:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Teatralna Feta – czyli Sztuka Życia

 

Grupa młodzieży skupiona w Stowarzyszeniu Calos Cagathos przygotowuje fotograficzny reportaż z niesamowitych artystycznych podróży do Gdańska i Lublina. Wyjazdy odbyły się dzięki projektowi „Teatralna Feta, czyli sztuka życia” współfinansowanemu przez Urząd Miasta Garwolin.


W pierwszą podróż – na Międzynarodowy Festiwal Feta - Gdańsk młodzież udała się 14 lipca. - Rano cudny Bałtyk, plażowanie i wariacje z przyjaciółmi, potem artystyczna przygoda. - wspominają uczestnicy wyprawy. - Gdańsk odkrywa przed nami swoje tajemnice. Zwiedzamy starówkę, potem wędrujemy na Dolne Miasto, gdzie odbywa się festiwal. Na ogromnej przestrzeni, wśród starych budynków, parków i osiedli rozgrywają się spektakle jakich nie zobaczy się na scenie w konwencjonalnym teatrze. Oto Sztuka Ulicy- magia, szaleństwo, niespodzianka. Rzeczywistość wymyka się spod kontroli. Wszystko staje się możliwe. Realny świat przestał istnieć. Niezapomniane wrażenia, mnóstwo wzruszeń i świetnej zabawy. Każdej nocy opuszczamy festiwal o 24 – dodają..


Po powrocie z Gdańska uczestnicy projektu udali się na Carnaval Sztukmistrzów do Lublina. - Starówka wita nas kolorowymi lampionami:latającymi balonami, ekscentrycznymi meduzami i odważnymi linoskoczkami. Tu trzeba mieć ciągle głowę w chmurach! - relacjonują - Tyle się dzieje wśród obłoków! Dech w piersiach zapierają wyczyny akrobatów, a przecież za chwilę zaczną się spektakle. Biegamy z miejsca na miejsce, aby jak najwięcej zobaczyć. Ogromna tu różnorodność. Są małe, kameralne przedstawienia i wielkie widowiska. Jest zaduma i śmiech, zgroza i współczucie. Jest cudownie. Teatr zaczarował świat, pokolorował nasze dusze, rozjaśnił myśli i obudził serca. Takie wakacje to wakacje. Niezapomniane! - dodają uczestnicy wyjazdu.


- Wieszamy zdjęcia. Dużo śmiechu. Wspomnień. Dobrze nam razem. To co wspólnie przeżywamy łączy, tworzy więzi, uczy. Nie chcemy spędzać czasu samotnie, w szarym mieście, z telefonem, za którym możemy ukryć nasze lęki i tęsknoty. Nie chcemy szukać radości w narkotykach, alkoholu. Świat może być ekscytujący, piękny, pełen przygód. Trzeba tylko pamiętać, że życie to sztuka. Trzeba nauczyć się żyć pięknie i radośnie. To właśnie pokazały nam te dwa wyjazdy. Każdy może zaczarować świat, wystarczy wyobraźnia i ochota. Ochota na życie. - podsumowują uczestnicy projektu Teatralna Feta – czyli Sztuka Życia

 

(inf. prasowa, oprac. MB) 2017-09-29 09:28:23

 


Teatralna Feta – czyli Sztuka Życia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl