:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
W Garwolinie powstaje nowy park
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal eGarwolin.pl 07/09/2018 10:03

Nowy park im. 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości powstaje za osiedlem przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Garwolinie.

5 września nasadzenia alei platanowo-lipowej dokonali burmistrz Tadeusz Mikulski, zastępca burmistrza Marzena Świeczak, przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak, radni Grażyna Makulec i Jan Walczak oraz pracownicy Urzędu Miasta.
Czynny udział w pracach brali uczniowie klasy IV o profilu technik informatyk z Zespołu Szkół nr 2 pod opieką Urszuli Maligłówki i Joanny Romanowicz.


W parku nie zabraknie miejsca na ognisko i polany rekreacyjne. Znajdzie się tu też miejsce na górkę widokową i staw.

(garwolin.pl, oprac. MB)

Reklama

W Garwolinie powstaje nowy park komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-09-07 10:31:21

    Gdzie to?

  • gość 2018-09-07 11:21:11

    Kto sadzi drzewa w lato, gdy jest sucho i trwa okres wegetacyjny...? Czy znajdzie się też miejsce na monitoring i środki na patrole policji? Przecież trzeba to jakoś zabezpieczyć? Poza tym w tamtym rejonie można było zrobić jeszcze coś - ale o tym daaawno nikt nie chce słyszeć z decydentów.... a szkoda.

  • gość 2018-09-07 12:07:27

    Ale się zajmują głupotami, zamiast pomyśleć o potrzebach mieszkańców

  • Sara rarytas - niezalogowany 2018-09-07 13:04:48

    W filmie "Kler" padło takie zdanie " Chodzi o to żeby zbierać a nie zebrać i skończyć zbieranie" i ja widzę tutaj analogię, chodzi o to żeby pokazać ze coś się robi a nie zrobić raz a dobrze i skończyć to.

    Ja się pytam kto z imienia i nazwiska odpowiada za doprowadzenie rzeki wilga do takiego stanu ?!?!?!?! jeszcze niedawno pewna osoba z władzy chwaliła się że kiedyś z rzeki brano wodę na niedzielny rosół. Stan na dziś i kilka tygodni wcześniej - rzeka już nie płynie i mamy bagienko.

    Czy ktoś jest w stanie ocenić czy powstanie zbiornika w Leszczynach doprowadziło do takiego zniszczenia rzeki??

    Co będzie dalej? Czy Teraz kasa pójdzie na czyszczenie rzeki, później jakieś prace znowu przy zbiorniku przez co znowu rzeka zarośnie i tak w kółko? Może za chwile ktoś podejmie decyzje że przekopie się wał przy parku 550 lecia i woda z rzeki może iść bokiem przez Eliasz, a to bagno co było kiedyś starym korytem rzeki warto zasypać i sprzedać grunty w centrum miasta !!! ma ktoś z was jakieś pomysły? albo domysły?

    Tekst ten jest formą pytania i nie ma na celu obrażenia nikogo?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-07 13:50:04

    Beznadzieja i żenada park na zwykłym ugorze na zaniedbanej łące gdzie wrony i psy z piskiem zwracają tak się marnuje społeczne pieniądze robiąc smierdzace sadzawki.

  • gość 2018-09-07 14:08:10

    Nic nowego . Od lat o tym piszę że temat rzeki jest bardzo odpowiadający urzędowi . Woda wszystko przykryje . Jakoś syfu i zielska nie chce przykryć a i wody co raz mniej . Nie śmierdzą groszem na właściwe doprowadzenie rzeki do stanu prawidłowego . Aby nie zarosła przez długi czas trzeba albo bardziej piętrzyć wodę co przy obecnym stanie jest niemożliwe albo znacznie pogłębić koryto co niesie koszty . Ostatnie pogłębianie było parodią . Nie pogłębia się rzeki posuwając prace pod nurt . Inaczej zawsze odcinek pogłębiony będzie zasypany przez osady wzruszane koparką . Dopiero głębokość 3 m zapewnia w miarę skuteczną ochronę przed zarastaniem zielskiem .

  • gość 2018-09-07 15:37:13

    Kolejny niepotrzebny do niczego park a wiele ulic nieutwardzonych.

  • Gościu Jeden - niezalogowany 2018-09-07 19:35:28

    szkoda że świeczakowa tak pożno została burmistrzem garwolina (zastępca), bo niedługo na stołu zasiada i tyle już zostało zrobionoe w naszym grajdole, gdyby zasiadała na stolcu 4 lata wcześniej to byłaby w garwolinie -AMERYKA

  • gość 2018-09-07 21:03:06

    Piekne widoki tam beda drzewa,czysta rzeczka :D

  • Gość - niezalogowany 2018-09-07 23:32:25

    A miejsce na kosze na śmieci się znajdzie? Czy jak w całym mieście będzie syf tydzień po uroczystym przecięciu wstęgi w blasku fleszy?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-08 06:39:53

    A kto robi ten syf w mieście? Ktoś do tego waszego miasta przyjeżdża i robi syf? Nie, nie. Sami to robicie. Wy i wasze dzieci. Ale czego się można spodziewać po garwolinskich tubylcach?

  • gość 2018-09-08 14:45:50

    Proponuję żeby zacietrzewieni Goście , którzy nic nie robią i uważają, że nic nie powinno być zaczną naprawę od Siebie.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-08 23:17:07

    Kto i czego by nie zrobił to zawsze jest źle...Weźcie się ludzie ogarnijcie... Nikt wszystkim nie dogodzi , zaaaawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał jakieś ALE!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-09 11:21:20

    Dziwne że prymitywne i bezmuzgie urzedasy pasorzytuja ile wlezie na tych garwolinskich tubylcach jeśli ktoś się tak wypowiada o mieszkańcach kturzy myślą lepiej niż nie jeden bezmuzgi urzedas po co się pcha na stołek tylko dla kasy tak myśli o nas mieszkańcach patologiczna komunistyczna klika tubylcy tylko ze to ci tubylcy płacą podatki i splacają długi za prymitywuw w garniturkach i lakierkach kturzy zlecają robotę kolesiom i zadluzaja miasto bezsensownymi inwestycjami.

  • - niezalogowany 2018-09-09 11:43:36

    Proszę

  • gość 2018-09-11 00:36:17

    Wybory, wybory, wybory.

  • SirC - niezalogowany 2018-09-11 07:42:52

    Sorry ale to wygląda na następne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Trawnik kompletnie nieprzygotowany, widać niepozbierane ostre kamienie na zdjęciach. Kto będzie o to dbał, sprzątał itd.

  • gość 2018-09-26 20:15:13

    IDA WYBORY TRZEBA SIE SPIESZYC BO KORYTO Z POD PYSKA JUZ SIE USUWA WIEC BYLE JAK INWESTYCJA, MOZE COS KAPNIE DO KIESZENI A FAKTURY BEDA PŁACIC INNI