:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Święto Teatrów Amatorskich i 5. urodziny Teatru O!Mamy za nami

Jak co roku teatry amatorskie wystawiły swoje spektakle dla garwolińskiej publiczności. W minioną niedzielę, na scenie CSiK można było zobaczyć pełen kalejdoskop form teatralnych: od pantomimy po teatr słowa. Okazją do teatralnej uczty było Święto teatrów amatorskich i 5. urodziny Teatru O!Mamy, które wpisały się w obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.

 

W niedzielę 18 czerwca, w sali widowiskowej garwolińskiego Dom Kultury odbyła się prawdziwa uczta dla miłośników teatru. Podczas kilkugodzinnego Święta Teatrów Amatorskich wystąpili: Teatrzyk Czary Mary, Teatr Tymczasem, Teatr Rękawiczka, Teatr Mała Mała Rękawiczka i Teatr O!Mamy, który tego dnia świętował swoje piąte urodziny. Aktorzy wystawili dla swojej publiczności tego popołudnia dwie sztuki: „Wdowy” oraz „Kawałki męski i żeńskie”. Podczas urodzin nie mogło zabraknąć gromkiego „Sto lat”, tortu oraz gratulacji ze strony przedstawicieli miasta Garwolina oraz rady miasta. Kwiaty oraz podziękowania na ręce założycielki teatru Izabeli Rękawek złożyli przewodniczący rady miasta Garwolina Marek Jonczak oraz w imieniu burmistrza sekretarz magistratu Cezary Tudek.

 

Pełna widownia na 6 spektaklach

– To był ważny dzień dla całej społeczności teatralnej, a taką nasze miasto może się poszczycić. Wielką przyjemnością jest bowiem zaprezentowanie swojej pasji, a także efektów bardzo ciężkiej pracy, która towarzyszy powstaniu spektakli. Bez widza nie ma teatru. Na szczęście garwolińska publiczność, mimo wielu atrakcji proponowanych przez nasze miasto, nie zapomniała o swoich aktorach. Pełna widownia na 6 spektaklach to wielka nagroda dla nas twórców. Cudowna atmosfera, pełna radości, a także zamyśleń i refleksji to wynik energii płynącej zarówno ze sceny i widzów. Jestem bardzo dumna ze swoich wszystkich aktorów: Teatrzyku Czary-Mary – najmłodszych dzieci, które opowiedziały ze sceny o swoich smutkach i marzeniach, czym wzruszyły widownię do łez, obu Rękawiczek, cudownych miłośników teatru, oddanych całym sercem swojej pasji, z którymi wciąż przeżywamy wspaniałe artystyczne przygody i oczywiście z Teatru O!Mamy – niezwykłych, dorosłych ludzi, którzy potrafią pogodzić swoją pasję z pracą i licznymi obowiązkami domowymi. Do tego z roku na rok stają się coraz bardziej świadomi swej obecności na scenie. Nie można zapomnieć też o Teatrze Tymczasem, prowadzonym przez Małgorzatę Walendę, którego spektakl też mogliśmy podziwiać na scenie – mówi Izabela Rękawek.


Szczęśliwi, docenieni i pełni energii do nowej twórczej pracy

– Dumna jestem też z naszej publiczności – niezawodnej, mądrej i wrażliwej. Chciałabym też bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten dzień: Panu Jarosławowi Kargolowi zawsze wspierającego nas we wszelkich działaniach, wszystkim rodzicom młodych aktorów za pyszne ciasta i pomoc, a także Stowarzyszeniu Calos Cagathos na czele z Izą Dziwiszek I Marzeną Swieczak za ogromną pomoc w organizacji imprezy i stałą obecność. Dziękuję też przedstawicielom Urzędu Miasta za piękne kwiaty i życzenia. Czujemy się szczęśliwi, docenieni i pełni energii do nowej twórczej pracy – zapewnia Izabela Rękawek.

 

 

(ur) 2017-06-24 21:54:24

Fot. 1-55: Monika Korneluk, aktorka i nadworny fotograf Teatru Rękawiczka, 56-153: ur


Święto Teatrów Amatorskich i 5. urodziny Teatru O!Mamy za nami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl