:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Sztandar i medal Pro Masovia na 100-lecie ZNP w Garwolinie

Wczoraj, w sali widowiskowej CSiK odbył się jubileusz 100-lecia ZNP w Garwolinie. Podczas uroczystości dokonano uroczystego wręczenia sztandaru oraz pamiątkowego medalu Pro Masovia. Tego wieczoru nie zabrakło przedstawienia historii Oddziału ZNP w Garwolinie oraz wręczenia podziękowań i odznaczeń.

Obchody jubileuszu 100-lecia ZNP w Garwolinie rozpoczęła msza święta odprawiona w kolegiacie pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Tutaj, po odśpiewaniu hymnu narodowego, odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru, przedstawienie historii Oddziału ZNP w Garwolinie i wręczenie odznaczeń. Podczas oficjalnej części obchodów nie zabrakło występów uzdolnionej młodzieży, lokalnych poetów oraz przemówień zaproszonych gości. Z okazji wyjątkowego jubileuszu garwoliński oddział ZNP otrzymał pamiątkowy medal Pro Masovia. Zasłużeni członkowie oddziału otrzymali listy uznania od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Medal i listy wręczyła Magdalena Sałata, dyrektor siedleckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego.

Uczestnicy jubileuszu mieli okazję poznać laureatów konkursu plastycznego „Portret mojego nauczyciela” oraz konkursu poetyckiego „Portret nauczyciela słowem malowany” oraz obejrzeć Wystawę Twórczości Plastycznej i Rzemiosła Artystycznego (wystawę można oglądać do 12 listopada).
 

Niebawem pełna relacja z wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

ur


 


 


 

 


Sztandar i medal Pro Masovia na 100-lecie ZNP w Garwolinie komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-11-08 16:53:54

  Zdjęcie nr 37 - to idzie młodość, młodość, młodość

 • Bruno - niezalogowany 2018-11-08 19:40:37

  A to już sprawa słynnej ,,wycieczki'' na Majorkę jest rozliczona że się Pani przewodnicząca tak lansuje ?

 • gość 2018-11-08 19:41:05

  To chyba za oszustwo i wczasy na MAJORKE. BRAWO CZERWONI ZWIAZKOWCY!

 • gość 2018-11-09 18:10:13

  Wycieczka na Majorkę poszła w zapomnienie nauczyciele mają krótką pamięć, niestety....

 • gość 2018-11-10 17:26:10

  taka uroczystość zdarza się raz... na sto lat! gratuluję i życzę powodzenia!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl