:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Ustalili wysokość wynagrodzenia dla starosty powiatu

Inne Powiat, Ustalili wysokość wynagrodzenia starosty powiatu - zdjęcie, fotografia

Dziś podczas sesji rady powiatu radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla starosty powiatu. Ile będzie zarabiał Mirosław Walicki?

Przed rozpoczęciem punktu o ustaleniu wynagrodzenia dla włodarza powiatu starosta Mirosław Walicki wyszedł z sali obrad.

Przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski odczytał treść uchwały o wynagrodzeniu dla starosty. Zgodnie z przegłosowanym dokumentem starosta Walicki będzie zarabiał 10 tys. 620 zł brutto. W tej kwocie mieści się wynagrodzenie zasadnicze (4 tys. 800 zł ) oraz dodatki – funkcyjny ( 2 tys. 100 zl), specjalny (2 tys. 760 zł) oraz za lata pracy (960 zł). 

Dodatkowo, staroście przysługują nagrody jubileuszowe oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne, tzw. "trzynastka".

"Za" głosowało 21 radnych. W głosowaniu nie uczestniczył starosta Mirosław Walicki.

ur

Fot. arch. eG

Reklama

Ustalili wysokość wynagrodzenia dla starosty powiatu komentarze opinie

  • gość 2018-11-30 15:20:35

    Nie to żebym zazdrościł 960 zł. ... ale jak to za lata prac? przecież to nowy Starosta. Po co powielać ten dziwny twór zasad wynagradzania, wliczyć wszystko w podstawę i nie czarować. zamiast czterech księgowań będzie jedno.

  • Trener MMA - niezalogowany 2018-11-30 15:28:04

    Przecież starostą czyli burmistrzem jest Pan J. Piesio a nie żaden Walicki i Pan J. Piesio będzie tyle zarabiał. Gratuluję

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 16:12:23

    To i tak mało. Za taką odpowiedzialność to mała kasa.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 17:10:38

    K...a czym cię chwalicie ile zarabiają do Grala powiedzieće ile ukradiece z konta z powiatu za stul

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 22:24:29

    Czym cię chwała nowe ile będę zarabiały do miski tak cię chwala jech powioł ile będę kradaly na lewo do jedynego koberty

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 22:56:37

    Na taka odpowiedzialność? Nie zazdroszczę....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 22:58:03

    Nie mierz wszystkich swoją miarą...

  • Xxx - niezalogowany 2018-12-01 00:21:16

    Do gościa: ciekawe ile ty gościu zarabiasz? Skoro stwierdzasz, że starosta dostaje/zarabia/ i tak mało, to pewnie ty wyciągasz więcej. Może zatrudnisz nas u siebie i dasz zarobić na godne życie. Bo puki co 2.000 na rękę za 25 lat pracy - to wyzysk!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 07:43:00

    Pracownicy nie mają a politycy maja trzynastu i dużo dodatków i kradną przez rządzenie, zlodzieje

  • gość 2018-12-01 07:46:27

    Mam pytanie, czy to są te średnie krajowe które PiS obiecuje.

  • gość 2018-12-01 10:04:19

    Prosze podac zarobki P.V-ce Starosty.P.Kurowskiej.

  • gość 2018-12-01 12:13:55

    Dojna zmiana i program rodzina+ ruszył