:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C bezchmurnie

VIII Wystawa Gołębi Rasowych otwarta

Kiedy: 2017-11-12 , godzina: 06:00 | Gdzie: Hala CSiK

W Garwolinie, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 po raz 8. oficjalnie otwarto Wystawę Gołębi Rasowych i Ptactwa Ozdobnego. Tegoroczna wystawa poświęcona została ś. p. Adamowi Moczulskiemu, który zmarł nagle w trakcie przygotowań do wydarzenia.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy na wstępie głos zabrała Jolanta Moczulska – żona ś. p. Adama Moczulskiego – która odczytała wspomnienie.

Szanowni Państwo, pomysłodawcą pierwszej wystawy i głównym organizatorem kolejnych był przez siedem lat wasz kolega, a mój mąż hodowca Adam Moczulski, wyróżniony licznymi medalami i dziesiątkami pucharów za wyhodowane przez siebie ptaki. W późniejszym okresie także sędzia na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Nieubłagana śmierć wyrwała go spośród nas w czasie przygotowań do tej wystawy. Strata ta jest tym boleśniejsza, że przerwane zostało pasmo życia młodego człowieka w pełni jego sił twórczych. Pasją jego życia były gołębie, którym poświęcał swój wolny czas. Na tej wystawie nie ma go pośród nas, ale my jako organizatorzy poświęcamy ją pamięci Adama.

Po odczytaniu wspomnienia uczczono pamięć o Adamie minutą ciszy.

Następnie głos zabrał Jan Szamryk, który przedstawił krótki rys historyczny wystawy, powitał zaproszonych gości i również wspomniał ś. p. Adama. Głos zabrali również burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski oraz wiceprezes Krajowego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Ptactwa Ozdobnego Zbigniew Rajski. W otwarciu wystawy udział wzięli również starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, sekretarz starostwa Jerzy Piesio, dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol oraz powiatowy lekarz weterynarii Andrzej Koryś.

O godzinie 12:30  w niedzielę odbędzie się ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz wręczenie pucharów.

- Na zwiedzających wystawę czeka blisko 700 gołębi rasowych, ptactwo ozdobne oraz część poświęcona wymianie nadwyżek hodowlanych, która każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem - do odwiedzenia wystawy zachęca jeden z organizatorów Marcin Malitka.

Wystawa jest czynna w sobotę do godziny 17. a w niedzielę od godzinach od 6 do 17.

 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym portalu eGarwolin.pl

 

fot. 1 i 2 FP, kk


adam moczulski, gołębie garwolin, wystawa gołębi, garwolin - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się