:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Ubezpieczenie na życie bez agenta

W czasach dynamicznego rozwoju technologii okazuje się, że niektóre zawody są zastępowane przez systemy komputerowe generujące wyniki oraz informacje, których aktualnie poszukuje konsument. Czy jest tak również w przypadku ubezpieczeń na życie, a obecność agenta z czasem stanie się opcją dodatkową?

Na rynku ubezpieczeniowym bez względu na kraj dostępne produkty polisowe są sprzedawane na różnych zasadach. Internet sprawił, że od zakupu właściwego ubezpieczenia dzieli nas jeden krok, a właściwie jeden krótki formularz do wypełnienia. Tak w wielkim skrócie wygląda sposób zamawiania polisy mieszkaniowej czy turystycznej. W ubezpieczeniach życiowych formuła online sprawdza się, ale połowicznie. Dlaczego?

 

Porównanie ofert online

Proces zakupu ubezpieczenia na życie jest dość specyficzny, a wynika właśnie ze specyfiki samego produktu. Jeśli mielibyśmy poprzestać tylko na wyborze umowy podstawowej (zakres ochrony dotyczy wyłącznie śmierci ubezpieczenia) obecność agenta byłaby rzeczywiście zbyteczna.

Jednak komplikacje pojawiają się w momencie, gdy do podstawy chcielibyśmy dobrać tzw. rozszerzenia, czyli umowy dodatkowe. Umowy te mogą obejmować wiele zdarzeń i sprawić, że posiadana przez nas polisa będzie z jednej strony droższa, ale z drugiej zapewni nam ochronę finansową na wyższym poziomie. Do wyboru przykładowe zdarzenia:

śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku,

śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego,

poważne zachorowanie,

leczenie szpitalne,

rehabilitacja,

assistance.

 

Możliwości rozszerzenia jest jak widać sporo, a dodatkowo na każde z nich jesteśmy w stanie ustalić osobną sumę ubezpieczenia, czyli maksymalną kwotę, którą otrzymamy w ramach świadczenia z polisy.

Nadal największą przeszkodą dla sprzedaży polis na życie wyłącznie w trybie online jest ankieta medyczna, gdzie podajemy szczegółowe informacje dotyczące stanu naszego zdrowia oraz historię chorobową. W skrajnych przypadkach towarzystwo na podstawie ankiety może nawet odmówić nam sprzedaży polisy, jeśli zataimy stan faktyczny naszego zdrowia, możemy spodziewać się kłopotów z otrzymaniem odszkodowania za dane zdarzenie.

Zakup polisy na życie jest wciąż możliwy bezpośrednio u agenta w placówce towarzystwa ubezpieczeń. Dzięki temu polisę możemy otrzymać już podczas pierwszej wizyty, ale nie będziemy mieli szansy na porównanie produktów tak jak to się dzieje gdy sprawdzamy ubezpieczenie na życie przez internet na www.rankingubezpieczennazycie.pl . Z drugiej strony skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń sprawi, że spotkamy się nawet z kilkoma agentami z różnych towarzystw i poznamy szczegóły ich ofert.


 

Eksperyment w formule smart

Produkt jakim jest ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl to tylko jedna z możliwości wykorzystania Internetu w znalezieniu polisy dopasowanej do własnych potrzeb i preferencji, także tych finansowych. Ci jednak, którzy nie chcą dokonywać wyboru, ale zdać się na gotowy pakiet, mogą skorzystać z innych rozwiązań, w tym z oferty smart.

To rozwiązanie jest na polskim rynku ubezpieczeniowym w fazie eksperymentu, bo dotychczas niewiele firm z branży zdecydowało się powielić pomysł TU Aviva. Na czym polega polisa na życie smart? Przede wszystkim na zakupie ubezpieczenia wyłącznie przez Internet i bez pośrednictwa agenta. Trzeba jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Są to:

niski próg wieku dla ubezpieczonych – do 50. roku życia,

wąski zakres ochrony,

sztywne sumy ubezpieczenia.

 

Proces zakupu smart polisy opiera się na formularzu – do wypełnienia są pola kontaktowe, jak i fragment przypominający ankietę medyczną. Ankieta składa się z zaledwie kilku pytań o zdrowie, a zakup możliwy jest już w kilka minut. Jeśli liczy się dla nas czas i szybkość dokonania transakcji, takie rozwiązanie będzie z pewnością korzystne.

 

Inną formą zakupu polisy na życie bez obecności agenta i bez wpływu na kształt umowy, jest przystąpienie do grupowego ubezpieczenia oferowanego osobom nowo zatrudnionym w firmie. W praktyce wygląda to tak, że pracownik otrzymuje ustalone wcześniej z towarzystwem ubezpieczeń warunki polisy i może się na nie zgodzić lub zrezygnować z przystąpienia do „grupówki”.

To, która forma ubezpieczenia jest lepsza – indywidualna czy grupowa – schodzi na dalszy plan, jeśli uświadomimy sobie, że polisę warto posiadać w wielu sytuacjach życiowych, dlatego szeroki zakres ochrony może okazać się decydujący o tym, czy posiadane przez nas ubezpieczenie okaże się przydatne. To sprawdzimy sami, także bez konieczności spotkania z agentem, na stronie ubezpieczyciela, gdzie znajduje się dokument OWU, czyli treść przyszłej umowy polisowej.

 

Materiał płatny

2017-10-18 10:29:49

 

 

Ubezpieczenie na życie bez agenta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl