:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Teatr Tymczasem wystąpi na scenie w Miętnem

23 kwietnia o godz. 18.00 na „Dworskiej Scenie Teatralnej” wystąpi działający przy Centrum Sportu i Kultury Teatr Tymczasem. Aktorzy zaprezentują się w dwóch spektaklach - „Alicja w poszukiwaniu siebie” i „Dajcie sobie spokój z człowiekiem”.


Teatr Tymczasem w ubiegłym roku obchodził jubileusz 5-lecia istnienia. Powstał z potrzeby chwili a przetrwał próbę czasu. Aktorów, uczniów podstawówek i gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego, skupia wokół siebie polonistka i instruktor teatralny Małgorzata Walenda.
Spektakle, które zostaną wystawione na scenie w Miętnem były już wielokrotnie nagradzane i wyróżniane, m.in. podczas XIX i XXI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska w Siedlcach, w Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych Teatralia w Warszawie, w 42. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Rypińska Wiosna Teatralna, w Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna, w I Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Teatralia Legionowo.

– Podobnie jak spotkania z poezją w ramach projektu „Dworek Poezji”, który realizujemy w miętnieńskim centrum kultury, chcielibyśmy zapraszać Państwa na spotkania z teatrem, które będą odbywać się pod nazwą „Dworska Scena Teatralna”. Inspiracją do realizacji tego projektu jest dla nas historia. W dawnych czasach teatry dworskie istniały przecież w Polsce niemal w każdej większej rezydencji magnackiej i w wielu dworach szlacheckich. Dlatego wykorzystując to klimatyczne miejsce, jakim jest dwór i park w Miętnem, chcemy przywrócić tą teatralną tradycję. W planach mamy również stworzenie amatorskiego teatru działającego na stałe przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami. A tymczasem zapraszam na występ Teatru Tymczasem w najbliższą niedzielę – powiedziała dyrektor PCKiP Beata Pasternak.
Na widzów czekać będzie słodki poczęstunek.

 

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny

(garwolin-starostwo.pl, oprac. MB) 2017-04-19 18:55:55Teatr Tymczasem wystąpi na scenie w Miętnem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl