:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Trzecie Pasowanie Uczniów w Kuźni Talentów

W minionym tygodniu, w Niepublicznej Szkole podstawowej „Kuźnia Talentów” w Chotyni, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Poprzez uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów przez dyrektor Agnieszkę Głasek, do społeczności szkolnej dołączyły kolejne dzieci.

 

Trzecie pasowanie uczniów w Kuźni Talentów w Chotyni odbyło się w piątek 14 października. Przybyli goście byli świadkami niezwykłych wydarzeń. Po powitaniu wszystkich przez dyrektor Agnieszkę Głasek na salę, w rytm „Poloneza”, wkroczyła klasa pierwsza. Młodzi panowie wystrojeni w wielkie muchy dzielnie prowadzili swoje partnerki. Ledwie skończyli i zdążyli zniknąć za drzwiami, a już na scenę wjechała kolorowa lokomotywa w rytm wiersza Jana Brzechwy, która w każdym wagonie wiozła jednego pierwszaka do Krainy Mądrości i Uśmiechu.

Następnie szczęśliwych posiadaczy Biletu Rodzinnego, który wręczany był przy wejściu, rozbawili uczniowie zerówki scenkami z klipu „Kamień z napisem love”. Liczne rekwizyty oraz wspaniała gra aktorska Zosi i Karola doprowadziła publiczność niemalże do łez. Po nich wystąpiły uczennice z klasy V i VI, które w przebraniach uczyły się tańczyć tango w pięć minut. Potem na scenie było już tylko więcej muzyki! Klasa druga wykonała rockową choreografię do utworu Train „Drive By”, a uczniowie klasy czwartej zaśpiewali aż trzy utwory. Występy oceniało jury stylizowane na to z programu „The Voice of Poland”, dlatego atmosfera na sali była napięta do końca.

Mistrzostwem charakteryzacji wyróżniły się dziewczynki z klasy trzeciej. Ubrane w wystrzałowe stroje i odpowiednio wymalowane przez swoją wychowawczynię, śpiewająco wykonały utwór „Tamta dziewczyna”.  Wszyscy wykonawcy zeszli ze sceny z nagrodami, od wielkich prezentów, poprzez złote bilety, szklane kule, gwiazdy aż po mikrofon.

Po tak wspaniałym rozgrzaniu publiczności pani dyrektor przeszła do najważniejszego punktu dnia. Zaprosiła na scenę nowych uczniów i po uroczystym ślubowaniu, które w tym roku było w formie wiersza autorstwa jej samej, pasowała wszystkich na Uczniów Kuźni Talentów. W związku z tym, że był to Dzień Edukacji Narodowej, nie zabrakło słów uznania dla wspaniałej kadry pedagogicznej i to zarówno od dyrekcji, jak też od rodziców i samych uczniów.

Na koniec uczniowie przygotowali dla wszystkich niespodziankę! Rozdali pierwszy, świeżutki numer szkolnej gazetki! „Schoolnews” to pomysł samych uczniów i przez nich tworzony z niewielką tylko pomocą osób dorosłych, bo w Kuźni Talentów rozwijane są wszystkie talenty!

 

(Inf. pras., oprac. ur) 2016-10-19 10:45:20

Trzecie Pasowanie Uczniów w Kuźni Talentów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl