do udziału we wspólnym świętowaniu zaprosiła wójt gminy Wilga Bogumiła Głaszczka, przewodnicząca rady Agnieszka Nagadowska wraz z radnymi, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej  w Goźlinie ks. Jan Krajewski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wildze Grażyna Gontarz.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od występu Orkiestry Dętej z Góry Kalwarii. Następnie została odprawiona msza święta dziękczynna z procesją odpustową. Po części obrzędowej dożynek barwny korowód przemaszerował na ogrody parafialne, gdzie powitano zaproszonych gości. Ze sceny rolnikom za ich trud i pracę dziękowali m.in.: poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu Iwona Kurowska i radny powiatowy Marek Chciałowski.

Po południu rozpoczęła się część rekreacyjno-artystyczna z udziałem Orkiestry Dętej z Góry Kalwarii, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żabieńcu, Koła Gospodyń Wiejskich z Wilgi, zespołu ludowego Urzeczeni z Góry Kalwarii, Kapeli Bocianisko i zespołu cheerleaderek No Name z Garwolina. Wśród dodatkowych atrakcji na uczestników świętowania czekały: grochówka i bigos, wesołe miasteczko, wata cukrowa i popcorn, prezentacja wozów strażackich, degustacja miodów, soków i owoców, ziemniaki z parnika, smalec z ogórkiem oraz inne atrakcje.

 

oprac. ur

Zdjęcia: GOK Wilga

 
Święto plonów w Mariańskim Porzeczu – Dożynki parafialno-gminne 2019 - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Uroczystości Powiat


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu