:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Turniej o „Puchar Górnika” za nami

W niedzielę 7 października, na boisku Orlik w Miastkowie Kościelnym, odbył się turniej piłki nożnej o „Puchar Górnika”. Rozgrywki swoim patronatem honorowym objął wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń. Kto zwyciężył w tej rywalizacji?

Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Następnie wg kolejności w tabeli odbyły się półfinały dwóch najlepszych zespołów z grup A i B, natomiast zespoły z trzecich miejsc zagrały o miejsca 5 zaś ostatni z grup o miejsce 7. – Tak jak wcześniej mówiłem, sami nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Mimo wszystko 8 drużyn na starcie uznajemy jako sukces, mając na uwadze środek rundy jesiennej w rozgrywkach MZPN i LZS. A przyjechały do nas ekipy, które już po pierwszych spotkaniach widać było, że chcą walczyć o jak najwyższe laury – przyznaje organizator wydarzenia Mateusz Pałysa.

 

Grupa A

Oldboys Miastków – Funny Team 2:2

FC Kustosz – Młode Wilki 0:0

Oldboys Miastków – FC Kustosz 2:1

Funny Team – Młode Wilki 2:1

Funny Team – FC Kustosz 3:3

Oldboys Miastków – Młode Wilki 1:1

  1. Funny Team 7:6 5pkt

  2. Oldboys Miastków 5:4 5 pkt

  3. FC Kustosz 4:5 2 pkt

  4. Młode Wilki 2:3 2 pkt

 

Grupa B

Rakieta Zwola – Dream Team Gończyce 2:1

Górnik Górna – Atak Klonów 4:0

Rakieta Zwola – Górnik Górna 1:2

Dream Team Gończyce – Atak Klonów 2:1

Dream Team Gończyce – Górnik Górna 0:4

Rakieta Zwola – Atak Klonów 5:3

  1. Górnik Górna 10:1 9 pkt

  2. Rakieta Zwola 8:6 6 pkt

  3. Dream Team 3:7 3 pkt

  4. Atak Klonów 4:11 0 pkt

Mecz o 7 miejsce

Atak Klonów – Młode Wilki 1:3

Mecz o 5 miejsce

Dream Team Gończyce – FC Kustosz 0:4

 

Po zaciętych rozgrywkach grupowych przyszedł czas na półfinały, w których Górnik Górna pokonał Oldboys Miastków 1:0 zaś Funny Team uległ Rakieta Zwola 0:2. W meczu o trzecie miejsce Funny Team i Oldboys Miastków już na rozgrzewce pokazywali jak bardzo obydwie drużyny są zdeterminowane, aby znaleźć się na podium. Po bardzo zaciętym meczu w końcówce spotkania wygrało doświadczenie i ogranie zespołu Oldboys, który strzelił bramkę na 30 sekund przed kończącym gwizdkiem spotkanie i mógł cieszyć się ze zdobytego trofeum. Zawody wygrał zespół gospodarzy turnieju, który pokonał w finale zespół Rakieta Zwola 5:1. Mimo, że Rakieta jako pierwsza otworzyła wynik spotkania, to później do głosu doszli zawodnicy Górnika, którzy raz po raz punktowali rywala. W ostatniej akcji meczu i turnieju kontuzji barku dostał gracz Rakiety Zwola Kamil Kajka. Zawodnicy, kibice i organizatorzy trzymają kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia Kamila.

 

Końcowa kolejność:
1. Górnik Górna Miastków Kościelny

2. Rakieta Zwola

3. Oldboys Miastków

4. Funny Team

5. FC Kustosz

6. Dream Team Gończyce

7. Młode Wilki

8. Atak Klonów

 

Najlepszy Bramkarz:

Patryk Salamończyk (Górnik Górna Miastków Kościelny)

Najlepszy Strzelec:
Jakub Biedrzycki (Górnik Górna Miastków Kościelny)

MVP Turnieju:

Przemek Kajka (Rakieta Zwola)

Najlepsza Szóstka Turnieju:
Bramkarz:
Patryk Salamończyk Best Goalkeeper (Górnik Górna Miastków Kościelny),

Obrońcy:

Przemek Baran (Górnik Górna Miastków Kościelny), Kamil Kajka (Rakieta Zwola)

Pomocnicy:

Mikołaj Dybcio (Górnik Górna Miastków Kościelny), Jakub Biedrzycki Top Goalscorer (Górnik Górna Miastków Kościelny)

Napastnik:

Przemek Kajka MVP (Rakieta Zwola)

Ławka Rezerwowych:

Mariusz Lewicki (Oldboys Miastków), Darek Bakiera (Oldboys Miastków), Artur Kajka (Rakieta Zwola), Michał Kuwał (Funny Team)

 

Cel został osiągnięty

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju, jak i rywalizacji, jaką ze sobą toczyły drużyny na boisku. Obfitowało to w wiele bramek, ale również nieprzewidywalnych wyników, jakie padały na miastkowskim obiekcie. Cieszę się, że tego dnia zebrało się ponad 100 pasjonatów najpopularniejszej gry zespołowej na świecie właśnie u nas. Atmosfera była piknikowa, ale tylko na trybunach, bo na boisku każdy walczył na całego o jak najlepszy wynik. Celem naszego turnieju była popularyzacja uprawiania sportu, zdrowego stylu życia i integracja mieszkańców. Czy nam się udało? Trzeba zapytać zawodników i kibiców, ale rozmawiając z nimi podczas i po turnieju mogę śmiało powiedzieć, że cel został osiągnięty – stwierdza organizator Mateusz Pałysa, który składa podziękowania na ręce wójta Jerzego Jaronia za objęcie turnieju patronatem honorowym i za ufundowanie pucharów i statuetek w rywalizacji drużynowej i indywidualnej oraz firmie Pepek Sport za wsparcie w przygotowaniu nagród rzeczowych dla drużyn i zawodników.

Dziękuję również koleżankom i kolegom za pomoc w organizacji całego turnieju, cieszę się, że zawsze mogę na Was liczyć! Dziękuję bardzo! Mateusz Pałysa

 

Inf. prasowe, oprac. ur

 

 


Turniej o „Puchar Górnika” za nami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl