:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Tworzą wyjątkowe video na 100-lecie niepodległości – potrzeba 100 osób

Inne Powiat, Tworzą wyjątkowe video lecie niepodległości potrzeba osób - zdjęcie, fotografia

Twórcy portalu Garwolin.org przygotowują wyjątkowy projekt, do którego zapraszają mieszkańców powiatu. Na 100-lecie niepodległości Polski chcą stworzyć film z setką osób, które urodziły się w latach 1918-2018. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w projekcie?

– Przygotowujemy od nas coś specjalnego na 11 listopada 2018. Chcemy by to był nasz wspólny projekt toteż zostawiliśmy wiele roczników dla Was. Chcemy stworzyć film z ludźmi z powiatu garwolińskiego – 100 osób, które urodziły się w latach 1918-2018. Film pokaże krótkie ujęcia każdej z osób – prawdopodobnie około 3-4 sekundowe, gdzie będzie widniało imię i rok urodzenia lub imię i wiek – informują Sebastian Jędrych i Krzysztof Kot, twórcy portalu Garwolin.org.

Pasjonaci lokalnej historii zapraszają do udziału w projekcie mieszkańców powiatu i zachęcają ich do przesyłania video ze swoim udziałem lub swoich bliskich.

Co trzeba zrobić?

1. Mieć telefon – smartfon, który nagrywa w jakości HD – rozdzielczość może być 1280x w górę
2. Nagrać przez 10 sekund osobę, której rocznik jest wolny (lista dostępna tutaj). Nagranie powinno być jak najbardziej stabilne, osoba ma nic nie mówić tylko patrzeć się do telefonu. Twórcy projektu wybiorą z tych 10 sekund 3-4 sekundy do filmu. Video najlepiej wykonać w dzień, w cieniu, na dworze lub jeśli to niemożliwe – w domu i koniecznie w poziomie.
3. Film należy wysłać najlepiej poprzez witrynę www.wetransfer.com wpisując w adres mailowy osoby wysyłającej Wasz adres, w adres odbiorcy – adres kontakt@garwolin.org . Dzięki temu otrzymacie potwierdzenie, że film został pobrany przez twórców projektu, którzy będą mogli odpisać, czy nadesłany materiał jest dobry.
4. Na stronie internetowej Garwolin.org będzie na bieżąco aktualizowana lista roczników, które pozostały. W chwili, gdy organizatorzy akcji otrzymają film, wykreślą rok z listy.
 

Twórcy projektu zaznaczają, że najbardziej zależy im, by dotrzeć do osób powyżej 85. roku życia, ale proszą o dosyłanie każdego wolnego rocznika z listy.
W wyjątkowych sytuacjach, jeśli nie możecie wykonać filmu, a macie taką osobę, organizatorzy akcji mogą przyjechać do Was i sami wykonają film.

Istnieje możliwość rezerwacji rocznika. Wystarczy skontaktować się z twórcami portalu za pośrednictwem facebookowego fan page'a Dawny Powiat Garwolin i okolice i zasygnalizować, że zamierzacie nagrać video z osobą urodzoną w danym roku. Rocznik można rezerwować również w komentarzu na Facebooku. Przykładowy film możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: Garwolin.org, oprac. ur
 

 

tworzą wyjątkowe video na 100-lecie niepodległości – potrzeba 100 osób - komentarze opinie

 • gość 2018-11-07 18:01:52

  przeciez ten człowiek to oszust brat w wsi sam konikiem ziemie orał jak mu z przydzialu za komuny dano traktor to go sprzedał na pniu i kupil malucha. teraz zrobił sie historykiem po wieczorówce bo wymagano tego od niego jak prowadził sklep, gdzie po znajomości podwyższał ceny by sie nachapać. Historyk który w kościele pierwsze rzedy zajmował a komunę popierał a i Palikota tez, w głowie słoma w butach gnój dziadku niańcz wnuki nie przynoś wstydu garwolakom.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-08 07:45:18

  A to ci dopiero kontynuacja historii. Jeśli P.Garwoliński po" wieczorówce" tworzy różne opracowania historyczne a jedno z nich zostało dostrzeżone w szerszych kręgach i nadano P.Antoniemu Złoty Medal Ministra Oświaty i Kultury, to autor powyższego paszkwilu nie ukończył nawet pierwszego roku przedszkola! A to " doktorat" ze zjadliwości i złości to napewno ma w kieszeni! Drogi "gościu" pisać każdy może- proszę pochwal się czymś pięknym . Za złośliwości- dziękujemy!

 • gość 2018-11-08 10:10:22

  Jeśli chodzi o historię. Pan Garwoliński to po prostu "wymyślacz" i "opowiadacz" bajek historycznych. Z okresem powojennym jakoś sobie "radzi" /dobra pamięć/. Natomiast okres przedwojenny to opowiadanie "głupotek i bredni". Słyszałem Go kilka razy i po prostu "opadają ręce". "Wymyśla bajkę" /wrzuca kilka dat/, podchwytują to inni "historycy" garwolińscy i tak tworzą "historię". A jeśli trzeba przedstawić fakty to zaczyna się - "jedno z najstarszych", " jedno z największych", "w okolicach", " w pobliżu" .....

 • gość 2018-11-13 18:31:43

  P.Garwolinski to tylko BAJKOPISARZ, COS GDZIES USŁYSZY RESZTĘ WYMYŚLI. Wszedzie go pelno wpycha sie na siłe nawet do mediów.Ostatnio go widujemy w szeregach miejscowej AK tylko ze On nigdy w wojsku nie słuzył, braciszek z WSI mu to załatwil. Całe zycie był rolnikiem, wieczoróke na Dlgej skonczył jak chcial pracowac w sklepie technicznym by miec emeryturke A TERAZ HISTORYKIEM BLACHMAZEM SIE ZROBIŁ KONIEC SWIATA

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl