:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Szkoła w Brzegach odznaczona Medalem Świętego Jana Pawła II

W czwartek 25 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach odbył się Diecezjalny Zjazd Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje szkół z diecezji siedleckiej noszących imię Jana Pawła II. Wszystkich uczestników zjazdu serdecznie powitała dyrektor szkoły Marianna Zając, która podkreśliła, iż to ogromny zaszczyt przywitać tak znakomitych gości, wśród których znaleźli się: przewodnicząca Społecznej Rady Rodziny Szkół Małgorzata Szostek , prezes stowarzyszenia "Pamięć Jana Pawła II" Ryszard Zawadowski, delegat ks. biskupa do szkół noszących imię Jana Pawła II ks. dr Grzegorz Stolarski, dziekan dekanatu Żelechów ks. prałat Eugeniusz Filipiuk, proboszcz parafii Miastków Kościelny ks. kanonik Adam Turemka, wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń oraz przewodniczący Rady Gminy Miastków Kościelny Marcin Zając. Następnie głos zabrała Małgorzata Szostek – przewodnicząca Społecznej Rady Rodziny Szkół, która podziękowała za zorganizowanie zjazdu oraz wyraziła uznanie za pracę, która służy młodym ludziom w odkrywaniu osobowości i nauki Ojca Świętego Jana Pawła II. Ciekawą konferencję na temat sprawowania władzy,która stała się pretekstem do dyskusji wygłosił ks. Grzegorz Stolarski,

Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczny wykonany przez uczniów szkoły, przygotowany pod okiem nauczycieli. Apel nawiązywał treścią do tegorocznego hasła przewodniego Dnia Papieskiego "Promieniowanie Ojcostwa". Uczniowie wierszem i piosenką uczcili postać Świętego Jana Pawła II oraz przypomnieli jego nauczanie i dziedzictwo, które po sobie jako papież pozostawił. Całość występów dopełniła dekoracja z wizerunkiem Ojca Świętego. Przedstawienie zostało pozytywnie przyjęte przez publiczność o czym świadczyły gromkie brawa.

Centralnym punktem spotkania było uhonorowanie Medalem Świętego Jana Pawła II Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II i dyrektor tej placówki Mariannę Zając oraz Małgorzatę Szostek, przewodniczącą Społecznej Rady Rodziny im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej przez Ryszarda Zawadowskiego, prezesa Stowarzyszenia „Pamięć Jana Pawła II”. Medale nadane zostały w dowód uznania za szczególne zasługi w upamiętnianiu pontyfikatu św. Jana Pawła II. 

Medal Św. Jana Pawła II, to pierwsze tego typu odznaczenie ze wstążką i baretką, które nadawane jest z okazji określonych rocznic związanych ze św. Janem Pawłem II w trybie i sposób określony specjalnym regulaminem, dla osób fizycznych, instytucji oraz organizacji (w tym kościelnych) za zasługi w upamiętnianiu pontyfikatu Papieża Polaka.

Wszyscy goście otrzymali też pamiątki własnoręcznie wykonane przez uczniów szkoły. Na zakończenie części oficjalnej dyrektor Marianna Zając podziękowała wszystkim za przybycie i wyraziła nadzieję, że to wspólne spotkanie pozostanie na długo w pamięci wszystkich gości. Po tym zaprosiła na poczęstunek, podczas którego wszyscy uczestnicy dzielili się wrażeniami ze spotkania.

(Inf. prasowa, oprac. MB)


Szkoła w Brzegach odznaczona Medalem Świętego Jana Pawła II komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl