:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Tomasz Niecik gwiazdą Festynu Rodzinnego w Woli Rębkowskiej (video)

Niedziela 12 sierpnia upłynęła w Woli Rębkowskiej na lokalnych występach, konkursach i licznych zabawach. Tak młodzi, jak i starsi mieszkańcy znaleźli coś dla siebie. Wieczorem odbyły się koncerty, w których uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Woli Rębkowskiej, ale także bliższych i dalszych okolic.

Festyn rozpoczął się mszą świętą odprawioną na terenie OSP Wola Rębkowska. Następnie na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Rębkowskiej, po którym w inscenizacji Sobótki zaprezentował się Amatorski Teatr Klubu Seniora z Garwolina. Kolejnymi punktami programu były występy Zespołu z cygańską duszą, grupy szantowej Hiszpańskie dziewczyny oraz wykonującego popularne przeboje zespołu Luz Band. Gwiazdą wieczoru był Tomasz Niecik znany m. in. z utworu „Cztery Osiemnastki". Po jego występie do późnych godzin wieczornych uczestników festynu bawił DJ Blondie.

Między koncertami zaprezentowano lokalne młode talenty, a Tadeusz Barankiewicz przeprowadził konkurs historyczny, w którym każdy mógł  sprawdzić swoją wiedzę na temat Woli Rębkowskiej i gminy Garwolin.

Dodatkowymi atrakcjami były: V edycja turnieju dla dzieci „Tour de kapsel z firmą Net-Arn”, wystawa zabytkowego sprzętu pożarniczego przygotowana przez OSP Wola Rębkowska, wystawa prac plastycznych wykonanych podczas zajęć Gminnego Klubu Seniora,  możliwość zwiedzania Izby Pamięci i Historii Gminy i Wsi Wola Rębkowska z kustosz Anną Zielińską, pokazy sprzętu policyjnego, przygotowanego przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie, a także ścieżka pożarnicza dla dzieci,  gdzie najmłodsi mogli przywdziać strażacki hełm i wykazać się zręcznością w trafianiu wodą z sikawki do celu.

Najmłodsi mogli także skorzystać  z licznych atrakcji przygotowanych przez GCAK oraz Gminną Bibliotekę. Na wszystkich czekały dmuchane zamki, biegi w plastikowej kuli, malowanie twarzy oraz wiele innych zabaw i konkursów.

 

Loteria fantowa na rzecz placu zabaw

Organizatorzy w  szczególny sposób zachęcali do udziału w loterii fantowej, z której cały dochód, czyli ponad 6000 zł. został przeznaczony na doposażenie placu zabaw. W loterii można było zakupić losy za 10 zł, 20 zł i 50 zł. Każdy los był wygrany i wartościowy. Oprócz fantów rzeczowych, takich jak słuchawki, głośniki, lokówki, prostownice i srebrna biżuteria, można było również wylosować m.in. vouchery na zabiegi pielęgnacyjne oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie, vouchery do wykorzystania w restauracjach, pizzeriach, hotelach, parkach rozrywki, gabinetach dentystycznych czy sklepach obuwniczych. Wśród wszystkich osób, które wzięły udział w loterii, rozlosowano atrakcyjne nagrody. Posiadacze tak zwanych "szczęśliwych numerków" mogli wygrać m.in.: pióro, przekazane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, skórzany portfel marki OCHNIK i frytkownicę. Główną nagrodą w loterii był rower.

 

Głównymi sponsorami wydarzenia były firmy NET-ARN Macieja Buławy i Tradycyjna Kuchnia Polska Wichowscy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak. Impreza odbyła się pod patronatem medialnym eGarwolin.pl

 

KK


Tomasz Niecik gwiazdą Festynu Rodzinnego w Woli Rębkowskiej (video) komentarze opinie

  • gość 2018-08-14 07:59:01

    A ile udało się ostatecznie zebrać?

  • gość 2018-08-18 19:24:20

    oj oj..... kiedy te badziewiaste festyny znikną .Jakaś masakra :)

Dodajesz jako: Zaloguj się