:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Trener Legii w UKS Delfin Garwolin

W sobotę 28 października pływacy UKS Delfin Garwolin odbyli trening pod okiem byłego zawodnika, a obecnie prezesa i trenera Klubu Pływackiego Legia Warszawa, Łukasza Drzewieckiego.

Wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski, srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów, rekordzista Polski  oraz uczestnik Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich w Atenach przyjechał do Garwolina na zaproszenie trenera Wojciecha Mianowskiego.
Szkoleniowiec przeprowadził zajęcia z wszystkimi grupami, skupiając się na stylu motylkowym, w którym specjalizował się jako zawodnik.


Po przeprowadzeniu każdej lekcji trener zwracał się do każdej z grup z przesłaniem.Uczniowie Wojciecha Mianowskiego usłyszeli, że pływanie kształtuje charakter oraz pozwala walczyć z własnymi słabościami, a cechy jakie można wykształtować poprzez trening mogą pomóc w dorosłym życiu.Grupie Waldemara Makowskiego trener Drzewiecki zwrócił uwagę, by pamiętać że w pływaniu bardzo ważną rolę odgrywa cała drużyna. Pływakom z grupy Katarzyny Baran uświadomił że wyznacznikiem postępu w pływaniu nie są medale, ale wciąż poprawiane wyniki w poszczególnych konkurencjach.Łukasz Drzewiecki powiedział też, jakimi zasadami kierują się wszyscy trenerzy Legii Warszawa.

U nas w klubie nie interesują nas wyniki dzieci 12-13 letnich. Pływanie to zbyt żmudny sport, aby nie dać dzieciom pola do zabawy. Dlatego w tym wieku pracujemy aby nasi zawodnicy zakochiwali się w pływaniu. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie mocnej drużyny. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że właśnie z silnej grupy mogą dopiero wyjść osoby, które będą sięgały po poważne sukcesy w rywalizacji seniorów. Dzieci mają robić ciągły postęp przy założeniu, że mają się bawić w trening, aby w wieku szesnastu lat nie znudziły się pływaniem - podsumował trener.


(inf. pras. oprac. MB)

 

Trener Legii w UKS Delfin Garwolin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl