:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

The University of Aberdeen Chamber Choir w Garwolinie - Koncert 3 chórów

Kiedy: 2018-04-21 , godzina: 19:00 | Gdzie: Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie

Koncerty, University Aberdeen Chamber Choir Garwolinie Koncert chórów - zdjęcie, fotografia

Dadzą tylko dwa koncerty w Polsce – jeden w Warszawie, a drugi w Garwolinie. Już 21 kwietnia, w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej wystąpi The University of Aberdeen Chamber Choir pod dyrekcją Paula Melaora. Wyjątkowym gościom ze Szkocji będzie towarzyszyć chór Villanella ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie oraz Chór Miasta Garwolina.

Urodzony w 1975 roku w Walii (Wielka Brytania), Paul Mealor - profesor kompozycji na Uniwersytecie w Aberdeen na Wydziale Muzycznym w 2001 roku został określony przez dziennik New York Times jako’ najważniejszy kompozytor walijskiej muzyki chóralnej, który pojawił się od czasów Williama Mathiasa. Jego kompozycje są wykonywane przez wiele chórów i orkiestry na rozmaitych festiwalach muzycznych, a także były transmitowane w ważnych stacjach radiowych i telewizyjnych na całym świecie.

Największą sławę uzyskał w roku 2011 gdy wówczas skomponowany przez niego motet Ubi Caritas został wykonany na ślubie księcia Williama i Katarzyny Middleton. Od tego czasu dzieło znajduje się na szczytowej pozycji w klasycznych rankingach najlepszych singli w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii. Francji i Nowej Zelandii. Paul Mealor komponował także na uroczystość sześćdziesięciolecia panowania królowej Elżbiety II.

Ponadto, niedawno ukończył swoją pierwszą symfonię Passiontide, której premiera odbyła się w dniu czterdziestych urodzin kompozytora na koncercie w listopadzie 2015 roku. Kompozytor jest pierwszym prezydentem Narodowego Centrum do Tworzenia Muzyki ‘Ty Cerdd” w Walii oraz wiceprezydentem dwóch festiwali muzycznych: Llangollen International Musical Eisteddfod oraz North Wales International Music Festival. Za swój wielki wkład dla muzyki walijskiej został uhonorowany licznymi prestiżowymi nagrodami między innymi Honorary Fellowships czy Glanville Jones Award.

 

Wyjątkowy koncert w Garwolinie

Profesor przyjedzie do Polski w związku z organizowaną Międzynarodową Konferencją Naukowo-Artystyczną "Osobowość dyrygenta", która odbędzie się 21-23 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W Polsce przewidziano dwa koncerty jego chóru. Jeden w Warszawie, w Archikatedrze (20 kwietnia, godz. 20.00), a drugi w Garwolinie, w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej 21 kwietnia. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

 

Inf. www.paulmealor.com, Szkoła Muzyczna, oprac. ur

 

 

The University of Aberdeen Chamber Choir w Garwolinie - Koncert 3 chórów komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-10 21:56:49

    Chętnie bym przybył,ale czy nie jest już za późno....? "... która odbędzie się 21-23 kwietnia 2017 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina..."

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl