:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
#UstawaAntysitwowa z Garwolinem w tle

Posłowie ugrupowania politycznego Kukiz’15 złożyli w Sejmie projekt ustawy antysitwowej. Poinformowali o tym na portalu społecznościowym - publikując grafikę z radnym powiatu garwolińskiego Maciejem Kurowskim i jego żoną Iwoną Kurowską, która jest obecnie wicestarostą powiatu garwolińskiego.

Projekt ustawy o której pisze ugrupowanie Kukiz'15 zakłada wprowadzenie powszechnej jawności relacji rodzinnych w jednostkach sektora publicznego.

Na stronie stanislawtyszka.pl czytamy:

Nowe przepisy nałożą na osoby ubiegające się o zatrudnienie w sektorze publicznym obowiązek ujawnienia w trakcie procesu naboru informacji o pokrewieństwie z osobami zajmującymi stanowiska w danej jednostce sektora publicznego. Ponadto, oświadczenia o zatrudnieniu osób bliskich (m. in. dzieci, małżonka, krewnych i powinowatych do trzeciego stopnia, konkubenta) będą musiały składać osoby zajmujące kierownicze stanowiska w jednostkach sektora publicznego oraz w spółkach Skarbu Państwa i spółkach komunalnych. Obejmować to będzie m. in. ministrów i wiceministrów, osoby pełniące kierownicze funkcje w urzędach centralnych, radnych, prezydentów miast, starostów, marszałków województw, wojewodów, prezesów i wiceprezesów sądów, członków zarządów w spółkach Skarbu Państwa i spółek komunalnych.

Dalej znajdujemy wypowiedź Stanisława Tyszki:

– Jedną z największych patologii systemowych obecnego ustroju jest nepotyzm i kumoterstwo. Partie polityczne traktują instytucje publiczne jak łup wojenny. Po przejęciu władzy rozpoczyna się wielka czystka i obsadzanie lukratywnych synekur członkami partii, krewnymi i znajomymi. Decydujące są koneksje lub pokrewieństwo, a nie kompetencje. PO, PiS i PSL to nie są partie działające w interesie obywateli. To tak naprawdę największe w kraju biura pośrednictwa pracy działające w interesie swoich członków, ich rodzin i kolegów. PiS w zawłaszczaniu państwa twórczo rozwinął pseudo-dokonania PO i PSL-u. Czas z tym skończyć. – mówił Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu.

Post z radnym Maciejem Kurowskim i jego żoną wicestarostą Iwoną Kurowską pojawił się na portalu społecznościowym, który obserwuje blisko 300 tys osób dzisiaj rano. Przez trzy godziny udostępniono go prawie 50 razy, pojawiły się również reakcje i komentarze.

A jakie jest Wasze zdanie o nowej ustawie Kukiz'15? Zapraszamy do oddania głosu w sondzie poniżej.

 

KK, Fot/info facebook.com/KlubPoselskiKukiz15 / stanislawtyszka.pl/

Reklama

#UstawaAntysitwowa z Garwolinem w tle komentarze opinie

  • gość 2018-12-01 13:30:20

    Treść komentarza...

  • gość 2018-12-01 13:36:08

    Kukiz walczy o przetrwanie na scenie politcznej, ale chyba nie tędy droga.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 13:45:22

    Egarwolin jak zwykle niezależny politycznie nie angażuje się w antypisowski hejt

  • gość 2018-12-01 13:51:21

    K A B A R E T

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 14:08:13

    No i w czym problem? Podajcie przepis, który został złamany.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 14:26:58

    O Boże... O co halo. Akurat w tym przypadku to kandydatów na wicestarosta było 3. W głosowaniu wygrała p. Iwona. Kto kazał radnym na nią głosować? Nikt. Mogli wybrać pozostałych dwóch kandydatów. Skoro ja wybrali - demokratycznie. To znaczy że nadaje nikt inny. I co ma piernik do wiatraka że jej mąż jest radnym. Jego też wybrali - demokratycznie.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 15:06:14

    PiS to jedno. Ale akurat Kurowskich to nie ma się co czepiać. Na naszej prowincji lepszych nie znajdziemy. Od dawna zaangażowani spolecznie i polityczni. I to że p. Maciej jest ciągle wybierany na radnego o czym s jednak świadczy. Jak dobrzy, mądrzy i uczciwi ludzie nie będą w polityce to będą nieudacznicy, pożyteczni idioci A wręcz szkodnicy czego mielismy przykład przez 8 lat rządów w powiecie.

  • gość 2018-12-01 15:12:22

    Czyżby totalna opozycja dotarła do Garwolina?

  • anty ps - niezalogowany 2018-12-01 15:45:46

    a halo jest o to że jak by mieli oboje odrobinę przyzwoitości o honorze nie wsponę to jedno z nich zrezygnowałoby z tych funkcji , bo skoro sędzia sąd powszechnego nie moze mieć męża / żony adwokata to pytam sie dlaczego radny może mieć żonę która jest wicestarostą ?? ot zagwostka to nie jest sitwa??? tej paniusi mieszkancy naszego miasta nie chceili jako burmistrza wiec sama przyzwoitośc tej pani podpowiadałaby zeby jednak do władzy sie nie dorywać wystarczy że szanowny mąż jest juz radnym , człowiek ,który pracą sie nie skalał to jest facet , który tylko udaje że pracuje zawsze tak było . Co to by było jak by Marzena zatrudniła swojego męża w urzędzie miasta podnieślibyście larum na całą Polskę , n ale cóż PIS ,,,,,,,,,DZIELCOM wolno wszakże są oni lepszego żeby nie powiedziec cudownego sortu .

  • gość 2018-12-01 16:05:37

    ale medialna para.

  • gość 2018-12-01 16:23:52

    DOBRA ZMIANA, WSTYD ......

  • gość 2018-12-01 16:37:16

    Radny kurowski maciej oswiadczenie majatkowe z 17,12,2014 i z 30, 04,2018 http://www.e-bip.pl/Start/15/PersonalInformation/5453/8 ja chetnie kupię te 1/2 domu za 50 tys w 2014 na tyle ten pan go wycenił czyli cały dom za 100 tys ???? kilka lat potem wartosc urosła do 60 tys czyli cały dom 120 to ja dam temu panu 200 tys równiez w ciągu 1 roku ten pan powiększyl swój stan posiadania o ponad 120 tys zł ja sie pytam jakim cudem odkładał ponad 10 tys miesięcznie ??? ten pan musi dawac lekcje polakom jak to sie robi

  • gość 2018-12-01 16:48:09

    Do "gość" z 16.37. Było się uczyć, to zarabialbys jak Kurowski :P

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 17:06:42

    Nie zapomnijmy, że to nie cała rodzina państwa Kurowskich... Jest jeszcze mama Pani Iwony, która podczas wyborów w których córka brała udział była przewodniczącą miejskiej komisji wyborczej... Można? Można...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 17:39:20

    Zobaczcie pajace treść oświadczenia majątkowego mikulskiego biorąc emeryturę wojskowa i pensje burmistrza przez 22 lata tu się morzna zastanowić co i na kogo przepisal żeby ABW lub CBA nie miało czego skonfiskowac.

  • gość 2018-12-01 18:03:28

    CO JESZCZE WYMYSLA TE GŁABY Z OPOZYCJI PSL, PO CZY NAWET KOD . WAM JUZ KORYTO SIE SKONCZYLO ,CZAS ISC W ZAPOMNIENIE BO ZA PIEC LAT JUZ O WAS NIKT NAWET NIE BEDZIE PAMIĘTAŁ

  • anty pis - niezalogowany 2018-12-01 19:19:04

    do gosść z 16 48 widzis sloneczko uczylem sie malo tego chodzilem z tym panem do szkoly raz ze nie blyszczal a dwa nie mila zadnej wiedzy poprostu powiem kolokwialnie byl tępym chlopkiem nastawionym na patriotyzm i nigdy nie skalal sie pracą ja zarabiam niezle ale nie jestem wstanie odlozyc 10 tys miesiecznie , wiec nie pieprz mi takich glodych kawalków o tym zeby sie uczyc . facet jest w posiadaniu 1/2czesci domu w samym sercu garwolina ktorą wycenia na 60tys ja daje mu 200 tys za 1/2tego domu , malo tego dam mu milion za wszystko komu ten facet chce zamydlic oczy

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 19:25:59

    Ciekawe jak wyglądało zatrudnienie w starostwie przez ostatnie lata za pana Ch.?nikogo znajomego, żadnych ciotek, dzieci radnych itp. ..... Było tak przejrzyście,bez znajomości,bez układów bo wiadomo to nie był PiS

  • obserwator - niezalogowany 2018-12-01 20:12:17

    Dla mnie to nie nowość.popatrzcie co jest w ekonomiku. Popatrzcie co jest w urzędzie miasta i CSIK Wiele by tu wymieniał. Całe rodziny plussss.

  • gość 2018-12-01 20:25:15

    Wygląda na to, że ktoś chce przykryć aferę z kilkoma milonami długu do zwrotu natychmiast jaki zostawił poprzedni zarząd powiatu PSL-Wspólnota powiatowa nowej władzy o czym redakcja E-garwolina ani słowa. Napiszcie lepiej o tym bo to jest dopiero skandal.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 20:34:11

    Jak nie drzwiami to oknem aby do władzy, na dobre to wyjdzie jedynie szkole w Wilkowyi

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 20:46:24

    W tym przypadku żaden przepis nie został złamany natomiast, czy zatrudnianie swoich rodzin przez wlodarza w jednostkach podległych jest ok o budowie pomników i tablic nie wspomnę albo czy korzystanie z pieniędzy samorządu przez stowatzyszenie radnej jest ok? No tak ale oni nie byli z PiS.

  • gość 2018-12-01 21:02:01

    A Woźniaki to inaczej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 21:51:50

    Zaraz, chwila, a co ma piernik do wiatraka a radny do wicestarosty? Zatrudnia go czy co? Rada to jedno, a urząd drugie. Zwykle bicie antypisowskiej piany adresowane do nieświadomych.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 22:02:31

    P.Iwona Kurowska sromotnie przegrała walkę o fotel burmistrza miasta Garwolina w wyborach bezpośrednich.Nie pomoglo nawet to ,że mama byla przewodniczącą miejskiej komisji wyborczej.Raczej to dowodzi, że tak do końca nie wszyscy w Garwolinie jej ufają. Myśle , że powinna z tego faktu wyciągnąć jakieś wnioski.Nie wiem czemu, ale ja tę panią postrzegam jako osobę żądną sławy i władzy ponad wszystko. Zobaczymy , czy potrafi mądrze zarządzać. To powinno być najważniejsze. Ze sliganami navystsch i gładkim slowotokiek jeszcze mnie nie przekonała. Poczekamy!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 22:41:35

    zapisz sie do pis.

  • gość 2018-12-01 23:32:07

    kurowski narzekał że jak nie wygra pis to daje sobie spokój i wygrali to korzystają a że garwolin wybrał hihiihi to odczuje boleśnie , zapewniam

  • gość 2018-12-02 00:37:44

    Witam PIS zapomniał co mówił w kampani wyborczej? Dorwali się do władzy i robią to samo co poprzednicy . Nepotyzm w czystej formie ,powinno to być karane. A państwu Kur...kim proponuję więcej przyzwoitości i umiaru. Zdaje się że w PAŻP też był wyrok za nepotyzm.

  • Gościu - niezalogowany 2018-12-02 04:32:39

    Kanalie z Gangu M-kulskiego mam już dosyć czepiania się normalnych ludzi ! Nie szczekajcie waszymi zdradzieckimi mordami. Dobranoc.

  • gość 2018-12-02 06:25:14

    Rodzina na swoim...rzygac się chce.

  • gość 2018-12-02 06:52:25

    Dojna zmiana. Wstyd!

  • ciekawski - niezalogowany 2018-12-02 07:50:54

    ponoć jedna posłanka od Qkiza15 miała się zająć i wyjaśnić śmierć działacza tej partii na komisariacie w Garwolinie. Zapowiadała to w mediach. Rozumiem, że już sprawę wyjaśniła? Nie? Nie jest już zainteresowana? A to szkoda. To chyba z powodu zmiany barw klubowych.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-02 09:36:08

    Jak nie drzwiami to oknem aby do władzy na dobre to wyjdzie jedynie szkole w Wilkowyi

  • J23 - niezalogowany 2018-12-02 11:02:52

    mówmy nie o poprzedniej ale o obecnej władzy, tej SITWIE, którą tworzy PIS, ojciec Dyrektor, KK,

  • gość 2018-12-02 11:46:03

    Myślałem ze to o sex a tu!!! taka, przyziemna lipna informacja. Włączę sobie kiepskich i IDE do szopy po niedzielny bimber z wczorajszego udoju.

  • Trochę analogii - niezalogowany 2018-12-02 13:05:53

    W kancelarii Prezesa Rady Ministrów syn zastępuję ojca i zostaje Sekretarzem Stanu, syn Kamińskiego zostaje doradcą w Banku Światowym, jedynie Misiewicza udało się gdzieś schować. Przykład idzie z góry na dół. Sekretarz powiatowych struktur PiS oraz przewodniczący komitetu terenowego miasta Garwolin (jak podaje strona http://pis.org.pl), będzie głosował w Radzie Powiatu nad absolutorium dla zarządu, w którym zasiada jego żona. Głęboko wierzę, że to będzie obiektywna ocena

  • Gość - niezalogowany 2018-12-02 14:23:50

    Obrońcy Pisu, chyba jesteście ślepi nie zauważając tego nepotyzmu i prywaty. Wszyscy zatrudniają swoich, ale poprzednio nie było to tak nachalne. Teraz wszyscy działacze z Maciejowic, Sobolewa czy z Pilawy muszą dostać stanowiska.

  • gość 2018-12-02 14:45:12

    Ludzie honoru w takiej sytuacji zrezygnowali by z udziału w życiu politycznym. Tylko gdzie szukać tu honoru ?

  • Maria Szarek 2018-12-02 16:34:04

    Witam wszystkich anty p.Kurowskich i pytam, za co Wy tak ich nienawidzicie, co Oni Wam takiego zrobili? Macie może jakieś osobiste urazy, to rozwiążcie na forum własnego podwórka, a może to zazdrość Wami kieruje, że stworzyli swoją wspaniałą rodzinę, wspierającą się i kochającą, a Wam się to nie udało? Zamiast pluć jadem, zastanówcie się co Wami kieruje. Panią Iwonę poznałam na długo przed wyborami i na pewno nie śniło się jej, że będzie startować na burmistrza, toteż w kontaktach ludzkich była sobą i nie musiała grać przed nikim osoby, którą nie jest. Dojeżdżałam z nią do pracy do Warszawy i poznałam Ją jako osobę bardzo ciepłą, inteligentną, o wysokiej kulturze i krew mnie zalewa jak czytam te wszystkie komentarze. Jestem osobą dużo starszą od niej i w rozmowach z Panią Iwoną nigdy nie odczułam, aby uznawała mnie za moherowy beret, albo że jestem gorszego sortu. Rozmowa z nią była dla mnie prawdziwą przyjemnością. Chciałam się odwołać do wypowiedzi szkolnego kolegi P. Kurowskiego odnośnie błyszczeniem wiedzą Pana Kurowskiego. Czy wszyscy kończący szkoły są od razu fenomenanlni i wielcy? Nie, to zdobywa się przez całe życie i czasami przeciętni stają się ludźmi o wielkiej wiedzy, wielkim sercu i pracowici, natomiast wybitni stają się ludźmi malutkimi o wybitnej pysze, jadowitości i widzącymi we wszystkich tylko to co najgorsze. Ich wiedza i skończone szkoły na nic się nie zdadzą. Stają się wówczas nieudacznikami życiowymi, których od środka zżera ich zazdrość, zgryzota. Jeśli mogę coś zasugerować, bądźmy bardziej życzliwi, mniej uszczypliwi i bardziej otwarci na widzenie dobra, a na pewno będzie nam się żyło dużo lepiej.

  • gość 2018-12-02 16:47:52

    a tyle był gadania o klanie Mikulskich, a tu już pojawia się nowy klan Kurowskich rodzinne powiązania w powiecie to nie wszystko, bo przewodniczący rady miasta jest mężem siostry ciotecznej Iwony Kurowskiej. poczekajcie jeszcze trochę, a kolejni członkowie rodziny niedługo zajmą następne lukratywne stanowiska samorządowe w mieście i powiecie. No cóż taki mamy ,,klimat". Sitwa nowa rośnie.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-02 18:06:13

    Wie ktoś może gdzie w powiecie jest już Odra??!??!?

  • tno - niezalogowany 2018-12-02 18:42:50

    zastanówcie się ludzie kto to robi? Przecież to nie żadna opozycja tylko partia koalicyjna, dla Garwolina to jest wstyd że tak jest postrzegany, koniec kropka. Ludzie którym zależy na dobru tego miasta nie powinni do tego dopuścić lub zrezygnować.

  • gość 2018-12-02 19:06:25

    klan mikulskich rozliczyć

  • gość 2018-12-02 19:37:08

    Należy dodać ,że przewodniczącym Rady Miasta został bliski kuzyn I.K a drugi bliski kuzyn obejmie w dniu 3.12 urząd dyrektora jednego z wydziałów w starostwie ( to wynika z wypowiedzi przyszłego dyrektora )

  • gość 2018-12-02 20:09:07

    Do pani Mari Szarek Droga Pani Jak zapewne pani zdążyła zauważyc nikt nie powiedział ( napisał ) że nienawidzi państawa Kurowskich , piszemy tutaj że ci państwo powinni mieć odrobinę przyzwoitosci lub poprostu HONORU , wiem dla niektórych jest to trudne do osiagnięcia , ale jesli startuje sie do rady powiatu tu mowa jest o męzu tej pani, Maciej Kurowski który został wybrany na kolejną kadencję , to wtakim wypadku jego zona mając odrobinę przyzwoitosci nie powinna zgadzać sie na to aby zostac wicestarostą powinna usunąć się w cień , przegrałą wszakże wybory na burmistrza miasta z kretesem , nikt także nie neguje jej kultury osobistej ani inteligencji choć po ostatnim zachowaniu ( wybór na wice staroste to temat co najmniej dyskusyjny ). Jednak parcie na tzw. szkło władza i pieniądze są bardzo silnym wabikiem . Co do męza tej pani, oczywiście nikt nie rodzi się wielkim ale ten pan do dnia dzisieszego nie posiada zadnej wiedzy choc by do tego żeby piastować jakiekolwiek stanowisko specjalisty od czego????? w PAŻP, pracę ta dostał wtedy, kiedy prezesem był niejaki P Banaszek również mieszkaniec naszego miasta a prywatnie kolega pana Kurowskiego. Czy jeszcze cos trzeba wyjasniac .Ten pan przenosi zachowania , które były obecne w PAZP ( nepotyzm ) wiem wiem trudne słowo do rady powiatu , jak załuważył jeden z piszących tutaj czy głosując nad votum zaufania dla zarządu powiatu ten pan będzie obiektywny czy moze jednak wyjdzie w chwili głosowania. I jeszcze jedno proszę mi powiedzieć jak byłaby reakcja tych ludzi mówimy tu o państwu Kurowskich ale też o wszystkich członkach Pisu na samo słowo mam odruch wymiotny , więc jak była by reakcja jakby nowa pani Burmistrz zatrudniła w urzędzie naszego miasta swojego męża , brata , siostre ,matkę , ojaca , lub kogokolwiek ze swojej rodziny , Otóż wszyscy podniesli by larum na skalę krajową a pierwszym krzykaczem i tu daje pani gwarancje byłby pan Kurowski . z poważaniem Bedok czyli mieszkaniec Grodu nad Wilgą

  • gość 2018-12-02 20:46:48

    w pełni popieram wpis gościa z 2018-12-02 20:09:07. Prawda, podpisuję się pod tym w 100%. A co ze szkołą w Wilkowyi wyprawia wójt Kołodziejczyk?. Po prostu bawi się kosztem rodziców, uczniów i nauczycieli. W tej szkole nie stosuje się jasnych reguł. Po prostu tam daje się stanowisko, jak ktoś z partii jest w potrzebie? Nic dodać, nic ująć.

  • gość 2018-12-02 23:02:51

    Jakoś o przydupasie mikulskiego ani słowa ?

  • gość 2018-12-02 23:02:58

    Atak na Kurowskich to wyłącznie nagonka polityczna i próba zemsty za utratę władzy w powiecie oraz zmuszenie klanu M do wielkiego wysiłku wyborczego. Przypominam, że pan Maciej ponownie z największym wynikiem wygrał wybory do powiatu a jego żona Iwona zdobyła ponad 3000 głosów w wyborach burmistrza i to wszystko mimo wylewania na nich kubłów pomówień i kłamstw (co ma miejsce i teraz). Nikt nie czytał projektu ustawy a nie ma tam mowy o ich sytuacji oni niczego nie ukrywają. Mam nadzieję, że nie poddadzą się presji tej nagonki.

  • Tno - niezalogowany 2018-12-03 00:29:22

    Bedok, 100/100 polityka tkm i przez jedną kadencję nachapać się na całe życie. Takiej politycznej zachłanności jeszcze w swoim życiu nie widziałem.

  • gość 2018-12-03 08:50:40

    Wyborcy nie wybrali jej w Garwolinie więc kolega, po linii partyjne.j dał jej stołek w starostwie. Ale my, wyborcy powiatowi sobie tego nie życzyliśmy. To takie wyciąganie króliczka z kapelusza. Zapewne chodzi o to by ta pani była cały czas blisko polityki. Pewnie w następnych wyborach poseł zabierze ją wyżej i potrzebna trampolina.

  • gość 2018-12-03 10:42:05

    Bedockie PISowskie klimaty jak zwykle, ale widać to lubią tylko powiat cierpi

  • gość 2018-12-03 11:03:34

    Czekamy na obiecane etaty w Starostwie!!!!! Radni miejscy z struktur PiS!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-03 12:39:56

    Zapytajcie tez radnego powiatu z Garwolina, popularnego fotagrafa czy przypadkiem członek jego najbliższej rodziny nie zasiada w radzie nadzorczej PKS.

  • gość 2018-12-03 13:21:55

    Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ukazuje się nam patologia nepotyzmu we wszystkich partiach bez wyjątku. I dlatego ustawa antysitwowa była by najlepszym antidotum. Tylko pytanie czy osoby zainteresowane z PIS czyli rodzina + przegłosują tą ustawę a Pan Prezydent ją podpiszę. Zobaczymy teraz prawdziwe oblicze PIS.Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-12-03 19:29:04

    Zgoda. Co do szkoły w Wilkowyi i wójta Kołodziejczyka, teraz stołek dostała Pani S. Koleżanka wojta, nikt nie informuje rodziców co się dzieje i na jakich zasadach, poprostu przyszła już

  • Gość - niezalogowany 2018-12-03 19:31:13

    W szkole w Woli Rębkowskiej też miesza nawet w radzie rodziców i swoich ludzi szykuje na stołki dyrektorskie od września

  • Gość - niezalogowany 2018-12-03 21:53:10

    Dobra ustawa. Jednak po wynikach sondażu widać czym Garwolin stoi...kumoterstwem. Niedługo się Was nowe pokolenie pozbędzie.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-04 10:00:28

    Jak mnie zadziwia to jak ludzie nie potrafią nawet ze zrozumieniem czytać... A co dopiero samemu pomyśleć, nie mowiec już żeby samemu się zaangażować społecznie czy politycznie. Czepiają się ludzi, którzy za nich biora te odpowiedzialność narażając się na tak podle komentarze. Po pierwsze żadne przepisy nie zostały złamane A po drugie jak wszyscy tacy mądrzy niech się wykażą odwaga, że chcą poświęcić swój czas i się zaangazuja A potem niech czytają w Internecie jak ich się opluwa. Taka jest nagroda za ta ciężka pracę. Wiadomo kto najbardziej strzepi język, niezaprzeczajcie. Od Kurowskich A zwłaszcza od Pani Kurowskiej proszę się odczepic. Niech pracuje w spokoju, nam wszystkim to na zdrowie wyjdzie. Taka władzę w powiecie wybraliśmy, sami chcieliśmy demokracji to teraz proszę to szanować A nie od razu wiadro pomyj. Krytykować ma prawo jedynie kryształowy człowiek A dam głowę że żadnego takiego w tym gronie nie znajdziemy. Niech każdy robi to do czego jest przeznaczony.

  • gość 2018-12-04 10:54:09

    Do poprzednika, gdyby o pracę społeczną szło - nie ma problemu, ale proszę tu nie pisać o poświęceniu skoro ta para jest sowicie wynagradzana ze społecznych pieniędzy. Nikt Pani K nie wybrał, co więcej nie chciało jej społeczeństwo w mieście, to oknem do powiatu weszła. Teraz mąż będzie co jakiś czas oceniał jej pracę przez głosowanie. Skoro nie ma się do czego czepiać to dlaczego zostali "twarzą" ustawy antysitwowej? Proszę pomyśleć a nie pisać dla pisania, no chyba że dla pieniędzy - to przepraszam.

  • gość 2018-12-04 14:32:43

    do wszystkich obrońców państwa Kurowskich , proszę wskazać wszystkim drugie takie miejsce w Polsce gdzie jedno jest Vice starostą , burmistrzem ,wójtem a drugie radnym powiatu, miasta , gminy , otóz nie ma takiego drugiego miejsca , a przynajmniej do tej pory nie było , ponieważ po pis.........dzielcach wszystkiego mozna się spodziewać , dlatego ci państwo dumnie reprezentują swoimi twarzami Kumoterstwo i nepotyzm o niespotykanej skali ,które to pan Kurowski przenosi z PAŻP, widocznie taki zdolny że tylko to potrafi ,poniewaz o prawie nie ma zielonego pojęcia a podobno ukończył studia prawnicze , można również sie domysleć że w niedalekiej przyszłości ten pan zostanie zatrudniony na stanowisku specjalisty nie wiadomo od czego w Starostiwie wszakże pan Starosta też z państwem K.... jest skoligowacony podpisano bedok

  • gość 2018-12-04 15:05:08

    do gość Gość - niezalogowany 2018-12-01 14:26:58 O Boże... O co halo. Akurat w tym przypadku to kandydatów na wicestarosta było 3. NIE PRAWDA BO BYŁA TYLKO JEDEN I TO WŁAŚNIE DZIWNYM TRAFEM NIEJAKA KUROWSKA IWONA W głosowaniu wygrała p. Iwona. TAK TO AKURAT PRAWDA PONIEWAŻ ZOSTAŁA ZGŁOSZONA PRZEZ STAROSTE WALICKIEGO , PRYWATNIE SKOLIGOWACONA Z TYM PANEM Kto kazał radnym na nią głosować? Nikt. O TU AKURAT MOŻEMY POLEMIZOWAĆ , KTO IM KAZAŁ OTÓŻ ODPOWIEDZ JEST BARDZO PROSTA NA 23 RADNYCH POWIATU WIEKSZOŚĆ NIESTETY POSIADA PIS 15 RADNYCH ,GŁOSOWAŁO 18 NA 23 NO 3 W TYM WYPADKU SIĘ WYŁAMAŁO WIĘC KTO IM KAZAŁ GŁOSOWAĆ NA TA PANIĄ , SKORO W POLSKIM SEJMIE ROZKAZY WYDAJE NIEJAKI KACZYŃSKI JAROSŁAW TO KTO MOŻE KAZAC GŁOSOWAĆ NA KANDYDATA PIS ??? NO PRZECIEZ NIE TRAMP :) PRAWDA PONIZEJ JAK GŁOSOWANO I WYRAZNIE WIDAC KANDYDAT NA WICESTAROSTE JEST JEDEN RESZTA TYCH PANSTWA OCZYWISCIE CZŁONKÓW JEDYNIE SŁUSZNEJ PARTII PIS BLEEEEEE TO SĄ WYBRANI CZŁONKOWIE ZARZĄDU POWIATU Godz. 15.05. Starosta Walicki zgłasza kandydatury do zarządu powiatu - Iwona Kurowska (na wicestarostę), Marta Serzysko, Jan Tywanek, Marek Ziędalski. Godz. 15.40. Skład zarządu zatwierdzony. Wicestarostą powiatu Iwona Kurowska (18 głosów za), Marta Serzysko (20 głosów za), Jan Tywanek (22 głosów za), Marek Ziędalski (18 głosów za).

  • gość 2018-12-04 19:20:30

    A może ktoś tu zauważył że jednak jest podejrzenie popełniania przestępstwa w sprawie nepotyzmu ?. Należało by więc przesłać link do prokuratury.

  • gość 2018-12-05 08:06:29

    To od razu na mikulskiego . Wykorzystując stanowisko służbowe promował kandydatkę na fotel burmistrza .

  • gość 2018-12-05 12:35:19

    Wykształconych urzędników w Polsce nie brakuje , ale przyzwoitych to ze swiecą ...

  • gość 2018-12-05 13:57:09

    do gość 2018-12-05 08:06:29 coś ci się chyba po......ło w małej pisowskiej główce czy ty nie widzisz różnicy Burmistrz Mikulski promował obcą sobie osobę na swojego następcę. A tu mamy przykład dorwania się do koryta jak nie przymierzając świnie ta pani przegrała w wyborach bezpośrednich nikt jej nie chciał na stanowisku burmistrza , więc co ?? na otarcie łez dostaje lukratywne stanowisko w samorządzie gdzie radnym jest jej mąż , nikt nie miałyby pretensji jesli radny Kurowski byłby radnym miasta lub gminy on będzie oceniał pracę zarzadu powiatu co jakis czas i oczywiscie ,bedzie bardzo obiektywny w swojej ocenie prawda , on bedzie oceniał pracę swojej zony ,,zawsze pozytywnie,, więc w mojej ocenie i podejrzewam że nie tylko w mojej panstwo KUROWSCY są modelowym przykładem programu ,, RODZINA + ,lub RODZINA NA SWOIM

  • gość 2018-12-05 17:21:27

    Szanowni mieszkańcy powiatu garwolińskiego!!! Chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt. Czy zwróciliście uwagę na to że tylko jeden portal regionalny, eGarwolin przedstawił nam mieszkańcom ustawę antysitwową i debatę na przykładzie patologii k..ich ,a gdzie jest kurier Garwoliński czy wirtualny Garwolin. Czyżby to były jak telewizja publiczna portale Pisi...ów

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 20:39:54

    No niestety tak jest przed wyborami nawet komentarze byly poblokowane na grajdole co ny nie pisac niz zlego na niejaka kurowska iwonke o kandydatach pisu nie wspomne

  • gość 2018-12-05 21:29:21

    Ciekaw jestem czy inni też mają takie doświadczenia z Kurierem Garwolińskim, że nie ukazywały się ich komentarze, oprócz oczywiście obraźliwych i nie przyzwoitych?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 23:56:10

    To jest wszystko bardzo bardzo ciekawe. Wszyscy tacy biedni nagle. Ktoś wybrał tych ludzi na te stanowiska więc proszę teraz lamentu nie podnosić. To jest własnie demokracja, ustrój może głupi, jednak najdoskonaszy z możliwych. Chyba. Trochę szacunku proszę do demokracji w czasach kiedy się nią wali na prawo i lewo na oślep.

  • gość 2018-12-06 11:11:10

    Do Gość - niezalogowany 2018-12-05 23:56:10 chłopczyku / dziewczynko DEMOKRACJA to nie ustrój , to forma sprawowania władzy , wiec nie opowiadaj rzeczy o których nie masz pojecia , o ile pamietasz a jesli nie to zapytaj sie rodziców bo 40 lat temu w Polsce tez mielismy demokrację bardzo podobną do dzisiejszej i róznica polegała tylko na tym że w tamtej demokracji ludzie nie mogli mówic co im sie podoba nie mogli strajkowac nie mogli wyrażc swojej opinii i niestety musieli sie na wszystko zgadzać , dzis tj od 3 lat jest podobnie ludzie nie moga wyrażac swojego niezadowolenia z tego co się dzieje nie chcę mi sie tu wymieniac ustaw , które to jedynie słuszna partia wprowdziła no ale powiedzmy pierwsza lepsz ustawa o organizacji demonstracji pis ( celowo z małej litery ) przez 3 lata kręci społeczeństwem tak żeby uzyskać władzę absolutną z ze swoim naczelnikiem jarosławem ze swoim miernym byłym prezydencikiem lechem i teraznieszym P.O prezydenta adriankiem długopisem , na swoje potrzeby stworzyli religie smolenską lansowanie tezy o zamachu itp. itd . 30,40 lat temu także było obecne kumoterstwo i nepotyzm i każdy kto przyszedł no pierwszego sekretarza powiedzmy w sprawie mieszkania pracy to je otrzymywał po lini partyjnej dostawało sie dobre posady , w urzędach pracowały całe rodziny , i miedzy innymi dlatego w 1989 roku ludzie powiedzieli dośc władzy która opiewała w dostatek tu cytat ,, RZĄD SIĘ SAM WYŻYWI ,, Jesli nie wiesz kto to powiedział to zapytaj starszych , przeprowadzono jak to się władza uwczesna wyrażała częściowo wolne wybory które to wybory włądza przegrała ludzie mieli dość i teraz będzie podobnie za rok ludzie powiedzą tej władzy dość, wypi,,,,lać na księżyc . My tu dajemy swoje niezadowolenie z takiego obrotu sprawy z czystje przyzwoitości jedno z tych panstwa powinno zrezygnować , nie mówmy tu o tym że wszystkim zalezy na dobru naszego miasta , bo własnie dla dobra tego miasta jedno z nich powinno odejsc z honorem , ale w tym wypadku honoru brak tak u jednego jak i drugiego Demokracja nie polega na tym żeby w urzędach czy gdziekolwiek indziej zatrudniac swoje rodziny . Urzad miasta , Starostwo to nie jest firma prywatna w której to może pracować cała rodzina a starosta to nie właściciel ,który może zatrudniac członków swojej rodziny ,krewnych lub bardzo dobrych znajomych , a tym przypadku tak właśnie jest i takiej PATOLOGII trzeba powiedziec dość jeżeli jedno znich usunie sie jak najszybciej to nasze miasto powiat tylko na tym skorzysta a najlepiej jeśli oboje odeszli by w zapomnienie , ponieważ smód bedzie się za nimi ciągnoć przez kilka najbliższych lat , a mam szczerą nadzieję że ten pan jest obecny w polityce lokalnej po raz ostani a nie mówiąc już o polityce krajowej bez powazania dla panstawa kurowskich podpisano Bedok

  • gość 2018-12-06 22:04:59

    No nie no , faktycznie mikulski promował ZUPEŁNIE OBCĄ OSOBĘ . CZY K...a ja latałem mu u du..y na każdym otwarciu parku gdzie tylko trawa rosła albo kaczego dołu ? Dobrze wiedziała po co to robi i jakie ma zadanie . TERAZ ZASTĘPCA CUDOWNY . Tylko kto prowadził bar gdzie wykryto lewą wódkę .

  • gość 2018-12-06 23:23:38

    Szanowni Państwo Dalszy ciąg Rodzina +Kto Został Dyrektorem Wydziału Komunikacji? Cicho głucho nikt się nie przyznaje może wjechał na stołek Tramwajem? A no Mąż Pani Radnej powiatu!!!

Dodajesz jako: |