:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Szpital w Rykach nie działa – chorych odsyłają do Garwolina

Inne Powiat, Szpital Rykach działa chorych odsyłają Garwolina - zdjęcie, fotografia

Z powodu bardzo złej sytuacji finansowej szpital w Rykach przestał działać. Pacjenci odsyłani są do placówek w okolicznych miejscowościach, w tym m.in. do Garwolina. Czy izba przyjęć w garwolińskim szpitalu i NPL w przychodni przy ul. Staszica przeżyją oblężenie?

Bardzo zła sytuacja finansowa szpitala w Rykach sprawiła, że z końcem października przestała działać. Starostwo Powiatowe w Rykach na swojej stronie internetowej informuje, że od dnia 31 października 2018 roku w siedzibie Szpitala Powiatowego w Rykach nie są udzielane świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W związku z tym pomoc medyczną w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej chorzy mogą uzyskać w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach (ul. Partyzantów 17, (81) 450 23 13) oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Garwolinie – przychodnia przy ul. Staszica 18. Kontakt pod nr tel: (25) 682 30 25, 783 294 126.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8 do godziny 8 dnia następnego. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne dla osób ubezpieczonych i udzielane bez skierowania w dowolnym punkcie nocnej opieki.

Każdy ubezpieczony, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tam gdzie ma najbliżej.

Starostwo informuje również, że w Szpitalu Powiatowym w Rykach od dnia 31 października 2018 roku nie funkcjonuje także Izba Przyjęć. Pacjenci mogą korzystać z pomocy medycznej z zakresu leczenia szpitalnego w placówkach z terenu powiatu ryckiego oraz położonych w jego bliskiej odległości, czyli w Szpitalu Wojskowym z przychodnią SPZOZ w Dęblinie (ul. Szpitalna 2, tel. 261 518 503; 261 518 512) i SPZOZ w Puławach (ul. Józefa Bema 1, tel. (81) 450 22 74) oraz Szpitalu Powiatowym w Garwolinie (ul. Lubelska 50, tel. (025) 68-44-700).

 

Czy w związku z sytuacją ryckiej placówki izba przyjęć w garwolińskim szpitalu i NPL w przychodni przy ul. Staszica przeżyją oblężenie?

 

Źródło: Starostwo Ryki, oprac. ur

Fot. arch. eG


Szpital w Rykach nie działa – chorych odsyłają do Garwolina komentarze opinie

  • gość 2018-11-03 15:48:29

    to ja do dęblina lub puław poproszę. za garwolin dziekuję

  • gość 2018-11-03 16:57:29

    Garwolinski szpital nosi nazwe "umieralnia" tak mówia pacjeci , ich rodziny i wielu mieszkanców

  • moja rada - niezalogowany 2018-11-03 18:27:28

    ci,którym zależy na ich zdrowiu raczej niech nie oblegają garwolińskich placówek. raczej niech kierują się ku warszawie lub ku międzylesiu.

  • Janusz B.Usług - niezalogowany 2018-11-03 18:45:48

    przesadzacie mi się podoba

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 20:07:13

    Faktycznie tak jest, jeśli pacjent zostanie przywieziony z ograniczoną świadomością lub jej brakiem na wskutek wypadku czy innych schorzeń a znajduje się w tak zwanym wieku średnim szansę na wyjście z tego są marne. Najgorszy oddział wewnętrzny, niestety kardiologia również kuleje z uwagi na prywatny folwark Pana N. Chirurgia personel pielęgniarski mało zdyscypinowany. Ginekologia stare komunistyczne podejście do pacjenta, nic nie musi wiedzieć. Intensywna opieka ciężkie stany jak na początku. Ostry dyżur zależy na kogo się trafi ale razem rejestracją to już faktycznie cyrk i trzeba się uzbroić w długie godziny oczekiwania. Najlepszym oddziałem w Garwolinie jest ortopedia, brak jakichkolwiek zarzutów. Najwyższa śmiertelność jest w godzinach popołudniowych i nocnych, w czasie dni ustawowo wolnych od pracy. Info z pierwszej ręki pracowników którzy transportują ciała.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 20:25:38

    Nie musicie tam jezdzic skoro taka umieralnia. Jedzcie do Puław tam gronkowiec w ścianach juz jest.

  • gość 2018-11-03 20:25:47

    Nigdy w Garwolinie lepiej Puławy po wycięciu pęcherzyka żółciowego człowieka nie ma.

  • gość 2018-11-03 20:58:49

    Nie prawda ! Żadna umieralnia !!!! Po prostu rozdzielnia ....duszy od ciała

  • gość 2018-11-03 21:12:45

    Poziom komentarzy debilny. Za umieralnie zgłaszam sprawę do prokuratory za pomówienia.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 21:52:55

    A myślałam że to o ryckim tak mowią

  • To po co tam przyjezdzacie? - niezalogowany 2018-11-04 06:19:00

    Umieralnia, najgorszy szpital, A ulice Lelewela i Słoneczna zastawione samochodami po brzegi - byle jak, byle gdzie, aby przytknąć. To po co tam przyjeżdżacie ? Mądrzy lekarze wyjechali za granicę. Zostali Ci, którzy adekwatnie leczą do poziomu buractwa pacjentów.

  • tomi - niezalogowany 2018-11-04 09:01:42

    Leżałem ponad tydzień na oddziale chirurgicznym pielęgniarki były w porządku , lekarze się interesowali pochwała dla dr. Szafranowicz i dr. Remesza zainteresowani pacjentem jestem zadowolony z opieki , przesadzacie z tymi komentarzami , porównywanie szpitala w Garwolinie który jest na dobrym poziomie , z Ryckim , Dęblińskim jest po prostu chore ..............to jest przepaść .....

  • gość 2018-11-04 09:37:29

    Ortopedia to Stachowiak, czlowiek ze ....zdyscyplinowanej warszawki. Udziela konkretnej odpowiedzi na konkretne pytania!....kolejny to Michałek i zapewne inni z kontraktów.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 09:48:59

    Gościu który określiłeś stan komentarzy jako "debilny" również się nie po pisałeś elokwencją wypowiedzi. Może warto czasami zejść z piedestału wysokości i porozmawiać ze zwykłymi szarakami by poprawić stan problemu, zamiast zaciekle bronić toksycznego systemu.

  • Stoik - niezalogowany 2018-11-04 09:58:50

    Ortopedia w Garwolinie. Jakiś czas temu składali mi rękę Dzisiaj poprawiają mi ja w Lublinie. W sumie wyglądali na zaangażowanych ale coś im nie wyszło.

  • Gość 2206 - niezalogowany 2018-11-04 10:50:56

    Przeciez wolna wola pacjenta gdzie chce sie leczyc nikt nikomu placowki nie wybiera A skoro ten Garwolin taka umieralnia to dlaczego brakuje miejsc na tym najgorszym oddziale wewnetrzym a niejednokrotnie i na tym niiezdyscyplinowanyn oodziale chirurgii Debilizm wypowiadajacego sie nie ma granic Lecz się gdzie chcesz najlepiej na głowę będziesz mial okazje leczyc sie gdzie indziej

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 13:45:36

    Garwolin Szpital to jedno wielkie chamstwo

  • gość 2018-11-04 20:12:50

    Jak to po co ? Wkur....tych co zostali . Może wyjadą i po problemie . Chwasty też trzeba tępić aby nie rozsiewały się po plonach .

  • Agnieszka - niezalogowany 2018-11-04 21:25:27

    Podejście do pacjenta na bardzo niskim poziomie.Ponad 15 godzin na SOR Garwolin z infomacją że nie ma miejsc na chirurgii,a jak już się dostaliśmy okazało się że wiele łóżek wolnych:-( w taki sposób szpital na pewno się nie ucieszy dobrą opinią.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:56:45

    Uśmiechnięty i życzliwy personel... jak zawsze .. przyjazny dla pacjenta szpital...hi,hi

  • Co o tym myślicie. - niezalogowany 2018-11-05 13:04:42

    Po tym co czytam widzę, że lepiej leczyć się w zamkniętym szpitalu w rykach niż czynnym w Garwolinie. Chyba pojadę do ryk żeby zapisać się na jakąś operację.

  • gość 2018-11-05 21:10:08

    Dr Jaśkowski - za ten film stracił prawo wykonywania zawodu ? https://www.youtube.com/watch?v=5HyNAIRs7g0

  • Gośćmi - niezalogowany 2018-11-10 11:46:52

    W tym szpitalu pracują w większości lekarze z wyrokami bez prawa wykonywania zawodu itd nie wszyscy oczywiście bo nie można uogolniac. Także jak jakiś lekarz na na pienku z prawem to do Garwolina go dawać tu będzie przyjęty do pracy

  • gość 2018-11-11 09:17:09

    Panie dyrektorze czy to co napisano powyżej to prawda?