:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

W Miętnem zapraszają dzieci i młodzież do stołu

Kiedy: 2018-03-16 , godzina: 23:59 | Gdzie: Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

Teatr, Miętnem zapraszają dzieci młodzież stołu - zdjęcie, fotografia

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem ogłasza nabór do grupy teatralnej dla dzieci i młodzieży. „Na Dworskiej Scenie Teatralnej” będzie realizowany projekt w ramach pierwszej edycji Mazowieckiego Funduszu Teatralnego „Mój Teatr” - programu Mazowieckiego Instytutu Kultury wspierającego edukacyjno-artystyczne działania teatralne. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Program Mazowieckiego Funduszu Teatralnego „Mój Teatr” ma za zadanie wspieranie codziennej pracy teatralno-edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą, pobudzenie ich wyobraźni i myślenia, inspirowanie, rozwój,  aktywizację nowych osób zainteresowanych tym działaniem, ożywienie wokół teatru społeczności lokalnych, wspieranie także już istniejących działań teatralnych, w które włączają się lokalne organizacje i grupy nieformalne.

Dla uczestników grupy teatralnej zaplanowane są cotygodniowe warsztaty teatralne, wycieczki do teatrów w Warszawie / Lublinie, spotkania ze znanymi aktorami oraz z innymi amatorskimi grupami teatralnymi z powiatu garwolińskiego, dobra zabawa połączona z nauką i inne atrakcje. Efektem podsumowującym projekt będzie spektakl finałowy, który odbędzie się na koniec roku.

Harmonogram działań będziemy ustalać na bieżąco z grupą teatralną, tak aby dostosować się do ich możliwości (zajęcia w szkole, czas dojazdu itp.) – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.  – Małą grupę teatralną już stworzyliśmy, ale chcielibyśmy dać szansę większej ilości osób, dlatego ogłaszamy dodatkowy nabór – dodaje.

Instruktorem teatralnym i opiekunem projektu jest Jerzy Rusak - nauczyciel z 41-letnim doświadczeniem pedagogicznym. Prowadził i przygotowywał różne formy inscenizacji, przedstawień, wystaw w szkole i instytucjach kultury. Przygotowuje uczniów do konkursów literackich i recytatorskich. Prowadzi lekcje muzealne.

Projekt „Dworska Scena Teatralna” stanowi przestrzeń do spotkań z teatrem na wielu płaszczyznach.

Tegorocznym motywem przewodnim będzie stół - jeden z najbardziej oczywistych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania, w związku z czym na co dzień nie zwracający na siebie większej uwagi. Tymczasem stół jest nie tylko praktycznym meblem, ale zajmuje ważne miejsce w rozwoju naszej cywilizacji i wciąż jest niezwykle istotnym elementem w budowaniu bliskich relacji oraz stosunków rodzinnych.

Wszystkie przedsięwzięcia  dla uczestników grupy teatralnej będą bezpłatne.

INFORMACJE ORAZ ZAPISY pckip.mietne@gmail.com / tel. 503 695 124 ( w godz. 10.00 - 15.00)

Ilość miejsc ograniczona. Nabór trwa do 16 marca 2018 lub do wyczerpania miejsc

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwsze spotkanie organizacyjne w kwietniu 2018.


W Miętnem zapraszają dzieci i młodzież do stołu komentarze opinie

  • Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem 2018-03-01 11:01:41

    Szanowni Państwo, z uwagi na duże zainteresowanie projektem teatralnym i sporo pytań, jakie Państwo nam zadają, mamy dla Was kilka ważnych informacji. - Po pierwsze projekt dedykowany jest dla uczniów szkół podstawowych ( w szczególności klas starszych np. od IV klasy wzwyż) i średnich. Niestety dzieci z przedszkoli nie kwalifikują się do projektu. - Po drugie, z uwagi na ilość zgłoszeń, kolejność zapisów jednak będzie jednym z kryteriów wyboru, ale nie ostatecznym. Projekt teatralny dedykowany jest dzieciom i młodzieży, które mają zainteresowania teatralne, filmowe, aktorskie, umiejętności recytatorskie, artystyczne pasje itp. Nie dla wszystkich może okazać się on interesujący. O przyjęciu będzie również decydować wstępna ocena gotowości i predyspozycji dziecka do wzięcia udziału w projekcie. Liczba miejsc jest ograniczona. - Po trzecie warunkiem udziału w projekcie jest także złożenie przez rodzica/opiekuna prawnego deklaracji wyrażającej chęć uczestnictwa dziecka w projekcie, oświadczenia, że stan zdrowia dziecka lub podopiecznego umożliwia udział w grupie teatralnej, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby projektu oraz wyrażenie zgody na rejestrowanie wizerunku dziecka podczas zajęć, warsztatów, wycieczek, spotkań, premiery spektaklu oraz bezpłatnego wykorzystania tego wizerunku poprzez umieszczanie zdjęć i nagrań video przez organizatora w celu informacji i promocji projektu. Formularze i wzory dokumentów do wypełnienia udostępnimy w późniejszym czasie. - Po czwarte decyzja o wzięciu udziału w projekcie powinna być przemyślana zarówno przez rodziców/ opiekunów prawnych osób niepełnoletnich, jak również przez dzieci i młodzież pełnoletnią. Wszystkie przedsięwzięcia w ramach projektu będą bezpłatne ( z zastrzeżeniem, iż nie ponosimy kosztów dojazdu na warsztaty). Ale cel jaki nam przyświeca to stworzenie stałej grupy teatralnej oraz realizacja tegorocznego projektu. Będziemy skupiać się głównie na pracy zespołowej, odkrywaniu i rozwijaniu talentów i indywidualnych umiejętności uczestników, wyposażaniu ich w wiedzę o teatrze, nabycie umiejętności czystej, poprawnej wymowy, właściwej modulacji i siły głosu. Chcemy pomóc dzieciom i młodzieży we wzmacnianiu pozytywnego obrazu samego siebie, współpracy w grupie i odpowiedzialności za efekt końcowy. - Po piąte prosimy, aby telefoniczne zapytania i zgłoszenia realizować w godz. 10.00-15.00 od poniedziałku do piątku. Jeśli w tym czasie, nie będziemy mogli odebrać telefonu ( z uwagi na organizację wydarzeń) będziemy oddzwaniać. - Po szóste czas rekrutacji może ulec skróceniu. Do udziału w projekcie zakwalifikowane są już osoby (dzieci i młodzież), które brały aktywny udział w ubiegłorocznych spektaklach i programach i wyraziły chęć dalszej wspólpracy. Jeśli pojawią się inne pytania, jesteśmy do Państwa dyspozycji :) Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl