:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Uczcili Franciszka Stefczyka

Ponad 160 uczniów i 10 nauczycieli wzięło udział w Pikniku Patriotycznym, który odbył się 3 października na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte. Spotkanie zorganizowano w 25. rocznicę istnienia Kasy Stefczyka i poświęcone było jej założycielowi, a także pierwszemu patronowi dawnego Liceum Ekonomicznego w Garwolinie.

Celem projektu, którego zwieńczeniem był Piknik, było zainteresowanie postacią i działalnością znakomitego Polaka, ukazanie efektów jego pracy w postaci Kas i ich roli dla społeczności oraz uczczenie Roku Niepodległości. Impreza była skierowana do uczniów klas pierwszych, szczególnie klas ekonomicznych.Projekt składał się z kilku etapów

Ponad pięćdziesięcioro uczniów wzięło udział w  konkursie wiedzy nt. działalności społecznej i ekonomicznej Franciszka Stefczyka.
Piknik rozpoczęła przemówieniem dyrektor Hanna Wilczek, która opowiedziała o Franciszku Stefczyku i jego działalności oraz nawiązała do obchodów odzyskania niepodległości. Kolejnym punktem wydarzenia była prezentacja multimedialna nt. działalności kasy oszczędnościowych. Przerywnikiem muzycznym był występ ucznia 3 klasy Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych Emila Barbarczyka, który zagrał na saksofonie dwa utwory patriotyczne: Piechota oraz Serce w plecaku.

Drugim etapem był konkurs plastyczno-graficzny pt. Działalność społeczna i ekonomiczna Franciszka Stefczyka, na który wpłynęło ponad 80 prac. Jego zwieńczeniem była wystawa prac konkursowych, które były oceniane przez uczniów.

Oprócz wystawy dotyczącej Franciszka Stefczyka odbył się finał konkursu przygotowanego przez bibliotekę szkolną na zakładkę do książki w barwach narodowych z okazji 100-lecia Niepodległości. Ponieważ Piknik nie może obejść się bez degustacji, uczniowie otrzymali kanapki z McDonalda oraz jabłka i soki z firmy WIL-SAD.

Głównym sponsorem wydarzenia była Kasa Stefczyka oddział Garwolin, która ufundowała nagrody w trzech konkursach oraz sponsorowała kanapki.

Organizatorem i pomysłodawcą Pikniku była Iwona Jończyk.

(inf.prasowa, oprac. MB)

Uczcili Franciszka Stefczyka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl