:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

V urodziny portalu Garwolin.org

Kiedy: 2017-12-09 , godzina: 16:00 | Gdzie: Sala kinowa CSiK w Garwolinie

W Garwolinie, urodziny portalu Garwolin - zdjęcie, fotografia

W sobotę 9 grudnia o godzinie 16.00 w sali kinowej w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbędą się uroczystości związane z V urodzinami portalu historycznego www.garwolin.org

Portal powstał w grudniu 2012 roku z inicjatywy osób prywatnych – Krzysztofa Kota i Sebastiana Jędrycha. Przez ponad 5 lat portal odniósł wiele sukcesów. Przez ten czas ponad 250 osób udostępniło portalowi zdjęcia i dokumenty do skanowania, które mogły nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Za pośrednictwem portalu Facebook udostępniono ponad 1000 postów, a na stronie internetowej pojawiło się ponad 260 artykułów z ciekawostkami. Cennymi inicjatywami portalu są m.in. te związane z zeskanowaniem kilkunastotysięcznego archiwum po ś.p. Barbarze Witczak-Witaczyńskiej, digitalizacja archiwum Władysława Matysiaka ps. „Ziuk” oraz szereg innych mniejszych inicjatyw, składających się w jeden wspólny cel – ocalić historię regionalną od zapomnienia.

Twórcy portalu komunikują się z czytelnikami za pomocą strony www.garwolin.org, profilu FB – Dawny Powiat Garwolin i okolice oraz na bezpośrednich spotkaniach.

W ramach portalu działa również Garwolińska Grupa Indeksacyjna stworzona w lipcu 2014 roku. Grupa ma na koncie zindeksowanie i udostępnienie indeksów z ksiąg metrykalnych parafii Garwolin, Korytnica Łaskarzewska, Żelechów, Parysów, Łaskarzew, Ryki i ostatnio Maciejowice. Dzięki temu, osoby mające korzenie w tych parafiach mogą odszukać swoich przodków. Obecnie grupa zindeksowane ma już prawie 800 tys. indeksów i planuje udostępnienia kolejnych parafii w powiecie garwolińskim.

Za tę działalność GGI została wyróżniona w plebiscycie portalu Podlasie24.pl, gdzie została nominowana do TOP REGIONU 2017. Raz dziennie na stronie internetowej www.podlasie24.pl można oddać głos na tę ciekawą i unikatową w skali całego kraju inicjatywę. Głosowanie trwa do 15 grudnia.

– To doskonała okazja by podsumować 5 lat działalności portalu, opowiedzieć o przyszłych planach oraz podziękować tym, dzięki którym portal istnieje – darczyńcom i fanom – mówi Krzysztof Kot, współzałożyciel portalu. Z tej okazji został przygotowany film, który zostanie wyświetlony w kinie. Opowie on o działalności portalu od kuchni, przypomni najważniejsze wydarzenia z działalności portalu. – Chcieliśmy w ponad godzinnym, amatorskim, stworzonym przez nas filmie pokazać jak najwięcej z naszej działalności, ale okazało się, że film musiałby zostać serialem, gdyż inicjatyw i materiałów do umieszczenia w nim byłoby na kilka godzin – podsumowuje Sebastian Jędrych. – Film o portalu jest ciekawy. Wypowiedziało się w nim kilkanaście osób, w tym osoby z zagranicy – dodaje Krzysztof Kot.

Pasjonaci serdecznie zapraszają do spędzenia sobotniego popołudnia w miłym towarzystwie. Na uczestników czekają ciekawe rozmowy, słodki tort i poczęstunek.


V urodziny portalu Garwolin.org komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl