:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Warsztaty Buffo w Miętnem: Pokaz z kijami i próba generalna z gwiazdami

Drugi turnus warsztatów Studia Artystycznego Metro, działającego przy Studio Teatrze Buffo w Warszawie dobiega końca. Zakończy go otwarty dla publiczności pokaz artystyczny, który odbędzie się dziś w Zespole Szkół w Miętnem. Pokaz poprzedza próba generalna, w której uczestniczą Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz.

 

Dobiega końca drugi turnus warsztatów Studia Artystycznego Metro, działającego przy Studio Teatrze Buffo w Warszawie. Warsztaty, które odbywają się w Miętnem zakończy otwarty dla publiczności pokaz, na którym młodzi artyści prezentują efekt dwutygodniowej pracy w Miętnem. Pokaz, który odbędzie się w czwartek 27 lipca o godzinie 18.30 w ZS w Miętnem, poprzedzi próba generalna, na którą przybędą Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz.

 

Niezwykły pokaz z kijami

Pierwszy pokaz odbył się w piątek 14 lipca. Zakończył on pierwszy turnus warsztatów Studia Artystycznego Metro. Pokaz poprzedziła próba generalna, na która przybyli Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz. Po ich sukcesie z musicalem „Polita”, który zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Musicalowym w Deagu w Korei Południowej na początku lipca br., a Natasza Urbańska, grająca główną rolę Poli Negri w tym musicalu, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki musicalowej, młodzi artyści przygotowali im huczne powitanie. Były kwiaty, głośne sto lat i wiwaty. W takiej atmosferze odbywała się generalka stanowiąca ostatni szlif przed pokazem. Rady mistrza Janusza, uwagi Nataszy dodały pewności młodym artystom przed pokazem. A i jakość przedstawienia zmieniła się na lepsze.

Wielu artystów występujących w Studio Buffo i biorących udział w festiwalu w Korei zaczynało swoją karierę w Studium Artystycznym Metro i na warsztatach w Miętnem.

A pokaz, to imponujące przedstawienie jako całość. Jednak na pewne akcenty należy zwrócić uwagę. I tak, na początek wszystkie grupy brawurowo wykonały „Pieśń Indian” w tym taniec z kijami z musicalu „Piotruś Pan”. Zaprezentowali swoje umiejętności, wokalne, taneczne i aktorskie. Był to prawdziwy „show” łupany. Inny popis na pokazie to piosenka musicalu „Tyle miłości” pt.”To Zula” w wykonaniu Zuzi Polańskiej z Gdyni. Zuzia gra Wendy w „Piotrusiu Panu” wystawionym w Teatrze Muzycznym im Danuty Baduszkowej w Gdyni w reżyserii Janusza Józefowicza. Wspaniale wyśpiewany i zatańczony numer. Dzień wcześniej był kręcony teledysk z tego materiału. Po pięknym wykonaniu piosenki ”Piotrusiu powróć z nami tam„, wykonująca go Natalia Turzyńska została zaproszona przez Janusza Józefowicza do zagrania Wendy w warszawskim przedstawieniu „Piotrusia Pana”. Spełnienie marzeń małej Natalki i poważny angaż do teatru. Bardzo ciekawie zostały przedstawione i zinterpretowane zbiorowe scenki aktorskie pt. „Aktor”, ”Reżyser” czy ‘ Nie śmiej się dziadku „. Entuzjazm widowni wzbudziła wiązanka piosenek ludowych: „Czerwone jabłuszko”, „Jada goście jadą” czy „Szła dzieweczka do laseczka „ po polsku i uwaga! – po japońsku. Młodzież przypomniała popularne przeboje: „Cucha woda”, Tak Bardzo się starałem”, „Dama by’ czy „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma” czy „Grosik”.

Zakończenie inne i niespodziewane niż zwykle. Na „tle” wszystkich siedzących w pół okręgu uczestników Tolia Kopczyk z Zabrza wykonała popisowy układ gimnastyczny, za który otrzymała gromkie brawa.

Pokaz przygotowali artyści pedagodzy: Maria Seibert i Aleksandra Granecka - wokalnie, Iwona Runowska, Daria Jakubik, Karolina Królikowska i Piotr Tolak – układy taneczne, choreografia, Barbara Grzęda – gimnastyka, akrobatyka, Katarzyna Nowatkiewicz, Marcin Chochlew i Adam Fidusiewicz – scenki aktorskie. Oni tez prowadzili pokaz. Nad całością czuwała szefowa warsztato Danusia Fidusiewicz.

Opiekę nad warsztatami sprawują założyciel Studia Artystycznego Metro i dyrektor artystyczny Buffo Janusz Józefowicz oraz dyrektor muzyczny, kompozytor i prezes Buffo Janusz Stokłosa

– Najważniejsza w tym zawodzie jest praca zespołowa. Istotą, pokonywanie granic, swoich możliwości. Wtedy staje się to sensem uprawiania zawodu aktora, tancerza, wokalisty musicalowego. Cieszę się, że widzę was w dobrej formie, że nikt nie ma kontuzji. Trzymam za was kciuki i zawsze będę trzymał, niezależnie od tego czy komuś się uda tym czy innym razem – mówił do młodych artystów podczas próby generalnej Janusz Józefowicz.

Drugi turnus warsztatów, który rozpoczął się 15 lipca zakończy otwarty dla publiczności pokaz artystyczny w wykonaniu wszystkich uczestników warsztatów i odbędzie się we czwartek 27 lipca 2017 roku o godzinie 18.30 w Hali Widowiskowo – Sportowej Zespołu Szkół  w Miętnem. Wstęp wolny!

 

(Inf. Pras., oprac. ur) 2017-07-27 12:21:17

Warsztaty Buffo w Miętnem: Pokaz z kijami i próba generalna z gwiazdami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl