:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości

Kiedy: 2018-11-11 , godzina: 10:00 | Gdzie: Garwolin

W Garwolinie, Świętujemy lecie odzyskania niepodległości - zdjęcie, fotografia

11 listopada mieszkańcy Garwolina będą świętować zarówno uroczyście jak i radośnie. Czeka nas ognisko, konkursy, spektakle teatralne i wydarzenia sportowe. Centrum Sportu i Kultury zachęca całe rodziny do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą św. w intencji ojczyzny, po czym nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania niepodległości oraz 250-lecie konfederacji barskiej. Tradycyjnie w planie jest przemarsz z udziałem pocztów sztandarowych pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostanie odsłonięta rzeźba Orła Niepodległości. W tym roku w marszu zostanie także uroczyście przeniesiona kilkunastometrowa flaga Polski.

 

Niepodległa do Hymnu”

Punktualnie o godzinie 12:00 cała Polska zaśpiewa „Mazurka Dąbrowskiego”. Garwolin włączy się w ogólnokrajową inicjatywę „Niepodległa do Hymnu” organizowaną przez Biuro Programu „Niepodległa”. W samo południe podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego kraju tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania. Ci którzy przybędą na Skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie otrzymają arkusze ze słowami hymnu.

 

Piknik dla całej rodziny

Nikt nie będzie się nudził! Centrum Sportu i Kultury przygotowało atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Na Skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się piknik patriotyczny „100 lat niepodległości”. Każdy będzie mógł posilić się grochówką i upiec kiełbaskę nad ogniskiem. Natomiast ci, którzy wolą słodkości zjedzą pyszne ciastka. Nie zabraknie gier, zabaw i konkursów z nagrodami. Na scenie wystąpi między innymi Chór Miasta Garwolina w towarzystwie Orkiestry Dętej z Trąbek. Na pikniku ustawione zostanie stanowisko z księgą pamiątkową przygotowaną przez Urząd Miasta w Garwolinie, który zachęca do wpisania się dla przyszłych pokoleń.

 

Teatr i wspólne śpiewanie

W sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury Teatr Rękawiczka wystawi spektakl „Polska Gęś Zielona”. Przedstawienie odbędzie się o godzinie 17:00, natomiast o godzinie 19:00 dla miłośników teatru zaplanowano jeszcze jedną propozycję – „Sen nocy letniej” w wykonaniu Teatru O!Mamy.

O 18:00 w sali konferencyjnej CSiK będzie okazja do wspólnego śpiewania. „Tę piosenkę, tę jedyną” – śpiewanki patriotyczne to inicjatywa mająca na celu wspólne, międzypokoleniowe świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości. Udział może wziąć każdy, kto lubi śpiewać, kto chciałby przypomnieć sobie lub nauczyć się polskich piosenek patriotycznych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

Świętowanie na sportowo

Niepodległość można uczcić również na sportowo! 10 i 11 listopada odbędzie się XVI, XVII i XVIII Puchar Niepodległości w halowej piłce nożnej Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej. Sportowcy i kibice spotkają się w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie.

Inf. pras., oprac. ur 


Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości komentarze opinie

 • gość 2018-10-31 18:13:30

  uważam,że umieszczanie orła na kamieniu , ktory postawili mieszkańcy Garwolina kilkadziesiąt lat temu dla uczczenia pobytu Marszałka w Garwolinie jest nieporozumieniem. Ten kamień ma swoja historię i powinien pozostać tak jak został postawiony. Pytanie tez jest takie ,kto uzurpuje sobie teraz prawo do jego zmian. Jest wiele miejsc w Garwolinie gdzie można z okazji tak ważnej rocznicy postawić oddzielny na którym można byłoby umieścić orła, zresztą ostatnio ich w mieście kilka przybyło przybyło,Co na to historycy?

 • los-biberos s.a - niezalogowany 2018-11-01 09:55:33

  Pędze 100 litrów bimbru na 100 lecie...

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 22:05:46

  Jak to się robi? Jak zrobisz to liczę że zaprosisz na degustację.

 • gość 2018-11-04 01:48:38

  Tyle stowarzyszeń i fundacji (niby z miasta) doi budżet przy różnego rodzaju "organizowanych" przez siebie imprezach a teraz na 100lecie niepodległości ledwie sam csik cokolwiek przeciętnego organizuje?!! Toż to jest jak ochłap na pocieszenie! Za coś takiego to te wszystkie pseudostowarzyszenia z ich "ginirałami" i "dofutcamy" powinni popędzić! Ale jeśli się bierze kasę po znajomości to czego wymagać....

 • gość 2018-11-05 09:47:06

  "Tyle stowarzyszeń i fundacji (niby z miasta) doi budżet przy różnego rodzaju "organizowanych" przez siebie imprezach a teraz na 100lecie niepodległości ledwie sam csik cokolwiek przeciętnego organizuje?!! " Kurde mimo wszystko lepszy CSiK niż ONR w Wawie!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl