:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Wanda Bekierska kolejną “Zasłużoną dla Miasta Garwolina”?

Historia, Wanda Bekierska kolejną “Zasłużoną Miasta Garwolina” - zdjęcie, fotografia

Fundacja Meritum zwróciła się do Rady Miasta Garwolin z wnioskiem o przyznanie tytułu „Zasłużony dla Miasta Garwolina” Wandzie Bekierskiej, mieszkance Garwolina w latach 1926-1982, która w wybitny sposób zasłużyła się dla miasta.

Postać Wandy Bekierskiej jest szeroko przedstawiona na łamach prezentacji, dostępnej w internecie na witrynie www.harcmistrz.pl; pokrótce „pola” jej aktywności wyglądają tak:

– długoletnia nauczycielka w garwolińskich szkołach i wychowawczyni wielu pokoleń dzieci i młodzieży, także w ramach „tajnego nauczania”;
– działaczka organizacji „Polski Biały Krzyż” pracująca na rzecz oświaty wśród strzelców 1 PSK, za co otrzymała Odznakę Pułkową w 1936 roku;
– zuchmistrzyni gromady zuchowej „Bożęta” w l. 1934-1939 i komendantka Hufca Harcerek ZHP okresie 1938-1939;
– opiekunka trójki dzieci z uratowanych z transportu przesiedleńczego do Niemiec - tzw. Dzieci Zamojszczyzny. Jedną z nich wychowała do osiągnięcia pełnoletności.

– Nasz wniosek poparty jest życzeniami wielu mieszkańców Garwolina, którzy w dobrej pamięci zachowali postać Wandy Bekierskiej – napisała do Kapituły Tytułu Grażyna Karwowska-Winiarek, prezes Fundacji Meritum.

Działaniom patronują portal garwolin.org oraz Twój Głos - Gazeta Powiatu Garwolińskiego.

 

Inf. pras opr. KK

 

Ważne! W związku z zamiarem złożenia przez Zbigniewa Winiarka zawiadomienia do prokuratury w związku o naruszenie dóbr osobistych, niektóre komentarze zostały zablokowane.

Wanda Bekierska kolejną “Zasłużoną dla Miasta Garwolina”? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl