:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

W Górznie obchodzili Złote Gody

Aż 14 par z gminy Górzno obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji 4 sierpnia małżonkowie spotkali się z władzami samorządowymi i odebrali z rąk wójta medale przyznane przez prezydenta.

Podczas spotkania głos zabrał wójt gminy Górzno.
– Wspólnie przeżyte 50 lat małżeństwa to wspaniały przykład do naśladowania dla dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. To piękny czas, symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. – powiedział Waldemar Sabak –  Wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem Jubilaci świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka – dodał na zakończenie włodarz.

Jubilaci zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od władz gminnych i zaproszonych gości otrzymali też dyplomy, kwiaty i drobne upominki.
Podczas spotkania nie zabrakło też poczęstunku i tradycyjnego tortu.
Spotkanie umilił zespół ludowy Bocianisko.

W uroczystości wzięli udział: poseł Grzegorz Woźniak, proboszczowie: z parafii Unin ks. Andrzej Siedlanowski i z parafii Górzno ks. prałat Jerzy Kalinka, ks. kanonik Eugeniusz Rola, wójt Waldemar Sabak, sekretarz Paweł Guba, skarbnik gminy Grażyna Szewczyk, z-ca kierownika USC Marta Bielecka oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie Halina Sekuła.

Złote gody obchodzili:
Henryk Jan i Stanisława Janina Dębowscy
Franciszek i Natalia Gurzkowscy
Leonard i Irena Kondej
Eugeniusz i Barbara Helena Latuszek
Stefan i Halina Mikulscy
Czesław i Albina Danuta Ochnio
Jan i Kazimiera Owczarczyk
Kazimierz i Lucyna Owczarczyk
Janusz i Wanda Paziewscy
Henryk i Krystyna Poszytek
Tadeusz i Zbigniewa Rogulscy
Jan Stanisław i Krystyna Solarczyk
Jan Franciszek i Zofia Talarek
Zdzisław i Teresa Zalescy

(gorzno.ugm.pl, oprac. MB)
 


W Górznie obchodzili Złote Gody komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl