:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Trzy kradzieże jednej nocy – straty sięgnęły kilkudziesięciu tys. zł

Sprawy kryminalne , kradzieże jednej straty sięgnęły kilkudziesięciu - zdjęcie, fotografia

Jednej nocy na terenie powiatu garwolińskiego doszło do trzech kradzieży. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co padło łupem złodziei?

W nocy z 11 na 12 kwietnia (ze środy na czwartek) na terenie powiatu garwolińskiego doszło do trzech kradzieży. Działający pod osłoną nocy złodzieje ukradli między innymi quada, narzędzia, olej napędowy i instalację elektryczną z nowo budowanego domu. Do kradzieży doszło w miejscowościach Chęciny, Wilga i Holendry. Łącznie, straty osób pokrzywdzonych sięgnęły kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Obłowili się

W Chęcinach nieznany sprawca, z nowo budowanego domu dokonał kradzieży 10 metrów instalacji elektrycznej, a z blaszanego garażu elektronarzędzi. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Tej samej nocy, w Wildze nieznani sprawcy, włamali się do garażu skąd skradli wiertarkę i bagażnik samochodowy. Następnie z pomieszczeń gospodarczych dokonali kradzieży felg aluminiowych, kompletu opon zimowych i letnich, różnego rodzaju środków ochrony roślin, 250 litrów oleju napędowego, 60 litrów benzyny, szorowarkę do betonu, sprężarkę ciągnikową, spawarkę, myjkę ciśnieniową, nagrzewnicę olejową, smarownicę pneumatyczną, wiertarki, szlifierkę kątową, nagrzewnicę elektryczną, pompę elektryczną do paliwa z pistoletem, glebogryzarkę spalinową, piłę spalinową oraz inne różnego rodzaju narzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Wildze.

W miejscowości Holendry, złodzieje dostali się do pomieszczeń gospodarczych, skąd dokonali kradzieży środków ochrony roślin oraz elektronarzędzia w postaci: wiertarki, wkrętarki akumulatorowej, kompletu kluczy nasadowych, elektrycznej wyrzynarki oraz pojazdu quad marki Keeway. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych. W tym przypadku również odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z Wilgi.

 

Uwaga! Warto pamiętać o lepszym zabezpieczeniu domów, garaży i budynków gospodarczych przed złodziejami!

 

ur

Fot. Poglądowe: arch. eG


Trzy kradzieże jednej nocy – straty sięgnęły kilkudziesięciu tys. zł komentarze opinie

  • ap - niezalogowany 2018-04-16 22:37:50

    u nas była próba włamania do garażu 7 kwietnia, może to ci sami?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl