:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

W Miętnem o Żołnierzach Wyklętych

W czwartek 1 marca, okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Zespole Szkół w Miętnem odbyła się akademia okolicznościowa.

O godzinie 10.30 w szkolnej auli widowiskowej zgromadzili się uczniowie aby wraz z nauczycielami i dyrekcją uczcić pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Akademię rozpoczął poruszający teledysk i piosenka „Jedna Chwila” Kasi Malejonek i Maleo Reggae Rockers z albumu „Panny Wyklęte”.

Część oficjalną rozpoczął kierownik kształcenia praktycznego Tadeusz Gora, który uroczyście wprowadził sztandar szkoły oraz zainicjował odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Nowak w kilku zdaniach wprowadził zgromadzonych do tematyki spotkania.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły Lilla Nawrocka, która wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym „Żołnierze Wyklęci”.

 

Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu „Żołnierze Niezłomni – Oni żyją w nas”, stworzonego przez członków Klubu Młodzieży Patriotycznej Powiatu Garwolińskiego. (Film można obejrzeć powyżej i klikając tutaj)

 

Na zakończenie do uczestników akademii zwróciła się wicedyrektor Hanna Pyza, która podziękowała zgromadzonym za udział, a organizatorom za przygotowanie wydarzenia.

Wystawę prac plastycznych z konkursu „Żołnierze Wyklęci” można oglądać na jednym ze szkolnych korytarzy.

 

Apel przygotowali Olga Domańska – nauczyciel historii, Magdalena Miętkowska – nauczyciel historii, Wiktoria Sierdzka – nauczyciel języka polskiego i Maciej Szopa – koordynator szkolnego zespołu zadaniowego ds. nagłośnienia i oświetlenia imprez okolicznościowych.

 

Inf. pras., oprac. ur

W Miętnem o Żołnierzach Wyklętych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się