Ubezpieczenie na życie dla emeryta – którą ofertę wybrać?


Portal eGarwolin.pl
11/09/2019

Inne Ciekawostki
Coraz więcej Polaków zainteresowanych jest wykupieniem ubezpieczenia życie. Spore grono osób stanowią emeryci, dla których polisa stanowi zabezpieczenie finansowe. Warto jednak mieć świadomość, że oferta ofercie nierówna. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Emeryci wykupują ubezpieczenie na życie z wielu powodów. Jedni chcą zabezpieczyć finansowo nie tylko siebie, ale również swoje dzieci czy nawet wnuki. Taka polisa zwiększa szansę na uzyskanie stabilizacji finansowe w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych, np. nagłego zachorowania czy nieoczekiwanej śmierci.

Ubezpieczenie na życie dla emeryta – na co zwrócić uwagę?

Porównanie ofert to pierwsze co należy zrobić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nie trzeba jednak zbierać informacji samodzielnie – można skorzystać z takich internetowych serwisów jak np. http://porownywarka-ubezpieczen.pl

  • Wymagany wiek

Ubezpieczyciele mogą mieć różne warunki przystępowania do ubezpieczenia na życie przez emerytów. Ważnym kryterium jest wiek, od którego może zależeć m.in. prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych zdarzeń losowych. Warto więc upewnić się, jakie wymagania co do wieku ma konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

  • Zakres ochrony ubezpieczeniowej

To podstawowy aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania najlepszej oferty. Niektóre polisy będą obejmowały wyłącznie wybrane choroby, nieszczęśliwe wypadki czy śmierć z przyczyn naturalnych. Dlatego warto porównać zakres ochrony pod kątem własnych potrzeb.

  • Wyłączenia odpowiedzialności

W przypadku polis na życie dedykowanych emerytom ubezpieczyciele mogą dość restrykcyjne podchodzić do niektórych wyłączeń. Często oznacza to brak ochrony w razie następstw wynikających z chorób aktywnych.

  • Czas trwania polisy

Niektóre ubezpieczenia na życie zawierane są bezterminowo, inne mogą obowiązywać np. do ukończenia przez emeryta określonego wieku.

Czy cena ma znaczenie?

Wielu emerytów popełnia błąd, decydując się na najtańszą polisę. Warto jednak mieć świadomość, że cena najczęściej idzie w parze z zakresem ochrony. Im niższa składka, tym z pewnością bardziej „okrojona oferta”. Dlatego należy porównać ubezpieczenia pod kątem zakresu, a następnie przeanalizować w odniesieniu do ceny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia na życie dla emerytów, temat ten podejmuje również artykuł dostępny na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/polisa-na-zycie-dla-emeryta-ktora-oferte-wybrac/84.html. Przeczytaj go, aby dowiedzieć się więcej. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na wybór oferty najbardziej zbliżonej do Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Zyskasz pewność, że w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych będziesz mieć zapewnioną odpowiednią ochronę.

 

Materiał sponsorowany od partnera.

 

 

 
Czytaj więcej


Ostanio w Inne Ciekawostki


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu