:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Uderzył w ogrodzenie i uszkodził przyłącze gazu – ewakuowano 10 osób

Pożary - interwencje straży, Uderzył ogrodzenie uszkodził przyłącze ewakuowano osób - zdjęcie, fotografia

W niedzielę w Wólce Ostrożeńskiej (gm. Górzno) osobowy mercedes zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji i uszkodził przyłącze gazu wraz z reduktorem, co spowodowało wyciek paliwa gazowego do atmosfery.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 4 listopada w Wólce Ostrożeńskiej w gminie Górzno.

– Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wólce Ostrożeńskiej, gdzie samochód osobowy marki Mercedes zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji i uszkodził przyłącze gazu wraz z reduktorem, co spowodowało wyciek paliwa gazowego do atmosfery. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i ewakuacji mieszkańców z dwóch budynków, łącznie dziesięciu osób. Następnie przystąpiono do odkopywania przyłącza w celu umożliwienia zaciśnięcia rury z gazem średniego ciśnienia, a także postawiono na koła pojazd, który był oparty o ogrodzenie i odłączono w nim zasilanie elektryczne. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy pogotowia gazowego zlikwidowali wyciek poprzez zaciśnięcie rury w wykonanym wykopie – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

 

W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP

 

Inf. PSP Garwolin, oprac. ur

Zdj. poglądowe: freeimages.com


Uderzył w ogrodzenie i uszkodził przyłącze gazu – ewakuowano 10 osób komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl