:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Święto Wojska Polskiego i Czynu Chłopskiego w Garwolinie

Uroczystości Powiat, Święto Wojska Polskiego Czynu Chłopskiego Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Zbliżają się obchody Święta Wojska Polskiego oraz Święta Czynu Chłopskiego. W powiecie garwolińskim od lat jest to święto, któremu każdego roku nadaje się wyjątkowy wymiar.

W środę 15 sierpnia o godz. 10.00 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników w asyście Orkiestry OSP Garwolin przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożą kwiaty i zapala znicze.

Następnie w Centrum Sportu i Kultury zaprezentowany zostanie okolicznościowy program artystyczny dla mieszkańców powiatu garwolińskiego pt. „Piosenka w drodze do Niepodległej” w wykonaniu Stanisława Górki przy akompaniamencie Zbigniewa Rymarza. Artysta serdecznie zaprasza do wspólnego, świątecznego śpiewania pieśni patriotycznych i wspólnego ich przeżywania.

Organizatorem uroczystości jest starosta powiatu garwolińskiego, burmistrz Garwolina, wojskowy komendant uzupełnień i Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Garwolinie. Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu do udziału w uroczystościach.

 

Szczegóły na plakacie.

garwolin-starostwo.pl, oprac. ur

Fot. główne: arch. eG - obchody z 2017 r.

 

Święto Wojska Polskiego i Czynu Chłopskiego w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl