:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Unin i Górzno jak co roku pamiętali o poległych

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę września w lesie unińskim odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne. Mieszkańcy nie tylko gminy Górzno, ale także całego powiatu upamiętnili tragiczne wydarzenia z II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14. występem dzieci z Zespołu Szkół w Uninie – montaż słowno-muzyczny o wojnie, niepodległości i patriotyzmie wywołał wzruszenie nie tylko na samych uczestnikach uroczystości, ale również na samych występujących. Następnie delegacje złożyły wiązanki i zapaliły znicze przy tablicach poświęconych żołnierzom Wojska Polskiego i partyzantom z Armii Krajowej, którzy w tamtym miejscu oddali życie za ojczyznę.

Mszę Świętą odprawił ks. Piotr Mazurek, który w kazaniu nawiązał oczywiście do miejsca w którym ta msza polowa się odbywała, nawiązał do patriotyzmu i do pamięci o poległych w obronie ojczyzny nie tylko tych z II wojny światowej. Podczas kazania ponownie można było odczuć wielkie wzruszenie wśród osób uczestniczących w uroczystościach. Dowodem są brawa, którymi nagrodzono ks. Mazurka po kazaniu. Po mszy głos zabrał wójt gminy Górzno, Waldemar Sabak, który podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie oraz wszystkim organizatorom za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Każdy los wygrywał

Kolejnym punktem programu był koncert dętej orkiestry wojskowej. Tradycyjnym ostatnim punktem programu tego wydarzenia jest loteria fantowa w której każdy los wygrywa. Jak co roku loteria cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, co widać w galerii zdjęć, jak również w materiale video. Zachęcamy do obejrzenia.

 

kk


Unin i Górzno jak co roku pamiętali o poległych komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-03 22:31:58

  Powiem szczerze!!!! Dla mnie to skandaliczne i bezmyślnie zorganizowana impreza!!! Oczywiście nie z uwagi na charakter ani okazję ale o samą organizacje!!! Kto wogole pozwolił w takim miejscu zorganizować tą imprezę!!!! Miałem NIE - przyjemność przejeżdżać przez las uniński w niedzielę.... Ulica z prawej jak i z lewej bezmyślnie zastawiona, żeby samochody się minęły trzeba było się nagimnastykowac co nie miarą, ludzie na środku drogi z radnym Kolodziejczykiem na czele jak środe na rynku!!! Ciekaw jestem jak bym kogoś potrącił to czyja by była wina.... Moja że nie zachowałem szczególnej uwagi, człowieka potraconego że na środku drogi akurat sobie pogawędki urządził czy organizatorów że WOGOLE o bezpieczeństwo ludzi nie zadbał!!! I najważniejsze..... JA NIE JECHAŁEM NA ZORGANIZOWANE OBCHODY TYLKO BYŁEM ZWYKŁYM UCZESTNIKIEM RUCHU KTÓRY NIESPODZIEWANIE ZASTAŁ TŁUM LUDZI NA ŚRODKU DROGI!!! PS. Żeby nie było że jestem przeciwny tak szlachetnym i oatryjotycznym impreza... Wystarczyło wprowadzić czasowy zakaz ruchu w tym miejscu!!! Ale to już rola organizatorów!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-07 09:08:29

  Ta impreza bardziej przypomina piknik w lesie niż jakieś obchody rocznicowe powinni jeszcze kiełbaski z grila i piwo serwowac.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-08 08:26:21

  Kiełbaski właśnie były i nie tylko! I była to bardzo fajna impreza z klimatem. Uroczysta msza była złożenie kwiatów pod pomnikiem natomiast dochód z dalszej imprezy miał swój cel. Nie podoba się proszę nie przyjeżdżać i nie komentować. Sami zorganizujcie lepiej madrale

 • Gość - niezalogowany 2018-09-08 10:10:02

  Na miejscach gdzie została przelana krew przez żołnierzy i patryjotuw tak samo w miejscach kazni i masowych egzekucji nie powinno się organizować wyrzerki dla głupiej gawiedzi i głupich urzedasuw.

Dodajesz jako: Zaloguj się