:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Wandalizm w Garwolinie – Reagujmy!

Zniszczone drzewa i powywracane betonowe śmietniczki to coraz częstszy widok w Garwolinie. Wandale nie szanują niczego. Urząd Miasta Garwolina poszukuje świadków zniszczenia drzew na Zarzeczu oraz prosi mieszkańców o reagowanie na akty wandalizmu poprzez zgłaszanie ich na policję.

To niestety nie pierwszy raz, gdy piszemy o aktach wandalizmu w Garwolinie. Osoby, które lubują się w niszczeniu publicznego mienia, często wykorzystują swoją energię do wybijania szyb w wiatach przystankowych, wyrywania znaków drogowych, wywracania koszy miejskich i łamania gałęzi drzew. W ostatnim czasie, pracownicy Urzędu Miasta w Garwolinie spotkali się z kolejnymi efektami aktów wandalizmu.

W środę 25 czerwca, podczas porannej kontroli miasta, pracownicy urzędu zobaczyli na terenach rekreacyjnych „Zarzecze" 7 zniszczonych drzew: 4 lipy drobnolistne, 1 jarząb szwedzki i 2 klony pospolite. Drzewa, które dawały mieszkańcom i osobom odwiedzającym Garwolin, komfort wypoczynku wśród zieleni oraz pozytywnie wpływały na estetykę miasta, zostały połamane. Ślady pozostawione na drzewkach sugerują, że ktoś najprawdopodobniej uczył na nich swojego psa agresywności

 

Poszukują świadków i apelują o reagowanie

– Koszt nowych nasadzeń zniszczonych drzew to kwota blisko 3 tys. zł. Dewastacja drzewostanu miała miejsce w weekend 22-24 czerwca. Sprawa została przekazana do policji. Apelujemy, byśmy byli wrażliwi na niszczenie i dewastacje naszego wspólnego mienia i reagowali na akty wandalizmu poprzez zgłaszanie ich na policję. Mamy nadzieję, że znajdą się świadkowie zniszczenia drzew na naszych terenach rekreacyjnych – mówi Tomasz Majczyna z Wydziału ds. Kontroli Wewnętrznej i Jednostek Podległych garwolińskiego magistratu.

 

Urzędnik dodaje, że dziś rano także odnotowano kolejne zniszczenia – powywracane betonowe śmietniczki na placu zabaw na „Zarzeczu" oraz śmietniczki w pasie drogowym Alei Legionów (na wysokości terenów rekreacyjnych), które zostały zerwane i wrzucone pod żywopłot.

 

Przeczytaj także: Śmiecą i niszczą mienie - Wandalizm w Garwolinie

 

Przeczytaj także: Pijecie na placu zabaw, to sprzątajcie po sobie!

 

ur

Fot. UM Garwolin, arch. eG


Wandalizm w Garwolinie – Reagujmy! komentarze opinie

  • SS - niezalogowany 2018-07-06 11:45:12

    Miejsce to obejmuje kamera na górce Mikulskiego - czyżby nie działała?

  • APW - niezalogowany 2018-07-06 12:16:36

    To nie są wandale, to są zwykli idioci o ilorazie inteligencji na poziomie ameby... Pytanie gdzie były patrole policji przez cały wieczór i noc, przecież te drzewka nie zostały zniszczone w ciągu 5 minut...

  • gość 2018-07-06 13:51:11

    To idioci , którym należy zasądzić prace społeczne tzn.. odkupienie i naprawienie wszystkiego , a potem sami niech sadzą w weekend tak żeby każdy ich widział . Oczywiście to nie pomoże bo takie same durnie chodzą po terenach inwestycyjnych i wywalają śmieci z Mc-a , butelki , albo przestawiają zaporę i wyginają znaki. To dzicz , ale mamusia ich dobrze wychowała i jak ich złapią to oczywiście to nie moje dziecko. Wiem że to koszt , ale zróbcie więcej kamer , a na pewno się zwrócą .

  • gość 2018-07-06 13:54:43

    DLACZEGO POLICJA NIE REAGUJE NA SPACERY Z PSAMI CZY NIE WIEDZA ZE TAM STOJA ZNAKI ZAKAZU WPROWADZANIA PSÓW? POTRAFIA TYLKO DZIECIAKÓW GANIAC ZA PICIE NAPOJI A CZASAMI PIWA LU STAC NA "KWADRACIE" I DRZEMAC

  • gość 2018-07-06 14:51:02

    Do APW Niedługo dzięki właściwemu podejściu do policji przez naszą kochaną władzę oraz poszanowaniu jej pracy przez społeczeństwo które niewiele wie o obowiązkach które na policję spadają, może się zdarzyć że patrolu policji nie zobaczysz wcale. (popatrz w statystyki ilości interwencji, zdarzeń oraz ilość wakatów, sprzętu jaki posiada itp)

  • chłop - niezalogowany 2018-07-06 14:56:50

    Ale patologia w tym grajdole!!! Ale co się dziwić jak nawet burmistrz niedawno mówił że wszystkie śmietniki by zlikwidował to ktoś najwyraźniej realizuje jego pomysł.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 15:13:16

    Skoro nie morzna mieć broni i odstrzeliwac nacpanego bydła lub po dopalaczach to morzna od nich tylko w łeb dostać gdzie policja i monitoring.

  • WujekSamoDobro - niezalogowany 2018-07-06 15:15:19

    A gdzie mogłybyc psy w tym czasie no gdzie? W Serbii je...e pedały. Codziennie na 5 radiowozow jeżdżą nic nie robią śpią po lasach mam nawet foto. A jak przychodzi koniec miesiąca to wypi.....ja mandaty za piardniecie w miejscu publicznym! wieczorem się boją przejść przez park żeby przypadkiem nie musieć sobie rąk brudzic jakimś naje....m malolatem. J...c!!! Bedoki to pedały

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 15:15:50

    To są i będą efekty 500 + coraz więcej patologii ale uczniowie liceum terz nie wiedzą do czego służy zwykła smietniczka.

  • Gośćiu! - niezalogowany 2018-07-06 15:21:18

    Społeczniak się znalazł od siedmiu boleści zapewne jak Cię policja tam pisała i mandat fostawales bo szkoda Ci więcej 4 zł za piwo zapłacić i wypić jak człowiek w miejscu wyznaczonym jak ludzie to blagales na kolanach żeby Ci darowali A teraz krzyczysz że policja drzemie nie raz byłeś świadkiem będąc w barze obok legalnie pijąc piwerko na kwadracie nie zalujac jak przyjeżdża policja i poucza tam ludzi przegania towarzystwo upprzedzając o odpowiedzialności...nie raz nie dwa przyjeżdżają i rozmawiają z ludźmi bo często bywam więc słucham widzę...nie stać gimbazy na piwo w barze to stać rodziców na mandaty i tyle a moim zdaniem milicja powinna widać i pisać wszystkich i kierować sprawy do sądu niech k...a mają z 1000 zł do zapłaty to się gownarzeria nauczy kulturalnego zachowania A jak nie to pić po wioskach na OSP jak się nie podoba.

  • gość 2018-07-06 16:45:47

    Nadają się kapustę kisić a nie interwencje robić .Jeszcze podwyżek chcą .

  • Marek - niezalogowany 2018-07-06 22:52:33

    Wprowadzić przez radę miasta zakaz sprzedaży alkoholu po 22 i zaraz będzie lepiej. Alkohol to legalny narkotyk a nikt trzeźwy takich rzeczy nie robi.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 10:22:23

    Po tych zdjęciach łatwo morzna wysnuć jaka będzie przyszłość tego miasta i kraju skoro to robi młodzież ktura ma być przyszłością tego narodu kiedyś było powiedzenie głupi jak polak a teraz.???

  • gość 2018-07-08 20:49:45

    Reagujmy? A właśnie, że nie reagujmy. Jeśli nie chcemy mieć kłopotów to nie reagujmy. Od reagowania są odpowiednie służby a nie zwykli obywatele. Po zareagowaniu czekają nas przesłuchania na policji i w prokuraturze, nasze dane (imię, nazwisko, adres zamieszkania czy numer telefonu) będą udostępnione chuliganom, będziemy nękani przez złoczyńców w takim samym stopniu jak przez policję. Moja rada jest taka, że jeśli widzimy łamanie prawa oddalmy się z tego miejsca i odwróćmy głowę w druga stronę.

  • Janusz - niezalogowany 2018-07-08 22:52:56

    Dotyczy komentarzy Gościa. Gościu najpierw poducz się ortografii bo nie można cię zrozumieć !

  • gość 2018-07-09 12:13:23

    Dobrze Pan napisał nie reagować.....Podstawowa zasada prawa w Polsce jest taka, że ŚWIADEK DOSTAJE W ZADEK.....tak było, jest i będzie..........