:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

„W drodze do niepodległości” – wystawa w starostwie w Garwolinie

Do piątku 10 sierpnia w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie przy ul. Mazowieckiej można oglądać wystawę pt. „W drodze do niepodległości”. Wystawa składa się z 30 ilustrowanych tablic, ustawionych w holu i na pierwszym piętrze, które mają na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

– Przy okazji załatwiania spraw w urzędzie, warto przejść się wokół tych plansz i przybliżyć sobie historię naszej odzyskiwanej wolności. Tym bardziej, że krótkie opisy pod zdjęciami do tego skłaniają – zachęca starosta powiatu Marek Chciałowski.


Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, mającego na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pozwala zapoznać się w chronologicznym porządku z wydarzeniami, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę Europy, ale też z wydarzeniami i osobami, które były ważne dla rozwoju Państwa.
 

Wystawę można oglądać od poniedziałku 6 sierpnia do piątku 10 sierpnia w godzinach pracy urzędu.

 

Garwolin-starostwo.pl, oprac. ur

 

 

 


„W drodze do niepodległości” – wystawa w starostwie w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl