:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych

Uczniowie szkół specjalnych z terenu powiatu garwolińskiego wzięli udział w VIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Pięć zespołów teatralnych zaprezentowało się ze swoim repertuarem na scenie Centrum Sportu i Kultury.


Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Baczkowa porwali publiczność w niezwykłą podróż do Rosji, Chin, Włoch, Hiszpanii, Grecji i Polski. Tanecznym krokiem zaprezentowali poszczególne kraje, zachęcając widzów do wspólnej zabawy.
Motywem przewodnim przedstawienia Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 z Garwolina było hasło „Szkoła nie jest straszna”. Rozważania o zachowaniu w szkole, klasówkach i ocenach przerywały muzyczne wstawki.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Izdebnie oraz z Ośrodka Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno” zaprezentowały się w wierszach Jana Brzechwy.
W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem. Zaśpiewali oni tak znane piosenki jak m.in. „W całość ułożysz mnie” Ani Wyszkoni.
Kopciuszka na scenie wystawili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Trzciance.
– To co płynie z serca, z duszy to wspaniałe bogactwo, które zawsze zachwyca. Dzięki Wam i Waszej wspaniałej grze dzisiaj serce samo się śmiało. Wprowadziliście na tą scenę niesamowitą radość, energię i klimat. Szkoda tylko, że nie wszystkie miejsca były dzisiaj zajęte. Za rok chcemy to zmienić i wyjść do mieszkańców Powiatu Garwolińskiego, by wspólnie integrować się, spędzić czas po prostu razem – mówił podczas przeglądu starosta Marek Chciałowski. – Dziękuję Wam za Waszą obecność i chęć dzielenia się talentami z innymi. Byliście wspaniali – Brawo! – podsumował na zakończenie.
– Całe szczęście, że nie ma podium, ponieważ wszyscy byliście wspaniali, a na podium jest tylko jedno pierwsze miejsce, na które wszyscy zasłużyliście – mówiła podczas finału prowadząca Katarzyna Stoń.
Starosta Marek Chciałowski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Marcin Kobus wręczyli wszystkim uczestnikom przeglądu drobne upominki, a specjalne podziękowania popłynęły do głównej organizatorki Małgorzaty Sylwesiuk.

 


(garwolin-starostwo.pl, oprac. MB) 2017-05-19 08:07:41

 VIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Szkół Specjalnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl