:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Ukradł samochód i uciekał przed policją – pijany złodziej zatrzymany

Sprawy kryminalne , Ukradł samochód uciekał przed policją pijany złodziej zatrzymany - zdjęcie, fotografia

49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, na terenie gminy Wilga, ukradł samochód dostawczy i uciekał przed policją przez powiat otwocki. W wyniku błyskawicznie podjętej interwencji i pościgu za uciekinierem, policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zatrzymali złodzieja, który był kompletnie pijany.

– Oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął pilne zgłoszenie z Garwolina, że na terenie gminy Wilga skradziono dostawczego fiata ducato. Jak wynikało z przekazanego komunikatu, samochód miał jechać przez powiat otwocki drogą wojewódzką nr 801. Drogą radiową wszystkie patrole w powiecie otwockim, otrzymały informację o skradzionym samochodzie. Rozpoczęły się działania pościgowo-blokadowe. Poszukiwany samochód zauważyli policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Karczewie, kiedy sprawdzali miejscowość Sobienie Jeziory. Stróże prawa dali sygnał kierowcy, aby zatrzymał się. Ten jednak zignorował te znaki i fiat ducato przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu niespełna jednego kilometra, radiowóz zajechał drogę uciekinierowi. To był już koniec ucieczki. Mundurowi obezwładnili kierowcę i doprowadzili do radiowozu. Od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że podejrzany, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zatrzymanym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Następnie karczewscy policjanci przekazali zatrzymanego i odzyskane auto mundurowym z Garwolina – informuje nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

 

49-latek kiedy już wytrzeźwiał, usłyszał trzy zarzuty karne: kradzieży samochodu i jazdy nim w stanie nietrzeźwości oraz zarzut zignorowania policyjnych sygnałów i niezatrzymania się do kontroli. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

 

KPP Otwock/KPP Garwolin, oprac. ur

Fot. poglądowe: arch eG


Ukradł samochód i uciekał przed policją – pijany złodziej zatrzymany komentarze opinie

  • gość 2018-03-08 10:34:55

    Normalnie jak w holiłud :)

  • Oscar - niezalogowany 2018-03-09 01:15:59

    Brakowało tylko fajerwerków na koniec :-)

  • Puk puk - niezalogowany 2018-03-26 19:02:14

    Dronem go dogonili???

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl