:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

W pożarze domu stracili wszystko. Potrzebna pomoc dla pogorzelców!

Do pożaru domu państwa Zawadów doszło w nocy 10 stycznia w Jaźwinach (gm. Pilawa). Trzyosobowa rodzina straciła wszystko. Obecnie, pogorzelcy przebywają w lokalu zastępczym w Trąbkach. Potrzebna jest pomoc!

 

Do pożaru w Jaźwinach doszło w nocy z 9 na 10 stycznia. – Przed godziną 3.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Jaźwinach, gm. Pilawa. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem w całości objęty jest budynek konstrukcji drewnianej, obmurowany cegłą. Osoba w nim mieszkająca ewakuowała się przed przybyciem zastępów straży. Działania polegały na podaniu prądów wody do wnętrza płonącego obiektu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Ponadto wykonano otwory w dachu i ścianie szczytowej, celem oddymienia budynku. Następnie przystąpiono do dogaszania zarzewi ognia. Budynek uległ całkowitemu spaleniu – informował kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

W akcji trwającej blisko siedem godzin, przy 16 stopniach mrozu, uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz osiem zastępów OSP.

 

Stracili wszystko

W pożarze dach nad głową straciła trzyosobowa rodzina państwa Zawadów: Elżbieta (44 lata), Jerzy (51 lat) i niepełnosprawny syn – Patryk (23 lata). Urząd Gminy w Pilawie umieścił pogorzelców w lokalu zastępczym w Trąbkach. Na Facebooku, społeczność Pilawa Miasto zamieściła post o potrzebnej pomocy dla rodziny pogorzelców oraz o deklaracji okolicznych mieszkańców, którzy chcą pomóc w odbudowaniu domu państwa Zawadów. Osobą kontaktową jest brat pogorzelca Dariusz Bąk, który w rozmowie z redakcją eGarwolin informuje, że już widać odzew ludzi, którzy chcą pomóc. – Ludzie dzwonią. Oferują ubrania, obrusy, komodę, mikrofalówkę. Tylko dziś odebrałem kilka telefonów. Na pewno będą potrzebne materiały budowlane i wyposażenie domu, które spłonęło: sprzęt AGD i meble – mówi mężczyzna.

Osoby dobrej woli, które chcą pomóc pogorzelcom mogą kontaktować się z panem Dariuszem pod nr tel: 514-701-988.

Brat pogorzelca dodaje, że w planach jest założenie konta, na które będzie można wpłacać pieniądze z przeznaczeniem na odbudowę domu.

 

(ur) 2017-01-11 20:58:40

Dariusz Bąk poinformował nas, że zgłosiły się do niego firmy, które zadeklarowały dostarczenie okien i wykonanie dachu w domu dla pogorzelców. Nadal potrzebne są inne materiały budowlane.

2017-01-12 13:27:09

Fot. Miasto Pilawa, Czytelniczka

W pożarze domu stracili wszystko. Potrzebna pomoc dla pogorzelców! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl